Witam wszystkich forumowiczów
Posiadam działkę bud o wymiarach ok. 700m, 31mx21m. Zamierzam wybudować na niej częściowo podpiwniczony dom o wymiarach 15mx10m. Ze względu na teren gliniasto-piaszczysty działki czyli "słabo przepuszczalny" chciałbym wykonać wokół domu drenaż opaskowy. Wodę spływającą ze spadkiem chciałbym odprowadzić do zbiornika retencyjnego. Do tego samego zbiornika chciałbym odprowadzać również deszczówkę z rynien. Z działki nie mam żadnego uregulowanego odpływu typu kanalizacja deszczowa. Jedyny odpływ kanalizacyjny jaki będę posiadał to studzienka ściekowa na działce, do której będzie wprowadzona pompa, która będzie wypompowywała z niej ścieki i tłoczyła do rury ściekowej biegnącej w drodze (domyślam się, że z tego odpływu nie mogę skorzystać). Zastosowanie pompy w studzience ściekowej jest niezbędne ze względu na odwrotny spadek.

Koledzy i Koleżanki, moje pytanie brzmi:
a) czy ktoś z was stosował odprowadzenie wody deszczówki (z dachu) i z drenażu do jednego zbiornika i jakich gabarytów mniej więcej musiałby to być zbiornik. czy może być umiejscowiony blisko (ok np. 1m) ławy fundamentowej i na jakiej najlepiej głębokości? Dodam że mieszkam w okolicach Kielc, średnie roczne opady w tym rejonie wynoszą pomiędzy 600 - 700 l/m2.
b) Z jakiego materiału polecacie zbiornik ( monolit plastikowy czy betonowe kręgi czy może coś jeszcze)?
c) co robić w razie przepełnienia się zbiornika na deszczówkę, czy mogę awaryjnie zastosować rurę w jego górnej części którą nadwyżka wody odpływałaby AWARYJNIE do studzienki ściekowej?
Bardzo proszę o pomoc (poniżej rysunek nieudolny mojego mniej więcej wyobrażenia na ten temat, proszę o wyrozumiałość)
Pozdrawiam Wszystkich

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys poglądowy drenarzu i zbiornika .jpg
Wyświetleń:	1338
Rozmiar:	12,8 KB
ID:	121078
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys poglądowy drenarzu i zbiornika zoom .jpg
Wyświetleń:	555
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	121079