dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 32
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 628
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    My nie daliśmy w wiatrołapie grzejnika, w końcu to nie łazienka, gorąco być nie musi, a grzejnik małe pomieszczenie zagraci. Chyba, że taki artystyczny wieszak na ubrania-grzejnik ( w którymś wątku było zdjęcie)

  2. #62

    Domyślnie

    moim zdaniem ten grzejnik jest calkowicie zbedny. podlogowka swietnie sobie poradzi.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Może jeszcze kanałowy ? świetna wycieraczka .
    Grzejnik w wiatrołapie to bardzo ciekawe rozwiązanie (chyba, że masz tam 80 mkw tego wiatrołapu) i przy podłogówce...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #64

    Domyślnie Re: Drzwi wejściowe - podłogówka i do tego jeszcze grzejnik?

    Cytat Napisał odaro
    Częste otwieranie drzwi wejściowych może spowodować wychłodzenie wiatrołapu
    kolejny mit-nie mam wiatrołapu i grzejnika (podłogówka). Też miałem "dobre rady" że będzie wiało zimnem. Nie odczuwam "wychłodzenia". Co znaczy częste? co 1 min.? Sklep budujesz? Pomyśl ile razy dziennie (w zimie) wychodzisz/wchodzi.

  5. #65

    Domyślnie

    moim zdaniem w wiatrołapie nawet powinno być ciut zimniej
    nie wiem czy posiadasz potomstwo
    ja jak gdzieś wychodzę ze swoją córą to najpierw ubieram się sam a potem czekam cierpliwie aż przypomni sobie jak założyć but i co się robi z szalikiem (w końcu uczymy dziecko samodzielności)
    mam wtedy wrażenie, że jestem w saunie
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Może jeszcze kanałowy ? świetna wycieraczka .
    Grzejnik w wiatrołapie to bardzo ciekawe rozwiązanie (chyba, że masz tam 80 mkw tego wiatrołapu) i przy podłogówce...
    Wiatrołap jest bardzo mały jakieś 2-3m2.

    Nie wiem tylko czy będą drzwi miedzy wiatrołapem a głównym hallem no i salonem.

    Te drzwi nie bardzo mi tam pasują ale jak trzeba będzie to je zainstaluję.

    Drzwi wejściowe mam od strony zachodniej.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #67

    Domyślnie

    Grzejnik i podłogówka w wiatrołapie? To już chyba lekka przesada...a zakładając że nie będziesz ''wietrzyć'' pomieszczenia 2-3m2 co godzinę to pobaw się i policz jaką temperaturę osiągniesz w wiatrołapie przy takich mocach grzejnych. Gwarantuje że po pierwszym miesiącu zakręcisz albo podłogówkę albo grzejnik.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    nie będę miała drzwi dzielących mieszkanie od wiatrołapu. Bo mam podłogówkę. Starczy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #69

    Domyślnie Re: Drzwi wejściowe - podłogówka i do tego jeszcze grzejnik?

    Cytat Napisał odaro
    Dzisiaj zasiał u mnie pewien niepokój nowy hydraulik który był na castingu na budowie.

    Wg. niego przy drzwiach wejściowych dobrze jest oprócz podłogówki zainstalować grzejnik.

    Częste otwieranie drzwi wejściowych może spowodować wychłodzenie wiatrołapu i odczuwalną różnicę temperatur (będzie ciągnęło zimnem )
    ponieważ podłogówka nie nadąży tak szybko podgrzać wpadające zimne powietrze.

    Jest to niby logiczne ale czy aby napewno ten grzejnik jest konieczny.
    bzdura ja nie ma ani podłogówki ani grzejnika i nie ma tragedii owszem jest troszkę chłodniej ale nieznacznie nie odczujesz tego w domu a grzejnikiem przy drzwiach możesz spowodować zbyt duż róznicętemperatur i jeszcze się rozkleją ja bym jesli już został przy samej podłogówce.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    nie będę miała drzwi dzielących mieszkanie od wiatrołapu. Bo mam podłogówkę. Starczy
    Wystarczy
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #71

    Domyślnie grzejnik koło drzwi

    Pytanko: z czego masz drzwi wejściowe? w jakiej odległości od drzwi jest grzejnik? Pozdrawiam

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mamy i to i to
    drzwi przeszklone 2x2m
    są okresy w roku kiedy grzejemy tylko obiegiem grzejnikowym - łazienki sypialnie,i właśnie wiatrołap - choćby ostatnia wiosna, w dzień +20 nocą -2 , wtedy podłogówki nie opłaca się ruszać

    podłogówka aby spełniła swoje zadanie to wiatrołapie powinna być cieplejsza od reszt obiegów, a to jest mało przyjemne
    tak więc mamy podłogówkę ustawioną na min + grzejnik i jest ok
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #73

    Domyślnie Re: grzejnik koło drzwi

    Cytat Napisał nikita1
    Pytanko: z czego masz drzwi wejściowe? w jakiej odległości od drzwi jest grzejnik? Pozdrawiam
    Jeżeli pytanie jest do mnie to nie ma jeszcze drzwi ani grzejnika
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    mamy i to i to
    drzwi przeszklone 2x2m
    są okresy w roku kiedy grzejemy tylko obiegiem grzejnikowym - łazienki sypialnie,i właśnie wiatrołap - choćby ostatnia wiosna, w dzień +20 nocą -2 , wtedy podłogówki nie opłaca się ruszać

    podłogówka aby spełniła swoje zadanie to wiatrołapie powinna być cieplejsza od reszt obiegów, a to jest mało przyjemne
    tak więc mamy podłogówkę ustawioną na min + grzejnik i jest ok

    Jest to istotny argument za grzejnikiem mnie przekonywujący, cały czas się zastanawiam
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #75

    Domyślnie

    ja bym do tego dodał jeszcze powierzchnię do suszenia mokrych rękawiczek, szalików, czapek itp - w zimę naprawdę często się to robi (małe dzieci itp.). Z tego właśnie względu zrezygnowałem z podłogówki na rzecz zwykłych grzejników w wiatrołapie.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  16. #76

    Domyślnie

    Ja mam podłogówkę i grzejnik. Grzejnik zajmuje mało miejsca i zupełnie nie przeszkadza. Ja mam mikroskopijny wiatrołap.

    pozdrawiam

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    My też w małym wiatrołapie mamy podłogówkę i mały grzejnik. Uważam, że jest to optymalne rozwiązanie, bo przecież temperaturę można regulować, a bezcenny był grzejnik zimą, kiedy dzieci zrzucały wilgotne rękawiczki i brały następne... Zimą jeszcze nie mieszkaliśmy, ale już wiem, że nie chcę, aby rzucały to na ciepłą podłogę lub wnosiły do domu .
    aka

  18. #78

    Domyślnie

    W jakiej odległości od drzwi wejściowych montowaliście grzejnik.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    My mamy 1,7m od drzwi zewnętrznych.
    aka

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    grzejnik we wiatrołapie jak najbardziej jest wskazany,
    podłogówka przy powierzchni podłogi rzędu 2-3 m2, a czasem nawet mniej, może zapewnić jedynie efekt ciepłej podłogi, ale nie zagrzeje wiatrołapu do normowych 16 C,
    instalator dobrze mówi, chociaż nie do końca potrafi wytłumaczyć dlaczego grzejnik,

Strona 4 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony