dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie izolacja podłogi piwnicy: folia+ papa czy sama folia lub sama papa?

    mam dylemat z podłoga w piwnicy (patrz załączony rysunek), dałem chudziak 10 cm, potem mam mieć styropian 10 cm + 4 cm i warstwa końcowa betonowa, gdzie dać folie i pape, jak wywinąć na ścianę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica-podloga1.jpg
Wyświetleń:	2022
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	120643  

  2. #2

    Domyślnie

    chudziak powinien być na równo z górną krawędzią ławy, wtedy papę dajesz na chudziaku i zgrzewasz z wystającą spod ściany....ewentualnie wywijasz na ścianę, lecz wtedy pasuje zrobić wyoblenie narożniku i zgrzać spód papy z izolacją poziomą ściany...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    to dawać samą pape czy folie też?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    U mnie papa na ławie jest na równi z chudziakiem mam zamiar położyć papę zgrzać ją z papą w piwnicy na to położę folię na to styropian 10cm potem rurki ogrzewania i wylewki , folię muszę dać bo podłoga będzie ogrzewana i papę może by było czuć gdy podłoga ciepła , taki mam plan
    KOMENTARZE -Dom w wiciokrzewie http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...W-WICIOKRZEWIE
    <br><br>
    Projekt Dom w wiciokrzewie -podpiwniczony , 100% podłogówki 270m2 ogrzewane , wylewki anhydrytowe , pompa ciepła modulowana NIBE 1250 , rekuperator NIKOL 450, ocieplenia zewnątrz wełna 20cm , dach 25 na skosach środek 50cm 0,33,dom inteligentny


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinflash Zobacz post
    to dawać samą pape czy folie też?
    Papa rozpuści styropian.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Papa rozpuści styropian.
    czyli na chudziak dać: pape, folie i dopiero styropian ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinflash Zobacz post
    czyli na chudziak dać: pape, folie i dopiero styropian ?
    Nie napisałeś czy będziesz grzać w piwnicy. Jeśli nie, to styro niepotrzebny..
    Jeśli grzejesz, poczytaj wątek o izolacji podłogi na gruncie. Folia to sito.
    Jeśli chcesz prawidłowo wykonać, poczytaj o perlicie. Papa niszczy styro, to w skrócie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie chce stosować perlitu i keramzytu
    mam już wylany chudziak i teraz mam dylemat czy dać folie czy pape przed styropianem?
    podloga będzie ogrzewana
    czy jest taki rodzaj papy która nie rozpuści styropianu?
    słyszałem że można zamiast papy pomalować chudziak i fundamenty 2x dysperbitem i on nie rozpuści styropianu
    prawda?

  9. #9

    Domyślnie

    no ale, nie można dać na papę folii ? - ale nie w celu izolacji wodnej, tylko, żeby odseparować styropian od papy... ?

  10. #10

    Domyślnie

    Myślałem że to wątek sprzed 10 lat. Obecnie sprzedawane papy nie niszczą styro. Dla pewności daj folię pomiędzy nimi, koszt niewielki a zwiększa się komfort psychiczny .

  11. #11

    Domyślnie

    jaką dokładnie papę masz na mśli, bo właśnie stoję przed wyborem
    + oczywiście dodatkowo folia

  12. #12

    Domyślnie

    Jaką papę? Taką jaką mają na składzie. Producenci i sprzedawcy zaklinają że ich towar nie zeżre styro, natomiast majster od wylewek powiedział że pewności nie ma i folia obowiązkowo.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja po doświadczeniu bym już papy nie polecił. Buduję dom podpiwniczony, pod bloczki ścian piwnicy jak i parteru dałem papę. Podłoże wcześniej zagruntowane, zgrzewane po całości i co? Bloczki miały docisnąć papę a nie docisnely. Z parteru woda przecieka sobie pod/nad papa na zewnątrz co świadczy to o braku izolacji. Oczywiście w przypadku parteru papa nie musi spełniać funkcji izolacji z zewnątrz tylko jakoś odcięcie dla kapilarnego podciągania wody. Ale w piwnicy powinna juz taka rolę spełniać. Tylko że mi stamtąd woda tezy podchodzi a dodatkowo zasmarowalem na zewnątrz masa KMB całą ścianę +fasetke i poza papę na ławe. A i tak skądś przecieka. W środku jeszcze nie robiłem izolacji ale widząc to wiem że papa z zewnątrz nie odcięła przed na pływem wody i teraz zastanawiam się jak to zrobić. Na pewno zgrzeje jeszcze raz dokładnie poziomo papę wewnątrz, a dalej? Mam masę szlamowa szara, tylko czy ona w połączeniu z papą nie pęknie? Mam też masę KMB i tu myślę żeby najechać nią na w pionie na półtora bloczka ściany i poziomo na chudziaka ze 20cm. Plus oczywiście zatopiona siatka w to. Fasetke też bym zrobił żeby nie pękła masa na 90st. A co z podłoga piwnicy wtedy? Czy można łączyć masę KMB ze szlamem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony