dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Płyta pod blaszany garaż

    Chciałbym wylać z gruszki płytę pod garaż o wymiarach 6.20x4.20 m. Czy potrzebna będzie pompa? Na jaką odległość sama gruszka może podać beton?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek58 Zobacz post
    Chciałbym wylać z gruszki płytę pod garaż o wymiarach 6.20x4.20 m. Czy potrzebna będzie pompa? Na jaką odległość sama gruszka może podać beton?
    Potrzebne Ci jest trochę ponad 2m 3 betonu. - pompa, aby się "zebrała" potrzebuje 1m3 tak więc zapłacisz za 3m3
    Zasięg pomp jest bardzo różny powiedzmy od 17 m do 40 m ( wszystko zależy jaką mają do dyspozycji w betoniarni w której chcesz kupić beton).
    Wg mnie kupił bym używane płytki chodnikowe ii ułożył na podsypce piaskowo betonowej - dużo lepszy efekt, możliwość rozbiórki i taniej.
    Takie jest moje zdanie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Zamówiłem 3 m3 betonu (cena z transportem 850 zł) na posadzkę o grubości średnio 10 cm. Chodziło mi raczej o odległość na jaka sięga lej gruszki.
    Posadzka będzie na gruncie rodzimym więc może pękać w przyszłości - wrzucę parę drutów żebrowanych by zmniejszyć pękanie.
    Co do płytek to nie są tak stabilne jak posadzka betonowa. Garaż będzie z lekkiej konstrukcji stalowej więc musi być przymocowany do stabilnego podłoża.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    zależy co będziesz trzymać w tym blaszaku, jeśli nie samochód to płyty chodnikowe są ok. ja przed budową ułożyłem na podsypce z piasku takie własnie płyty - chyba 4 pln za sztukę (30x30 albo 40x40). akurat na dole blaszaka jest kątownik, więc po całym obwodzie dociskają je płyty. Blaszak stoi już 1,5 roku i nic się nie dzieje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To kup lepiej kilka siatek zbrojeniowych do posadzki, będzie lepiej niż jakieś druty zbrojeniowe które "rzucone"mogą stanowić jedynie linie w którym ta posadzka popęka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem że siatka stanowiłaby lepsze zabezpieczenie przed pękaniem, ale druty leżą już 20 lat i czekają na wykorzystanie. Druty zbrojeniowe nie muszą być wiele gorsze od siatki o ile odpowiednio je się ułoży.
    Co do podłoża to podjąłem już decyzję o posadzce. Mimo wszystko uważam, że stanowi lepsze podłoże dla blaszaka w obliczu anomalii pogodowych jakie coraz częściej nas nawiedzają. Konstrukcja blaszaka będzie z profili zamkniętych.
    Ostatnio edytowane przez Marek58 ; 13-08-2020 o 09:54

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ok, ja nie przeczę że drut będzie zły, jeśli zrobisz odpowiednią kratę, przewiązania i zdystansujesz, aby beton je "opatulił" będzie mocno i stabilnie.
    Napisałeś tak jakbyś powrzucał "kamienie do rzeki"
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony