dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 32
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 628
  1. #241

    Domyślnie

    Może kogoś zainteresuje bezpośrednia odpowiedź producenta drzwi drewnianych:
    Cytat Napisał gwarancja na drzwi drewniane a ogrzewanie w wiatrołapie
    Witam Pana,
    Przedsionek o niewielkich gabarytach, który jest ogrzewany a grzejnik jest umiejscowiony bliżej jak 1,5 m w bezpośredniej bliskości drzwi, przy słabej wentylacji, stwarza idealne warunki do deformacji każdych drzwi drewnianych. My zalecamy przedsionek nieogrzewany, zresztą inni producenci drzwi, podobnie.
    Taki zapis mamy w ,,Instrukcji montażu drzwi zewnętrznych'', która jest integralną częścia Karty Gwarancyjnej.

  2. #242

    Domyślnie Grzejniki drabinkowe w łazienkach z podłogówką

    W każdej z naszych łazienek podstawowym ogrzewaniem będzie podłogówka.
    Chcemy jednakże zamontować dodatkowo grzejniki drabinkowe, głównie w celu suszenia ręczników.
    Zastanawiamy się jednak czy drabinki te wykonywać w wersji wodno/elektrycznej, czy tylko elektrycznej.
    Grzejniki te będą miały stosunkowo małą powierzchnię grzewczą, dodatkowo będą obwodem niskotemperaturowym, więc obawiam się że zyski cieplne z części wodnej takiego grzejnika będą znikowe.
    Szczególnie biorąc pod uwagę że musielibyśmy robić dodatkowy obieg na rozdzielaczu albo wręcz kotle.
    Dodatkowo wydaje mi się że posiadanie rekuperatora i dobrej izolacji domu, dodatkowo osłabi potencjalne zyski z wodnego grzania takim grzejnikiem.
    Skłaniam się więc ku montażowi takich drabinek wyłącznie w wersji elektrycznej (grzałkę i tak byśmy montowali na wodnym, więc odpada nam cały koszt instalacji wodnej).
    Dobrze kombinuję czy nie bardzo?

  3. #243

    Domyślnie

    Coś było tutaj na dole i chyba na dwóch kolejnych stronach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...uwagi./page795

    pozdrawiam

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Witam.
    Podłączę się z moim problemem. Mam podłogówkę wodną w całym domu zasilaną kotłem elektrycznym. Otóż zastanawiam się, czy w łazience instalować elektryczną drabinkę, czy ją sobie odpuścić... Byłaby ona uruchamiana głównie w okresie przejściowym (suszenie, ogrzewanie). Z drugiej strony w okresie przejściowym mogę grzać przecież tylko pętlę podłogówki w łazience, a zamknąć pozostałe obiegi.
    Może na razie nie montować drabinki i sprawdzić w jednym sezonie, jak to wyjdzie..?
    Pzdr

  5. #245

    Domyślnie

    Matilde1 - dzięki, aczkolwiek tam jest bardziej o tym pod który obieg podpiąć drabinkę i jak ją grzać
    A u mnie dylemat - czy tylko prądem, czy wodą i prądem...

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Matilde1 - dzięki, aczkolwiek tam jest bardziej o tym pod który obieg podpiąć drabinkę i jak ją grzać
    A u mnie dylemat - czy tylko prądem, czy wodą i prądem...
    Z odpowiedzi tam wynika, że wystarcza sama woda, ja się na to wstępnie nastawiam. Ogrzewanie niskotemperaturowe, czyli podobno tańsze w użytkowaniu i do tego dogrzewanie się prądem - jakoś mi się to prostu kłóci ze sobą . Ale zobaczymy jak to będzie w praktyce.

  7. #247

    Domyślnie Połaczenie CO grzejnik łazienkowy z podłogówką

    W domu mam zrobioną łazienkę w której będzie zamontowany grzejnik łazienkowy (drabinka), będzie podłączony do rur idących od pieca. Chciałbym jednak podłączyć również ogrzewanie podłogowe z rurek pex 16, długość rurek 50 mb. W związku z tym mam parę pytań. Czy lepiej podłączyć podłogówkę do powrotu z grzejnika tak jak na rysunku (trójnik 3), czy zarówno zasilanie jak i powrót podłogówki podłączać bezpośrednio przy samym piecu? Gdybym podłączył podłogówkę pod grzejnik, to gdzie powinienem zamontować zawór RTL, czy wkręcić go w trójnik 3 i w niego rurkę pex? A gdybym rurki zasilania i powrotu zaczął przy piecu, to czy tam mógłbym założyć ten zawór?

    Schemat:

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozubek1 Zobacz post
    W domu mam zrobioną łazienkę w której będzie zamontowany grzejnik łazienkowy (drabinka), będzie podłączony do rur idących od pieca. Chciałbym jednak podłączyć również ogrzewanie podłogowe z rurek pex 16, długość rurek 50 mb. W związku z tym mam parę pytań. Czy lepiej podłączyć podłogówkę do powrotu z grzejnika tak jak na rysunku (trójnik 3), czy zarówno zasilanie jak i powrót podłogówki podłączać bezpośrednio przy samym piecu? Gdybym podłączył podłogówkę pod grzejnik, to gdzie powinienem zamontować zawór RTL, czy wkręcić go w trójnik 3 i w niego rurkę pex? A gdybym rurki zasilania i powrotu zaczął przy piecu, to czy tam mógłbym założyć ten zawór?

    Schemat:
    na pewno lepiej do powrotu ale i tak to partactwo w tematach o podłogówce wkleiłem jakiś czas temu linki do PN komfortu cieplnego podłogi system o którym myślisz na pewno tej normy nie spełni poczytaj
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  9. #249

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz .Po przeczytaniu ww. tematów wiem że chodzi o temperaturę podłogówki i możliwość jej regulacji i tu moja prośba jak powinien wyglądać prawidłowy schemat podłączenia podłogówki.

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    http://www.meibes.pl/?pID=2&produkty=11&plik=159 na stronie 25 masz schemat podłączenia.

    Taki RTL Box z głowicąw pionie to koszt ~410PLN brutto.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    http://www.meibes.pl/?pID=2&produkty=11&plik=159 na stronie 25 masz schemat podłączenia.

    Taki RTL Box z głowicąw pionie to koszt ~410PLN brutto.
    daj sobie spokój z tym rtl ten zawór nie jest w stanie prawidłowo sterować podłogówką
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Co masz na myśli?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Co masz na myśli?
    to co już wiele razy było poruszane na forum, poczytaj tematy o podłogówce bo masz chyba zaległości
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    n0wy

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Podłogówka + grzejniki + siłowniki w rozdzielaczach - jak tym sterować?

    Witajcie, mam problem ze zrozumieniem zasady sterowania ogrzewaniem składającym się z podłogówki oraz tradycyjnych grzejników.

    Kupiłem dom w stanie surowym, w którym wykonana już została instalacja ogrzewania.
    1. W piwnicy mam klasyczne grzejniki (sprowadzone do jednego rozdzielacza)
    2. Na parterze w salonie, kuchni i łazience mam podłogówkę (osobny rozdzielacz) oraz grzejniki w pokojach (osobny rozdzielacz)
    3. Na piętrze mam grzejniki oraz jedną pętlę podłogówki (wszystko podłączone do jednego rozdzielacza, przy czym na zasileniu podłogówki jest głowica termostratyczna).

    Razem 4 rozdzielacze.

    W każdym z pomieszczeń znajduje się termostat Uponor T-35 (w salonie I-35), którego zadaniem ma być kontrolowanie temperatury w danym pomieszczeniu (niezależnie od tego czy jest tam podłogówka czy grzejniki) - poprzez sterowanie odpowiednimi siłownikami na wszystkich obiegach w rozdzielaczach.

    Do tego instalator przewidział mi piec Vaillanta ecoTEC wraz z zasobnikiem i sterownikiem Colormatic 430 (wszystko w kotłowni).

    Jestem jeszcze przed zakupem siłowników i pieca.

    Moje pytanie brzmi - czy jest szansa, że ten system będzie działał i że termostat+siłowniki tam gdzie jest podłogówka dobrze wyregulują temperaturę w pomieszczeniu? Czy będzie potrzeba zakupu dodatkowych urządzeń?

    PS. Mam także wątpliwość co do sterowania pętlą ogrzewania podłogowego w łazience na piętrze. Czy takie podłączenie jak jest w tej chwili (na belce rozdzielacza razem z innymi grzejnikami tyle, że z głowicą termostatyczną) jest dopuszczalne? Temperatura w grzejnikach i podłogówce jest przecież zupełnie inna...

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Jeśli powyższe wymaga uściślenia to proszę o pytania - postaram się odpowiedzieć.

  15. #255
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    n0wy

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktoś może ma jakiś pomysł na powyższy problem?
    Dzięki!

  16. #256
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artipb

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzeszów / Zaczernie
    Kod pocztowy
    36-062
    Posty
    62

    Domyślnie Podłogówka w części domu.

    Planowany dom - parter z użytkowym poddaszem, na dole podłoga na gruncie, na górze strop Terriva. Z różnych względów nie mam ochoty na podłogówkę na całości, natomiast myślę o następującym rozwiązaniu: rurki w salonie na dole, w małym korytarzyku przy wejściu, w kuchni, w łazience na dole i w jednym pomieszczeniu na górze - tylko łazienka. W związku z tym pytanie do tych co tak mają lub dysponują wiedzą:
    -czy da się uniknąć różnic wysokości podłogi na styku pomieszczeń z podłogówką i bez - zwłaszcza chodzi o łazienkę na górze - czy w pozostałych pomieszczeniach trzeba nadmiarową wylewkę?
    -czy na styku pomieszczeń grzanych i niegrzanych nie zbiera się wilgoć?
    -czy taki system ma sens w połączeniu z piecem gazowym kondensacyjnym (licząc koszty instalacji mieszalnikowej i późniejszą potencjalnie większą awaryjność całości), czy dać sobie spokój i zrobić zwykłe kaloryferki, a tylko w łazienkach maty elektryczne (żeby w stópki było ciepło) - tylko co później z rachunkami za prąd?

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    My mamy zamiar tak właśnie zrobić ogrzewania. Też nie chcemy wszędzie podłogówki. Jeszcze dokładnie się nie orientowałam jeżeli chodzi o wykonanie. Z wysokością podłogi myślę że nie będzie problemu, tam gdzie nie będzie podłogówki damy więcej styropianu, a tam gdzie będzie mniej.
    W obecnym domu też mamy ogrzewanie podłogowe i nie ma problemu ze zbieraniem się wilgoci na styku pomieszczeń.

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam tak zrobione i nie ma żadnej wilgoci, nie ma różnicy poziomów (bo niby jak ?) wylewki i mam kondensat. O jakiej awaryjności piszesz ?
    Kondensaty najlepiej sprawdzają się w ogrzewaniu niskotempteraturowym, więc jeśli chcesz kaloryfery to nie przepłacaj.
    P.s. następnym razem robiłaby podłogówkę na całości.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artipb Zobacz post
    ......... czy dać sobie spokój i zrobić zwykłe kaloryferki, a tylko w łazienkach maty elektryczne (żeby w stópki było ciepło) - tylko co później z rachunkami za prąd?
    dać sobie spokój i zrobić jednak podłogówkę po całości (i też mieć później spokój)

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie wiem po co robić kaloryfery - chyba po to,żeby mieć co odkurzać.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 13 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony