dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 32
Pokaż wyniki od 621 do 628 z 628
  1. #621

    Domyślnie

    W mojej rodzinie, zresztą za moją namową kupili regulusy i są również niezadowoleni. Podstawową wadą jest to, że potrzebna jest wysoka temperatura zasilania aby dobrze grzały. Grzejniki praktycznie nie promieniują swoją powierzchnią, gdyż ta się niedostatecznie nagrzewa. Dla mnie i innych, których znam jest to istotne dla komfortu cieplnego. Kolejna sprawa to przepływ powietrza przez grzejnik, który jest tak duży, że będąc w pobliżu czuje się jak zimne powietrze "daje" po nogach. Robiłem też eksperyment z regulusami. Zamontowałem od spodu 6 wolnoobrotowych wentylatorów. Dopiero wtedy ten grzejnik zaczął dobrze grzać przy niskiej temperaturze zasilania. Ale było słychać wentylatory.

  2. #622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Sponsorowany czy też nie, ma sens.
    Pożyjemy, zobaczymy.
    Myślicie kategoriami dnia dzisiejszego a nie jutra...
    Wystarczy poczekać zatem na tych, którzy przyjdą jutro..
    W inteligentnych domach, a do nich należy przyszłość ogrzewnictwa, zapomnijcie o podłogówce... natomiast regulusy jak najbardziej...

    Opieranie opinii o jakimkolwiek produkcie, na jednogłosowej opinii, to niezbyt dobry argument.
    Regulusy grzeją super, nie są jednakże lekarstwem na zimny, nieocieplony dom. W takich domach najlepiej grzać żeliwniakami.
    Natomiast im cieplejszy dom, im mniejsze potrzeby grzewcze, tym precyzyjne dawkowanie ciepła ma większy sens.

    Hydraulik. Jeden z Twoich klientów był niezadowolony z pracy kotła czy z regulusów?
    A co z tym drugim posiadaczem regulusów? Ten jak widać był zadowolony...

    Pzdr.
    A.

    Ps. pilarzp. Ciekawe co piszesz. Chętnie o tym porozmawiam. Twoja rodzina mieszkałą w tym domu pierwszy sezon?
    Skąd zimne powietrze przy podłodze? Może dom dopiero się sezonował, wygrzewał?

    ..

  3. #623

    Domyślnie

    W regulusach jest duży przepływ powietrza i to powietrze zaciągane od podłogi powoduje takie odczucie zimna (przeciąg) choć w domu zimno nie jest. Przy tradycyjnych grzejnikach było to mniej uciążliwe, a warunki (oprócz grzejników) się nie zmieniły. Jeżeli chodzi o domy inteligentne to chyba ogrzewanie nadmuchowe jest najlepsze do sterowania i najbardziej ekonomiczne. Według mnie podłogówki nic nie zastąpi, bo nie chodzi tylko o oszczędności ale o komfort cieplny, który podłogówka oferuje. Lubię chodzić po ciepłej ziemi, piasku w lecie oraz po ciepłej podłodze w domu i żaden grzejnik tego nie zastąpi.

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrenalin Zobacz post
    Sponsorowany czy też nie, ma sens.
    Pożyjemy, zobaczymy.
    Myślicie kategoriami dnia dzisiejszego a nie jutra...
    Wystarczy poczekać zatem na tych, którzy przyjdą jutro..
    W inteligentnych domach, a do nich należy przyszłość ogrzewnictwa, zapomnijcie o podłogówce... natomiast regulusy jak najbardziej...

    Opieranie opinii o jakimkolwiek produkcie, na jednogłosowej opinii, to niezbyt dobry argument.

    ..
    Szkoda tylko ze ta jednogłosowa opinia pochodzi od Adreanlina vel Bogusława, opinie producenta o swoich produktach zawsze będą pozytywne

    W inteligentnych domach ( w domysle domach pasywnych lub bardzo energooszczędnych, bo do tego zmierzają regulacje UE i niechęc do ponoszenia wysokich kosztów ogrzewania przez uzytkowników) przyszłość nalezy ogrzewania płaszczyznowego elektrycznego lub nadmuchowego, systemy hydrauliczne z czasem będą stosowane tylko w starszym budownictwie (remonty i modernizacje) oraz przypadkach domów o duzym metrazu gdzie będzie uzasadnione stosowanie pomp ciepłą.
    Takie są tendencje i zadne pobozne zyczenia regulusa tego nie zmienią. Najbardziej precyzyjne sterowanie i regulacja temperatury to sterowanie promienikami podczerwieni w postaci folii grzewczych lub paneli podczerwienii. Systemy hydrauliczne da się również sterować, koszt ogrzewania podłogowego plus systemu regulacji regulacji w postaci układów wykonawczych oraz zródła grzwczego jest nieporównywalnie wiekszy od systemu grzania czystym prądem (kable).
    Regulusy jak inne grzejniki hydruliczne powoli staną przezytkiem, moze czas pomyslec o zmianie profilu produkcji, a nie bez sensu reklamowac na tym forum.

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał prorok09 Zobacz post
    http://www.tece.de/pl/ogrzewanie+pod...+CO_82_83.html

    zainstalowałem już 2 sztuki takie i sprawują się idealnie i nie trzeba sie bawić z zaworami ograniczającymi temperaturę powrotu ale i tak lepjej jest zamontować oddzielne rozdzielacze na podłogówka i na grzejnik odzienie i moim zdaniem
    Ja u siebie w domu mam ogrzewanie rozprowadzane za pomocą grzejników aluminiowych.
    Dodatkowo na dole w kuchni, wiatrołapie, łazience, na górze w łazience i garderobie mam podłogówkę. Ogólnie tam gdzie są płytki
    Więc mam przypadek o którym piszecie połączenia podłogówki z CO.
    Grzeję piecem tzw wszystko palnym, który ładuje bufor a z niego dwiema pompkami idzie przez dwa zawory trójdrożne na grzejniki i osobno na podłogówkę.
    Generalnie działa jedno i drugie, ale efekt jest taki że grzejniki szybko nagrzewają pomieszczenia a podłogówka grzeje tak po ok 3 godzinach.
    Gdybym w łazienkach, kuchni itd nie miał prócz podłogówki grzejników byłyby za duże wahania temperatur.
    W tej chwili mam tak ustawione termostaty, że w pierwszej kolejności jak jest zimne pomieszczenie a ogrzewanie staruje grzeją grzejniki a podłogówka się rozpędza. Kiedy pomieszczenia się nagrzewają termostaty przymykają grzejniki a dalsze grzanie przejmuje podłogówka. Dzięki temu w pomieszczeniach jest szybko ciepło a podłoga ma przełamaną temperaturę i się przyjemniej chodzi.
    Warto zwrócić uwagę na te zjawiska przy łączeniu podłogówki z grzejnikami. To wbrew pozorom 2 różne systemy grzewcze o różnych charakterystykach i można się mocno zdziwić.

  6. #626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.130
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Witaj asolt, witaj Andrzeju!

    Odtrąbienie końca grzania układami hydraulicznymi jest grubo przedwczesne. Za mojego i Twojego życia taka zmiana nie nastąpi.
    Gdyby kierować się logicznym myśleniem i interesem ekonomicznym użytkowników, regulusy lub regulusopodobne grzejniki zdominowałyby rynek...

    Zgadzam się, iż najszybsze jest ogrzewanie nadmuchowe, lecz jest też ono niezbyt komfortowe. Nikt nie lubi szumu i ruchu powietrza. Przypominam, że ruch powietrza jest jednym z trzech podstawowych elementów opisujących komfort cieplny..
    Każde żródło grzania ukryte w ścianie czy też posadzce już nie jest dla naprawdę inteligentnego domu grzejnikiem odpowiednio dynamicznym

    Na drugim miejscu pod względem dynamiki grzania są już moje regulusy. Ich przewaga polega także na tym, iż z każdego z nich można łatwo uczynić klimakonwektor...
    Wystarczy dołożyć element odprowadzający skropliny.

    Grzanie prądem? Jak najbardziej. 30% zapotrzebowania na energię - maty grzewcze lub folie dające tło temperaturowe ( neutralna lub letnia podłoga), natomiast 70% energii z kotła elektrycznego + regulusy.
    Grzanie w drugiej taryfie? bez problemu. Wystarczy dostawić do układu zbiornik buforowy. Ładujemy go w II taryfie a korzystamy wyłącznei wtedy gdy trzeba !!!

    Optymalna produkcja ciepła - optymalne magazynowanie ciepła - optymalna dystrybucja ciepła.


    Pozdrawiam
    Bogusław

    Ps. Kiedyś miałeś odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie... Rozumiem, że uczciwa odpowiedź byłąby w kolizji z interesami obecnych na tym forum i być może także z Twoimi..
    Wszak sam napisałeś cyt"(...) Zapewne lepiej się w ogóle nie wypowiadać, aby nikomu się nie narazić. (..) koniec cyt.

    .
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 09-09-2013 o 07:18

  7. #627
    Banned
    dynamical

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Podłogówka jest dobrym pomysłem, ale trzeba pamiętać o materiale z którego jest wykonana podłoga - powinien dobrze przewodzić ciepło no i trzeba zapomnieć o dywanie ...

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilarzpk Zobacz post
    W regulusach jest duży przepływ powietrza i to powietrze zaciągane od podłogi powoduje takie odczucie zimna (przeciąg) choć w domu zimno nie jest. Przy tradycyjnych grzejnikach było to mniej uciążliwe, a warunki (oprócz grzejników) się nie zmieniły. Jeżeli chodzi o domy inteligentne to chyba ogrzewanie nadmuchowe jest najlepsze do sterowania i najbardziej ekonomiczne. Według mnie podłogówki nic nie zastąpi, bo nie chodzi tylko o oszczędności ale o komfort cieplny, który podłogówka oferuje. Lubię chodzić po ciepłej ziemi, piasku w lecie oraz po ciepłej podłodze w domu i żaden grzejnik tego nie zastąpi.
    U mnie nie ma z czymś takim żadnego problemu. Żaden przepływ zimnego powietrza nie jest odczuwalny. Może dlatego, że ja mam tak dobrane grzejniki, że kiedy stają się ciepłe w pomieszczeniu robi się gorąco. Nie odnotowuję wysokich temperatur na grzejnikach wszystko oscyluje w granicach 30 - 35 stopni w chłodne lub mroźne dni. Kwestia doboru grzejników do parametrów projektowych instalacji.

Strona 32 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony