dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 628
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamionkal
    precyzując (na ile się znam ):
    jest droższa w wykonaniu. w eksploatacji powinna być tansza (woda w podłogówce ma sporo niższą temperaturę niż w grzejnikach, choć chyba nie na tyle, żeby szybko się zamortyzowała.

    dołączam się do poprzedników: fajna rzecz wkuchni, żałuję że nie zrobiliśmy podłogówki w salonie (są odpowiednie panele jeśli ktoś nie chce płytek). Natomiast wbrew temu co napisał wyżej grzgorz_si w sypialni bym w podłogówkę nie szedł. raz że do spania wolę niższą tmeperaturę, dwa że chyba rozkład temperatury wynikający z podłogówki nie jest zdrowy do spania...
    A czemu droższa ? grzejnik uchwyty i głowicę masz za darmo ?
    W skromnej podłogówce to kilkadziesiąt metrów alupexa i jedno miejsce w rozdzielaczu.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Podłogówka jest droższa. Jak podłogówka to płytki (można oczywiście położyć drewno ale w ten sposób jeszcze bardziej zwiększamy bezwładność tego układu).
    Jeżeli piec na paliwo stałe to chyba lepsze będą grzejniki ale niech się wypowiedzą ci co mają taki piec i podłogowe ogrzewanie.
    podłogówka rozłożona samemu będzie na pewno tańsza od instalacji na grzejnikach. A rozłożenie podłogówki do rozdzielacza to naprawdę łatwa sprawa.

    Mam kocioł na ekogroszek i 75m2 podłogówki - już żałuję, że nie mam podłogówki wszędzie i, że sam tego nie robiłem. Przed podłogówką daje siezawór trójdrożny który zmniejsza temperaturę zasilania podłogówki więc to że kocioł daje przykładowo 58stopni nie ma znaczenia...

  3. #23

    Domyślnie

    jeżeli jesteś przed wylewkami to radzę rure rozlożyc zawsze możesz nie uzywać podłogówki lub grzejnika ja mam w łazienkach i żałuję że nie zalożyłem w kuchni. Koszt rury będzie żaden a potem załozyć prawie niemozliwe ale to twoja decyzja ja bym założył.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    to fakt, zawsze możesz nie włączać podłogówki - nasza np. chodzi tylko jak robi się naprawdę zimno, bo w pomieszczeniu jest koza kominkowa i wystarcza na wczesną jesień lub późną wiosnę. Natomiast zimą niezastąpione ciepło pod stopami. Dlatego żałuję że byłam taka głupia upierając się przy jej braku w kuchni i przedpokoju, buuu...
    Do tego stopnia, że jak już było za późno, to zamontowałam maty grzewcze na prąd w kuchni w kształcie dywanika wzdłuż mebli - na bardzo siarczystą zimę. Na razie nie używałam, bo zgubiłam instrukcję do ustawiania pokrętła ... a kilka razy przydałoby się uruchomić.

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedź na mój post.
    Zdecydowałem, że położę ogrzewanie podłogowe w kuchni, a z grzejnikiem to zobaczę jak będę już mieszkał.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Dobra decyzja

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Zrób tą podłogówkę a grzejnika nie wieszaj. Zaślep podejście pod ten kaloryferek, zrób zdjęcie, zagipsuj i zapomnij.
    Nie sądzę żebyś po roku mieszkania wracał do tematu grzejnika w kuchni
    Nie znam nikogo kto by, mając podłogówkę, tęsknił za grzejnikami.
    Ja żałuję że nie dałem podłogówki w salonie i sypialniach. Oj żałuję.
    To rozwiązanie jest wprost rewelacyjne.
    W salonie dałbym podłogówkę pod odpowiednio przygotowany parkiet z odpowiedniego drewna bo tutaj płytka jest dla mnie nie do przyjęcia.
    Pozdrawiam
    Z ust mi to wyjąłeś. Ja mam podłogówkę wszędzie, gdzie terakota czyli w kuchni też. I zrezygnowałam z kaloryferow (nawet z rurek w lazience, może kiepsko, ale juz po zabawie), dzięki temu mam mnóstwo miejsca więcej.
    GRIZZLI

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    podłogówka rozłożona samemu będzie na pewno tańsza od instalacji na grzejnikach.
    grzejniki rozłożone samemu będą jeszcze tańsze od pogłogówki rozłożonej samemu.

    To pytanie do osób korzystających z podłogówki. Jakie temp. powietrza macie w domu, salonie (na wys. ok. 1,5m)?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    grzejniki rozłożone samemu będą jeszcze tańsze od pogłogówki rozłożonej samemu.

    To pytanie do osób korzystających z podłogówki. Jakie temp. powietrza macie w domu, salonie (na wys. ok. 1,5m)?
    U mnie praktycznie zawsze stała temperatora: 20 stopni. Termometr ma dokładność pomiaru w granicach +- 1 stopień.

    Czasami temperatora skacze do 21 stopni, lub spada do 19, ale rzadko.

    Tam gdzie mam grzejniki w sumie jest tak samo

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Oszczędności w podłogówce w stosunku do grzejników są takie, że podobno dla podłogówki można obniżyć temp. w pokoju o 1 do 2 st C w stosunku do normalnej temp. jaką by się miało dla grzejników. Jeżeli dla mnie temp. OK dla grzejników to 21 st C +- 0,25 st C (programator pokojowy) to dla podłogówki mógłbym mieć 20 a nawet 19 st C i tak samo czuł bym tą temp.
    Czy to praktycznie się sprawdza czy to tylko chwyt marketingowy?
    Obniżenie o 1 st C to oszczędności 6% energii do ogrzewania.

  11. #31

    Domyślnie

    Mieszkam jeszcze w bloku z kaloryferami, i 20C to temperatura minimalna by nie marznąc w dłonie przy komputerze. W domu z podłogówką jak mam 16-17C to mogę siedzieć godzinami - od tego że jest minimalnie ciepło w nogi robi się "ogólnie ciepło". Powiedziałbym że przy podłogówce temperatura powietrza na wysokości 1,5 m może być o 2-3C niższa niż przy kaloryferach.

  12. #32

    Domyślnie

    kurcze, na początku mi było ok przy 20 i podłogówce.
    ostatnio zrobiło się cieplej na zewn... mam 21-22 i jest mi zimno.
    chory jestem? termometr sprawdzony, mierzone klasycznym, cyfrowym, w wielu miejscach, itd.
    miał ktoś tak?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    może wypowiedziałby się jakiś zwolennik
    instalacji grzewczej o baaaardzo małej bezwładności

    jakoś nie ma takich??? a przecież są dosyć liczni chyba...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    kurcze, na początku mi było ok przy 20 i podłogówce.
    ostatnio zrobiło się cieplej na zewn... mam 21-22 i jest mi zimno.
    chory jestem? termometr sprawdzony, mierzone klasycznym, cyfrowym, w wielu miejscach, itd.
    miał ktoś tak?
    Zmierz wilgotność - może wzrosła?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Zmierz wilgotność - może wzrosła?
    44%. Mniej więcej cały czas tyle samo.
    Duży salon, z dużymi oknami tarasowymi (330x240 i 250x240). Może to one powodują taki dyskomfort? Nie są najcieplejsze (sprzedawane jako U=1.0 lub 1.1), ale chyba ludzie z takimi żyją? Mogłem czegoś wcześniej nie zauważać, bo testuję domek od niedawna, a wcześniej było więcej zajęć, ruchu i zamieszania. Termometr pokazuje 22 na wys. 1-2m, a ja czuję jakby chłód, póki się szczelnie nie ubiorę.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    A czy inni też tak odczuwają? Bo to moze być subiektywne...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  17. #37

    Domyślnie

    podłogówka w kuchni to super sprawa, no chyba że układasz podłogę drewnianą to będzie izolować, ale też można położyć. mam i polecam!
    Dobry murator był architektem i budowniczym,
    Projektował budowlę i nadzorował jej wykonanie (...)
    Murator był fachowcem i to, co robił robił solidnie,
    Na chwałę swoich czasów i ku podziwowi potomnych.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaF*
    podłogówka w kuchni to super sprawa, no chyba że układasz podłogę drewnianą to będzie izolować, ale też można położyć. mam i polecam!
    Ja mam kuchnię otwartą na salon i brak w niej ogrzewania i nie odczuwam w takim pomieszczeniu jakiś dyskomfort czy różnicę w temp. w porównaniu z salonem ogrzewanym grzejnikami. U rodzinki również tak jest i również powiedzieli mi, że grzejniki w kuchni nie są im potrzebne (kuchnia otwarta na ogrzewaną jadalnie).
    Być może w podłogówce jest inaczej że trzeba ogrzewać kuchnię?

    Z innej beczki ciekaw jestem czy Ci co mają podłogówkę zdają sobie sprawę, że mogą więcej wydać na ogrzewanie od ogrzewania grzejnikowego - są warunki które to umożliwią i to wcale dla mnie nie wyjątkowe.

  19. #39

    Domyślnie

    Nad salonem to można się zastanawiać, bo miło jest poturlać się po drewnie, ale w kuchni to obowiązkowo.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Cytat Napisał PaF*
    podłogówka w kuchni to super sprawa, no chyba że układasz podłogę drewnianą to będzie izolować, ale też można położyć. mam i polecam!
    Ja mam kuchnię otwartą na salon i brak w niej ogrzewania i nie odczuwam w takim pomieszczeniu jakiś dyskomfort czy różnicę w temp. w porównaniu z salonem ogrzewanym grzejnikami. U rodzinki również tak jest i również powiedzieli mi, że grzejniki w kuchni nie są im potrzebne (kuchnia otwarta na ogrzewaną jadalnie).
    Być może w podłogówce jest inaczej że trzeba ogrzewać kuchnię?

    Z innej beczki ciekaw jestem czy Ci co mają podłogówkę zdają sobie sprawę, że mogą więcej wydać na ogrzewanie od ogrzewania grzejnikowego - są warunki które to umożliwią i to wcale dla mnie nie wyjątkowe.
    A jakim cudem

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony