dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 628
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie Grzejniki - moc. Projekt ogrzewania - gdzie grzejniki a gdzie ogrzewanie podłogowe?

    Witam
    Jak robił mi się projekt ogrzewania, plan był taki: wszędzie grzejniki a tylko w kuchni i łazience ogrzewanie podłogowe elektryczne.
    ale...
    mąż chce w salonie kalelki a ja jestem zmarźlak i zapowiedziałam że skoro kafelki to tylko z ogrzewaniem podłogowym
    stanęło że będzie zatem wodne ogrzewanie podłogowe w kuchni, dużym pokoju, łazienkach i holu
    ni i powstał problem, bo czy same ogrzewanie podłogowe da radę ogrzać mi salon o powierzchni 35m2 i wys. 2,7m skoro jak czytałam nie daje się go pod planowane meble u mnie jak by tak poodejmować te "martwe miejsca" to powierzchnia kurczy się do ok 27-28m2.
    a jeśli nie da rady ogrzać to czy jest sens robić tam jeszcze grzejniki? jak dobrać ich moc?
    jest niby kominek...

    2. W projekcie CO mam "wyliczoną" moc grzejników w pokojach np u dzieci. W pokoju ma być grzejnik "1050w" a obok mocy napisano "temp 20stC". Skoro z góry zakładam, że będzie tam przynajmniej21-22stC to czy muszę wybrać większej mocy grzejnik?

    3. Czy przy podłogówce w łazienkach, grzejniki które ją "dogrzewają" i "suszą " ręczniki lepiej dać również jako część CO czy też dać grzejniki na prąd (możnaby np włączać je sporadycznie do dogrzania, kiedy jeszcze nie włącza się całego CO )

    4. a czy taki grzejnik na prąd jest na "siłę"?

  2. #2

    Domyślnie

    "3. Czy przy podłogówce w łazienkach, grzejniki które ją "dogrzewają" i "suszą " ręczniki lepiej dać również jako część CO czy też dać grzejniki na prąd (możnaby np włączać je sporadycznie do dogrzania, kiedy jeszcze nie włącza się całego CO )

    4. a czy taki grzejnik na prąd jest na "siłę"?"

    suszarki lepiej co-można do nich kupić grzałkę dodatkowo,jak nie będzie grzać co włączasz do gniazdka 230 v

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: Grzejniki - moc

    Cytat Napisał oleniek
    ... jeśli nie da rady ogrzać to czy jest sens robić tam jeszcze grzejniki? jak dobrać ich moc?
    jest niby kominek ...
    jesli będzie palone w kominku - nie ma sensu
    jesli nie będzie - jest sens
    Cytat Napisał oleniek
    ... 2. W projekcie CO mam "wyliczoną" moc grzejników w pokojach np u dzieci. W pokoju ma być grzejnik "1050w" a obok mocy napisano "temp 20stC". Skoro z góry zakładam, że będzie tam przynajmniej21-22stC to czy muszę wybrać większej mocy grzejnik?
    tak
    Cytat Napisał oleniek
    ... 3. Czy przy podłogówce w łazienkach, grzejniki które ją "dogrzewają" i "suszą " ręczniki lepiej dać również jako część CO czy też dać grzejniki na prąd (możnaby np włączać je sporadycznie do dogrzania, kiedy jeszcze nie włącza się całego CO )
    lepiej elektryczne
    Cytat Napisał oleniek
    ... 4. a czy taki grzejnik na prąd jest na "siłę"?
    nie (jesli kupisz na ~ 230 V)

  4. #4

    Domyślnie

    W trakcie budowy zamontowałem tradycyjny(drewno ,węgiel) piec na opał, grzejniki do metrażu budynku były idealnie dobrane, przychodziliśmy z pracy rozpalałem i było ok. a teraz mam drugi rok piec na ekogroszek i połowa z tych rzejników jest całkowicie zamknieta, a reszta spokojnie ogrzewa dom.

    Jeżeli ma być grzanie całodobowe to nie trzeba mocnych grzejników

  5. #5

    Domyślnie Podłogówka +grzejniki - jak wykonać prawidłowo?

    Zastanawiam się czy robić ogrzewanie podłogowe w kuchni, pomimo że będzie w niej grzejnik (już jest przygotowana pod niego instalacja z rurek miedzianych). Zaplanowałem instalacje podłogową na całym parterze oprócz salonu, pralni i kuchni, ale mam jescze miejsce w rozdzielaczu na jeden obieg podłogówki a hydraulik powiedział, że nie ma żadnego problemu z ułożeniem ogrzewania podłogowego do kuchni.

    Mam więc pytanie, czy grzejnik i podłogówka w kuchni to nie "za dużo" ?.

    Najbardziej interesuje mnie jednak, czy ogrzewanie podłogowe w kuchni nie pogorszy komfortu przebywania w niej ?.
    Czyli, wiadomo w kuchni jak się dużo gotuje to i tak jest w niej gorąco.
    W kuchni dużo czasu sie spędza stoją przy "garach" i czy ogrzewanie podłogowe nie wpłynie żle na samopoczucie, obrzęki nóg itp.

    Bardzo proszę o odpowiedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Polepsza komfort, nie stoi się na zimnych kaflach, w dodatku szybko wysycha po przetarciu mopem Grzejnik można sobie odpuścić albo zakręcić..

  7. #7

    Domyślnie

    podłogówka w kuchni - tak......
    zero grzejników w kuchni ? gdzie je zmieścisz ? szkoda tracić miejsce , gdzie mógłbyś postawić np. barek lub lodówkę z kostkarką
    pozdr

  8. #8

    Domyślnie

    owszem,chyba,ze masz wyspe,duzo mebli,wowczas srednio mozna ladowac nad petlami ciezary...my mamy kuchnie otwarta,podlogowka caly dol...cieplo wszedzie,ale nie chodze boso,utrzymuje 21-22 st. ale kafle mam zimne...to jest wazne,czego nie potrafi zrozumiec moj Tesc,wolalby miec cieplo pod nozkami,lazi boso,i miec wiecej ,niz moje 22,kolo 25 ,jak u Niego,ale dla mnie,to juz przesada i DYSKOMFORT

  9. #9

    Domyślnie

    Podłogówka w kuchni dobra rzecz i polecam. Trzeba ja jednak ułożyć pod przewidywane urządzenie kuchni, żeby nie wypadła od szafkami kuchennymi. Bez sensu instalować i posłogówkę i kaloryfer. Co najwyżej zostaw sobie podejście pod kaloryfer (tak na zapas), ale go nie kupuj i nie instaluj

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam podłogówkę i kaloryfer i to jest najlepsze rozwiązanie!
    Normalnie grzeje podłogówka a kaloryfer na głowicy ustawiony jest na 22st. i w zasadzie nie grzeje. Opalam paliwem stałym i zdarza się, w okresie przejściowym, że przestaję grzać na krótki okres. Temperatura spada poniżej 22st i jako pierwszy zacznie grzać właśnie kaloryfer, zanim podłogówka się nagrzeje. To samo jest przy otwieraniu okna. Poza tym w każdej kuchni znajdzie się jakaś mokra ściereczka do wysuszenia albo sitko z maszynki do mięsa. Nie bez znaczenia jest też zaparowujące onko pod którym powinien znaleźć się kaloryfer. Reasumując: podłogówka? Tak. Kaloryfer? Tak. Jednopanelowy z radiatorem pod oknem z głowicą term.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja zrobiłem podłogówkę, na grzejnik miejsca juz nie ma, ale bym chyba nie dawał, kuchnia niezawielka więc szkoda miejsca. Jaszcze niemieszkam więc praktyka jeszcze przedemną.
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał synkopa
    J. Nie bez znaczenia jest też zaparowujące onko pod którym powinien znaleźć się kaloryfer. Reasumując: podłogówka? Tak. Kaloryfer? Tak. Jednopanelowy z radiatorem pod oknem z głowicą term.
    w 99,9% przypadków w kuchni pod oknem to widziałem blat i szafki

    zdecydowanie podłogówka , kaloryfer daruj sobie

  13. #13

    Domyślnie

    Zrób tą podłogówkę a grzejnika nie wieszaj. Zaślep podejście pod ten kaloryferek, zrób zdjęcie, zagipsuj i zapomnij.
    Nie sądzę żebyś po roku mieszkania wracał do tematu grzejnika w kuchni
    Nie znam nikogo kto by, mając podłogówkę, tęsknił za grzejnikami.
    Ja żałuję że nie dałem podłogówki w salonie i sypialniach. Oj żałuję.
    To rozwiązanie jest wprost rewelacyjne.
    W salonie dałbym podłogówkę pod odpowiednio przygotowany parkiet z odpowiedniego drewna bo tutaj płytka jest dla mnie nie do przyjęcia.
    Pozdrawiam

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Jeżeli kuchnia otwarta to można nawet zrezygnować z ogrzewania(podłogówka, grzejniki) tego pomieszczenia.
    Jeżeli masz podłogówkę w całym salonie to nie zastanawiaj się i zainstaluj sobie też w kuchni.

  15. #15

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czy podłogówka jest droższa?
    Czy ciągnie za sobą droższe konsekwencje typu lepsze (droższe panele ,płytki )by lepeij przewodziły ciepło?

    U nas piec na paliwo stałe bedzie .

  16. #16

    Domyślnie

    to i ja na tak za podłogówką .
    a płytki mamy identyczne wszędzie bez względu na to, czy pod spodem jest podłogówka, czy jej nie ma.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    załóż na pewno!
    w poście czego nie zrobilibyscie lub zrobilibyście podczas budowy domu napisałam ostatnio, że dzięki mojemu uporowi marzną mi nogi podczas gotowania w kuchni i musze pamiętać o nakładaniu kapci lecąc zrobić mleko dla małej w środku nocy ...
    to był najgłupszy pomysl na świecie - a przekonywał mnie instalator i mój własny małż ... no cóż ...
    tak więc ja na tak!!!

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał savanna12
    A ja mam pytanie czy podłogówka jest droższa?
    Czy ciągnie za sobą droższe konsekwencje typu lepsze (droższe panele ,płytki )by lepeij przewodziły ciepło?

    U nas piec na paliwo stałe bedzie .
    Podłogówka jest droższa. Jak podłogówka to płytki (można oczywiście położyć drewno ale w ten sposób jeszcze bardziej zwiększamy bezwładność tego układu).
    Jeżeli piec na paliwo stałe to chyba lepsze będą grzejniki ale niech się wypowiedzą ci co mają taki piec i podłogowe ogrzewanie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Rób podłogówkę !!!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał savanna12
    A ja mam pytanie czy podłogówka jest droższa?
    Czy ciągnie za sobą droższe konsekwencje typu lepsze (droższe panele ,płytki )by lepeij przewodziły ciepło?

    U nas piec na paliwo stałe bedzie .
    Podłogówka jest droższa. Jak podłogówka to płytki (można oczywiście położyć drewno ale w ten sposób jeszcze bardziej zwiększamy bezwładność tego układu).
    Jeżeli piec na paliwo stałe to chyba lepsze będą grzejniki ale niech się wypowiedzą ci co mają taki piec i podłogowe ogrzewanie.
    precyzując (na ile się znam ):
    jest droższa w wykonaniu. w eksploatacji powinna być tansza (woda w podłogówce ma sporo niższą temperaturę niż w grzejnikach, choć chyba nie na tyle, żeby szybko się zamortyzowała.

    dołączam się do poprzedników: fajna rzecz wkuchni, żałuję że nie zrobiliśmy podłogówki w salonie (są odpowiednie panele jeśli ktoś nie chce płytek). Natomiast wbrew temu co napisał wyżej grzgorz_si w sypialni bym w podłogówkę nie szedł. raz że do spania wolę niższą tmeperaturę, dwa że chyba rozkład temperatury wynikający z podłogówki nie jest zdrowy do spania...

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony