dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    siruba

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie naprawa baterii prysznicowej

    Bateria zaczęła cieknąć po obu stronach, tj przy zaworach zwiększającym przepływ wody oraz tym drugim ciepła-zimna.
    Na zdjęciu pokazałem to co widać po zdjęciu pokrętła zaworu. To co wystaje to ośka obrotu. Po obu stronach ośki znajdują się jakieś dwa otwory, które przypominają stożki. Tak jakby ktoś zaczął wiercić w tym miejscu. I nic poza tym co opisałem tam nie widać. Skoro cieknie to miałem ochotę uszczelnić, ale nie wiem jak to rozebrać by zobaczyć skąd dokładnie może cieknąć i czy możliwa jest naprawa.
    Może ktoś już rozkręcał coś takiego? Potrzebny jest jakiś specjalny klucz, który będzie pasował na opisane wyżej otwory? Nie wiem też co siedzi w środku , więc nie jestem pewien czy możliwe jest uszczelnienie tego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img027.jpg
Wyświetleń:	1206
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	118702  

  2. #2

    Domyślnie

    za kiepskie zdjęcie by coś powiedzieć
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    siruba

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bateria rozkręcona, uniwersalnym kluczem do szlifierki kątowej. W środku znajduje się głowica ceramiczna, którą chyba trzeba wymienić. ALE w mojej głowicy ośka nie jest kwadratowa i w dodatku z ząbkami na pokrętło. Na alledrogo nie znalazłem takiej jak moja, tylko z kwadratem w dodatku tylko do baterii kranowej jednouchwytowej.
    Wydaje mi się, że taka raczej nie będzie pasować do mojego prysznica. Czy mam rację? I czy wogóle jest szansa, że w jakimś sklepie dostanę taką głowicę jak szukam?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chcę cię martwić, ale najlepsze i prawdopodobnie jedyne rozwiązanie to nowa bateria

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokuhuu

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Odświeżam temat, gdyż w tej chwili sama borykam się z dość poważnym problemem w związku z kranem prysznicowym. Sytuacja wygląda tak, że kurek z ciepłą wodą w jakiś sposób się obluzował (nie wiem jak inaczej to określić, ale zaczął po prostu żyć własnym życiem..) i po odkręceniu go zdarza się, że woda nie leci albo nawet (co jest zdecydowanie gorsze) nie da się tej wody zakręcić i dopiero po 10 min. jakoś się uspokaja, ale zdarza się i tak, że po przekręceniu kurka w prawą stronę (gdy teoretycznie woda powinna przestać lecieć), strumień jeszcze bardziej nabiera na sile. Nie wiem w czym rzecz, czy potrzeba nowego kranu czy jest to kwestia jakiejś baterii, żabki. Niestety nie znam się na tym, a jest to sytuacja naprawdę kłopotliwa, zwłaszcza teraz gdy zaczyna się rok akademicki i krótko mówiąc nie mam czasu rano się z nim użerać. Bardzo proszę o pomoc!! Dodam, że z zimną takich problemów nie mam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jokuhuu

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nic?? Pilna sprawa, proszę o jakikolwiek wskazówki co mam z tym zrobić!!

  7. #7

    Domyślnie

    moja porada
    najlepiej zawołaj jakiegoś kolegę ze studiów a na pewno ci pomoże
    z tego co piszesz, zawor potrzeba wymienić albo uszczelkę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony