dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CamillQ
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Adaptacja cielętnika czyli nasz pomysł na Dom.

    Witam serdecznie
    To mój pierwszy post na forum, chociaż przyglądam się codziennym zmaganiom forumowiczów już od dłuższego czasu. Mój dziennik to bardziej będzie tygodnik, gdyż na razie nie ma tak dużo zmian, żeby codziennie o nich pisać. Może później tempo się zwiększy. Jesteśmy młodym, bezdzietnym małżeństwem, oboje mieszkamy i pracujemy we Wrocławiu, z którego również pochodzimy.
    Nasz pomysł to adaptacja jednej trzeciej budynku gospodarczego (w którym jakieś dwadzieścia lat temu mieszkały cielaczki) na budynek mieszkalny. Budynek znajduje się w odległości paru kilometrów od granic Wrocławia jest uchwalone MPZP. Mamy już "wynajętą" panią architekt, która zrobi nam projekt indywidualny naszej adaptacji, jak również załatwi wszystkie formalności do uzyskania pozwolenia na budowę. W tym roku mamy zamiar uporządkować nieruchomość i wykonać samodzielne prace mające na celu przygotowanie budynku do nadchodzących zmian. W przyszłym roku chcemy wymienić dach wraz z więźbą, powiększyć i wstawić okna, zamontować instalacje. Na początku będziemy wykańczać parter budynku, a w przyszłości piętro i poddasze. Na parterze będzie otwarta przestrzeń z kuchnią i salonem, mała łazienka i kotłownia z piecem na paliwa stałe. Parter naszej części ma około 90 m2.
    Obecnie jesteśmy na etapie niszczenia koryt po poprzednich lokatorach Wrzucę trochę zdjęć naszej części, żeby wyobraźnia mogła trochę popracować. Wszystkich zapraszam do wstawiania komentarzy (o ile takie się pojawią) bezpośrednio w dzienniku

    ściana północna i wejście po prawej:

    ściana południowa:

    ściana zachodnia:

    wnętrze:


  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Bardzo ciekawi mnie, co pani architekt wykombinuje Wam na miejscu cieletnika Powodzenia zycze i bede zagladac

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Noo środek wygląda bardzo ciekawie, ale ja bym zaczęła od ekspertyz technicznych, tego typu stare budynki gospodarcze mogą być niezłą miną. Ale podejrzewam, że architektka zanim zacznie kreślić to sprawdzi. Powodzenia życzę bo wiadomo, przebudowa trudniejsza od budowy.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony