dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PinioE

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    2

    Domyślnie Posadzka anhydrytowa z Lafarge'a

    Wylałem ostatnio posadzki na parterze mojego Zgrabnego Domu. Zastanawiam się czy przed płytkowaniem są jakieś grunty specjalnie produkowane pod jastrychy anhydrytowe.
    Jesli ktoś ma doświadczenia lub coś na ten temat słyszał będe wdzięczny za sugestie.

    Wygląd tych posadzek do podejrzenia na mojej stronie zgrabnydom.pl.

    Wylałem taką posadzkę, żeby podłogówka lepiej oddawała ciepło. Mam jednak wątpliwości co do przygotowania podłoża. Mój płytkarz mówił mi, że można stosować zwykłe grunty. Ja jednak czytałem, że są czasami problemy i trzeba używać gruntów specjalnie przygotowanych dla tych posadzek.

    Co wy na to?
    http://zgrabnydom.pl - wymiana doświadczeń nt. budowy domu

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij od usunięcia wierzchniej warstwy , która się łuszczy . Następnie np. Ceresit CT-17 , Mapei Primer G , itp .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w***po***

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jastrychy anhydrytowe trzeba dobrze zagruntować, a następnie można zrobić próby zerwania płytki ( w 3 miejscach ) żeby sie upewnić czy jastrych anhydrytowy , grunt , płytka są dobrze przyklejone
    Tu była reklama...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luk122

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    W moim domu również mam posadzkę anhydrytową. Posadzkę przed klejeniem płytek planuje dokładnie wyszlifować i wyczyścić z pozostałego kurzu. Następnie zagruntuje ją zgodnie z wyższymi poradami gruntem Ceresit CT-17.

    Chciałbym zapytać o kleje jakie najlepiej stosować na ten typ posadzki. Poradzicie coś?

    Druga sprawa to zabezpieczenie posadzki w łazience. Z tego co czytałem to anhydryt jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Przed klejeniem kafelek na podłodze oraz ścianie gdzie będzie kabina prysznicowa planuje zabezpieczyć te powierzchnie folią w płynie Ceresit CL-51. Czy to wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez luk122 ; 17-10-2013 o 14:53

  5. #5

    Domyślnie

    Wylewka anhydrytowa jest praktycznie idealnie gładka po wyschnięciu, ale przed ułożeniem okładziny zewnętrznej (płytek) należy sprawdzić u producenta jakie parametry musi spełniać podłoże i przygotować go zgodnie z wytycznymi producenta płytek

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk122 Zobacz post
    Witam
    W moim domu również mam posadzkę anhydrytową. Posadzkę przed klejeniem płytek planuje dokładnie wyszlifować i wyczyścić z pozostałego kurzu. Następnie zagruntuje ją zgodnie z wyższymi poradami gruntem Ceresit CT-17.

    Chciałbym zapytać o kleje jakie najlepiej stosować na ten typ posadzki. Poradzicie coś?

    Druga sprawa to zabezpieczenie posadzki w łazience. Z tego co czytałem to anhydryt jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Przed klejeniem kafelek na podłodze oraz ścianie gdzie będzie kabina prysznicowa planuje zabezpieczyć te powierzchnie folią w płynie Ceresit CL-51. Czy to wystarczy?
    Przed wykonaniem gruntowania, jastrych należy dokładnie wygrzać zgodnie z protokołem wygrzewania, a następnie przeszlifować.

    Grunt, który powinno się używać przy anhydrycie to np. PCI GISOGRUNT 200ml/m2 jest najlepszy i najdroższy lub np. Atlas głęboko penetrujący bez rozcieńczania jest tańszy i też się sprawdzi, ale proszę pamiętać, żeby był głęboko penetrujący to warunek konieczny!

    Klej pod kafle to np. MAPEI Adhesilex - p9 lub każdy inny klej WYSOKOELASTYCZNY.

    Do pomieszczeń 'wilgotnych' wystarczy folia w płynie.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To w końcu anhydryt Lafarga trzeba szlifować czy też nie? Bo podobno wystarczy tylko go zamieść i już jest OK.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Wystarczy zamieść, aczkolwiek to zamiatanie musi być zrobione w odpowiednim momencie (krótko po wylaniu) i nie jest to takie lekkie zadanie. 180m2 zamiatałem... no już nie pamiętam, ale minimum dwa dni i byłem wykończony. W niektórych miejscach złaziło samo po pogłaskaniu miotłą drucianą, w innych musiałem już drapać szczotką na kolanach. Uważam, że zamiatanie powinno być w pakiecie z usługą zrobienia wylewki. Wykonawca z Lafarge sprezentował mi tylko miotłę i powiedział, żebym tego nie zaniedbał i że "łatwo pójdzie". Akurat...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    To w końcu anhydryt Lafarga trzeba szlifować czy też nie? Bo podobno wystarczy tylko go zamieść i już jest OK.
    Na początek zamieść twardą szczotką następnego dnia po wylaniu . Następnie przeszlifować nierówności .

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    tak wyglądało wylanie: https://youtu.be/0xndva9eWd8
    Dzisiaj druga doba czyli można zamiatać to co się łuszczy?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Troszkę poniewczasie, ale tak, zamiataj czym prędzej!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony