dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 110
  1. #61

    Domyślnie

    Forest........

    To nie są jakieś tam przepisy, tylko konkretne uwarunkowania w zakresie postępownia w przypadku pożaru sadzy. W swoim wpisie stwierdziłeś, że są przepisy, iz trzeba koniecznie wymienić komin (nawet napisałeś to pogrubioną czcionką!), a w rzeczywistości ich nie ma. Ja nie tworzę prawa, tylko się na nie powołuję, dlatego nie można wymagać, iż w tym zakresie napiszę coś od siebie. Ponadto pod podanym przez Ciebie linkiem do organizacji "Kominy Polskie" nie zauważyłem żadnych konkretóww kwestii, która rozpatrujemy.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Fajnie.. znów szkoda czasu dla kogoś... "Danielu szkoda czasu dla Ciebie..."...... przecież Ty u "enia" nie kupisz .
    Forest też nie przekonasz . Tak w ogóle to jesteś tu na cenzurowanym ...oni tak mają ...konkurencji nie lubią i już

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No to Danielu i Mistrzu - pouczcie się dalej skoro za "leniwi" jesteście żeby dojść do tego samemu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5028205
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bhm
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź / Ksawerów
    Posty
    322
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    No to Danielu i Mistrzu - pouczcie się dalej skoro za "leniwi" jesteście żeby dojść do tego samemu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5028205
    Pozdrawiam.

    Niniejszym bardzo dziękuje za dyskusje w moim wątku wszystkim. Temat może trochę odbiegł od moich pytań ale bardzo mnie zaciekawił także zapoznałam się z podanym wyżej linkiem. Mam nadzieję uwzględnić przy montażu mojej kozy (nie koniecznie tej o którą w tym wątku pytałam) wszystkie wasze uwagi.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Piecyk który wybrałeś na wstępie jest bardzo fajny... i rzadko spotykany, stąd zapewne mało wpisów od znających ten produkt . Sam kształt i technika tego piecyka są godne uwagi .

  6. #66

    Domyślnie

    Mam pytanie jak wybić otwór w kozie Dovre 40 CB i podłączyć rury 130 skoro wyjscie z pieca jest na 125?

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiekf Zobacz post
    Mam pytanie jak wybić otwór w kozie Dovre 40 CB i podłączyć rury 130 skoro wyjscie z pieca jest na 125?
    Nic nie wybijać , tylko użyć redukcji.

  8. #68

    Domyślnie

    Najpierw trzeba zrobić otwór ponieważ wszystkie są zaślepione.Nie ma redukcji 125/130.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiekf Zobacz post
    Najpierw trzeba zrobić otwór ponieważ wszystkie są zaślepione.Nie ma redukcji 125/130.
    Zaślepki są raczej przykręcone, sprawdź od środka . Oprócz
    tego nowa koza ma chyba jakąś instrukcję ? Powinien być
    tez króciec przyłączeniowy. Jest tez jakiś sprzedawca ,
    dystrybutor , który powinien Ci pomóc. Redukcje dowolną
    można zamówić .

  10. #70

    Domyślnie Koza,kominek - jaki, gdzie?

    Witam. Przebrnęłam już przez kilkadziesiąt tematów na tym forum, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytanie Życie zmusiło mnie do zalogowania i szukania pomocy bezpośrednio. Przygotowuję się do remontu 10-letniego domu. Kupiłam go niedawno. Jest w nim kominek na piętrze, ale ja chcę też go mieć w salonie - nie tylko jako ozdobę, ale też jako źródło ogrzewania (poza tym jest ogrzewanie gazowe). W salonie nie ma teraz przewodów kominowych - wszystko trzeba budować. Nie wiem tylko czy w centralnym miejscu, czy na ścianie zewnętrznej (dom jest podpiwniczony). Jakiego rzędu mogą być to koszty? I co wybrać? Kominek? Kozę? Strasznie mi się podobają kozy "wstawione" w ceglaną obudowę oczywiście nie na ścisk, coś na wzór angielskich domów.Powiedzcie mi czy to w ogole da się zrobić - jestem w tym temacie zielona jak widzicie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan1.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	97369

    W załączniku plan domu. Dwie czerwone plamy to ewentualne miejsca na kominek.

  11. #71

    Domyślnie

    Jeszcze tyllko dodam, żedom ma piwnicę, podwyższony parter (ten na planie), piętro i strych.

  12. #72

    Domyślnie

    Czy naprawdę nikt mi nie pomoże?

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Może pomoże, ale nie wie jak ?

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    petrox

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie Piec wolnostojący koza - jaką kupić?

    Witam forumowiczów,


    po kilkudniowym czytaniu wypowiedzi fachowców na tym forum zdecydowałem się zrezygnowąc z próby montazu kominka za 6-7 tysięcy. Do tej rezygnacji, na rzecz piecyka przekonały mnie zdjęcia aranżacji z jasnymi piecykami, gdzie wygląda to na prawdę wyjątkowo ładnie.

    Chciałem zatem prosić o opinię i nazwy piecyków wartych uwagi - chodzi mi jednak o piecyki najlepiej w kolorze jasnym : białym czy też kremowym, w kwocie do 5000 zł.

    Czy ktoś z Was, handlujących/montujących/znających rynek piecyków może pomóc i podac jakieś konkretne nazwy technicznie dobych,jasnych piecyków?

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5407182

    oprócz tego: Dovre, Jotul, doskonały Vermont Castings.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie koza do ogrzewania 2 pomieszcen

    witam,
    czy zamontowanie piecokominka Kerpen 5kw
    do pokoju 10,1m2 nie bedzie przegrzewać tego pokoju? Czy da się palić w tej kozie żeby np zagotoważ na niej wodę i nie przegrzać pomieszczenia w chlodne dni? Ma cos w rodzaju deflektrora który perwnie ogranicza grzanie górnej płyty.

    Czy rurą z tego kominka można ogrzewać sąsiadujacą lazienkę o pow. 6,4m2?
    Poprowadzić rurę przez sciane z BK 24cm, potem pionowo w górę ok 1,5m a potem poziomo lub z małym skosem ok 1,5-2m do komina ceramicznego?

    Domek sezonowy bez CO. planowany kominek w salonie ale, koza bylaby uzywana w czasie gdy nie byloby palone w kominku.

    pozdr., Artur

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Będzie ok. jak nie przesadzisz z paleniem. Ciepła będzie na tyle żeby rurką zagrzać i coś obok, ale ... jeżeli coś po drodze będzie z drewna to jak najdalej od tego (kilkadziesiąt cm).
    I jeżeli planujesz podłączenie tego piecyka do tego samego komina co kominek w salonie, to od razu sobie odpuść. Dla własnego i cudzego bezpieczeństwa i spokojności sumienia.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Będzie ok. jak nie przesadzisz z paleniem. Ciepła będzie na tyle żeby rurką zagrzać i coś obok, ale ... jeżeli coś po drodze będzie z drewna to jak najdalej od tego (kilkadziesiąt cm).
    I jeżeli planujesz podłączenie tego piecyka do tego samego komina co kominek w salonie, to od razu sobie odpuść. Dla własnego i cudzego bezpieczeństwa i spokojności sumienia.
    Pozdrawiam.
    drewna nie ma - dom murowany, a na "szczescie" jest jeden komin nadmiarowy na "piec" w lazience
    co do rury czy w łazience moze "iść" poziomo czy lepiej pod kątem? wolalbym poziomo ale dopuszczam niewielki spadek 20-40cm na 1,5-2m długości
    dzieki.

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Malutki spadek (może być mniejszy niż piszesz) wskazany. No i na kolanie (-nach) rur muszą znaleźć się odkręcane wyczystki (rewizje).
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    No i na kolanie (-nach) rur muszą znaleźć się odkręcane wyczystki (rewizje).
    Pozdrawiam.
    no walsnie o tym nie pomyslalem... dzieki

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony