dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 110
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.no Zobacz post
    witam,
    czy zamontowanie piecokominka Kerpen 5kw
    do pokoju 10,1m2 nie bedzie przegrzewać tego pokoju? Czy da się palić w tej kozie żeby np zagotoważ na niej wodę i nie przegrzać pomieszczenia w chlodne dni? Ma cos w rodzaju deflektrora który perwnie ogranicza grzanie górnej płyty.

    Czy rurą z tego kominka można ogrzewać sąsiadujacą lazienkę o pow. 6,4m2?
    Poprowadzić rurę przez sciane z BK 24cm, potem pionowo w górę ok 1,5m a potem poziomo lub z małym skosem ok 1,5-2m do komina ceramicznego?

    Domek sezonowy bez CO. planowany kominek w salonie ale, koza bylaby uzywana w czasie gdy nie byloby palone w kominku.

    pozdr., Artur
    Pomieszczenie 10m2 ???, zgodnie z przepisami możemy użytkować takie urządzenie w pomieszczeniu nie mniejszym jak 30m3 i nie może być mniejsza od wskaźnika 4m3/na 1kW mocy cieplnej takiego urządzenia ogrzewczego, Twoje pomieszczenie ma ponad trzy metry wysokości ???
    ...

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ma 2.6m wysokosci, czyli nie przejdzie odbioru kominiarskiego?

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.no Zobacz post
    ma 2.6m wysokosci, czyli nie przejdzie odbioru kominiarskiego?
    A do kiedy kominiarz robi odbiór kominiarski???

    My jako kominiarze wypowiadamy się na temat stanu technicznego przewodów kominowych, czy są prawidłowo wykonane, czy spełniają wymagania techniczne łącznie z przyłączami kominowymi, czy ilość przewodów kominowych danego rodzaju w danym budynku jest wystarczająca, czy mogą być użytkowane wg przeznaczenia określonego w projekcie budowlanym, czy umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej i ewentualnych urządzeń ogrzewczych przyłączonych do przewodów kominowych.


    Zgodnie z Prawem Budowlanym wszelkie odbiory robi się komisyjnie (czytaj obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego i spójrz na protokół odbioru robót budowlanych lub instalacyjnych). Jeżeli chodzi o odbiór wykonania nowo budowanych kominów lub kominów po przebudowie to przed odbiorem komisyjnym inspektor nadzoru inwestorskiego zleca*mistrzowi kominiarskiemu wykonanie kontroli stanu technicznego przewodów kominowych. Mistrz kominiarski wykonuje taką ocenę w formie protokołu biorąc pod uwagę projekt budowlany i wymagania techniczne dla przewodów kominowych danego rodzaju określone*w przepisach techniczno - budowlanych i przedmiotowych normach budowlanych.

    Więc my jako kominiarze nie odbieramy tylko oceniamy. Odnośnie swojej sytuacji sprawdź w warunkach technicznych wg mnie za małe pomieszczenie.
    ...

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie konkretne.
    Budynek stoi i jest po odbiorze użytkowany.
    Jest potrzeba wykonania komina, który wymaga tylko zgłoszenia (w "powiecie") i ... no właśnie czego ... (?) - odbioru komisyjnego ??? Jakiego ? Jakiej komisji?
    Przecież wymaga tylko odbioru kominiarskiego ...
    Coś mi tu nie "pasi" - jak to ma być przeprowadzone?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Mam pytanie konkretne.
    Budynek stoi i jest po odbiorze użytkowany.
    Jest potrzeba wykonania komina, który wymaga tylko zgłoszenia (w "powiecie") i ... no właśnie czego ... (?) - odbioru komisyjnego ??? Jakiego ? Jakiej komisji?
    Przecież wymaga tylko odbioru kominiarskiego ...
    Coś mi tu nie "pasi" - jak to ma być przeprowadzone?
    Pozdrawiam.
    Jak to Ci nie "pasi" ??? nie rozumiem. Masz chęć wykonania komina. Ok. zrób projekt, a kominiarz oceni inwestorowi czy wykonano to zgodnie ze sztuką, warunkami technicznymi i projektem.
    ...

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zgodnie z Prawem Budowlanym wszelkie odbiory robi się komisyjnie (czytaj obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego i spójrz na protokół odbioru robót budowlanych lub instalacyjnych). Jeżeli chodzi o odbiór wykonania nowo budowanych kominów lub kominów po przebudowie to przed odbiorem komisyjnym inspektor nadzoru inwestorskiego zleca ...
    No wedle tego mi nie "pasi".
    Bo żadna komisja tego odbierać nie musi tylko sam kominiarz ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Zgodnie z Prawem Budowlanym wszelkie odbiory powinno się robić komisyjnie, poczytaj sobie obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego i spójrz na protokół odbioru robót budowlanych lub instalacyjnych.
    ...

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Tak się ogólnie przyjęło, że kominiarz „odbiera” ale kominiarz tylko ocenia jak powyżej. Pozdrawiam.

    http://www.gunb.gov.pl/info/procedur...olenie4_2.html
    ...

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Będzie ok. jak nie przesadzisz z paleniem. Ciepła będzie na tyle żeby rurką zagrzać i coś obok, ale ... jeżeli coś po drodze będzie z drewna to jak najdalej od tego (kilkadziesiąt cm).
    (...)
    Pozdrawiam.
    Witajcie,

    Mam jakąś nieziemską kupę drewna do wypalenia, stąd też wpadłem na pomysł z kozą (o zadawnionym sentymencie do kóz nie wspomnę). Podpinam się do wątku, jako, że mam problem bardzo zbliżony: chcę postawić kozę w rogu pomieszczenia, ale, że komin tuż obok, więc patent z rurą odpada - w zamian chcę wydmuchać przez kratkę pod sufitem powietrze unoszone konwekcyjnie do drugiego ( a może i trzeciego) pokoju.

    Dwa konkretne pytania:

    1/. kózka ma być taka: http://allegro.pl/kominek-panorama-v...613867305.html - słynnej bułgarskiej firmy PITY - (dystrybutor Amelja Kraków). Kózka chciałaby stać w rogu pomieszczenia ale od tego rogu już w odległości ok 1m. w lewo - są drzwi drewniane od szafy wnękowej. Od ściany bocznej kozy będzie ok 45 cm - czy farba na drzwiach będzie się smażyć czy nie? Dodatkowy problem: druga ściana pokoju jest wykończona zwykłą płytą g-k na łatach drewnianych - ile trzeba się od niej odsunąć z narożnikiem kozy, żeby się łaty nie zajęły przypadkiem?

    2/. Wybór kozy jest spowodowany tylko względami estetyki - nie bardzo wyobrażam sobie moc 12 kW w pokoju 25m2 bez jakiegoś odbioru ciepła... Czy "DGP" w wydaniu jak powyżej ma szanse się tu sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez jm1964 ; 10-09-2012 o 21:26
    jm1964

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chudybolo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!
    Chce zamontowac w salonie okolo 50m2 piecyk wolnostojacy interesuje mnie ten model INVICTA CHAMANE antracyt ponizej podaje link
    http://www.cieplotek.pl/502,piec-wol...-antracyt.html
    czy ktos z Panstwa ma moze taki piecyk u siebie w domu.
    Poprosze o opinie dziekuje i pozdrawaiam.

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chudybolo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hej.
    Myslalem ze te forum jest poto zeby sobie pomagac ale widze ze nie koniecznie pytalem sie o pewna koze ale brak odzewu, ale moze jednak pokusi sie z pomoca bede bardzo wdzieczny.
    dziekuje .

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Jotul jest fajny, ale nie kosztuje 1200 PLN.
    ...

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudybolo Zobacz post
    Hej.
    Myslalem ze te forum jest poto zeby sobie pomagac ale widze ze nie koniecznie pytalem sie o pewna koze ale brak odzewu, ale moze jednak pokusi sie z pomoca bede bardzo wdzieczny.
    dziekuje .
    Aż mnie skręca żeby Ci pomóc, ale Państwo nie mają....

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar3k

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Podepnę sie od tematu, potrzebuje pieck do pokoju 40m2, zastanawiam sie nad kilkoma z allegro, jesli ktos mial doczynienia albo moglby cos polecic to prosze o opinie
    http://allegro.pl/piec-kominkowy-koz...665861598.html - blaszak, nowoczesny wyglad ale jak z wydajnoscia?
    http://allegro.pl/piec-piecyk-koza-z...691458478.html - ten sie podoba
    http://allegro.pl/piec-kominkowy-pie...698977125.html - w ostatecznosci
    I co sadzicie o czyms takim:
    http://allegro.pl/rura-radiacyjna-15...698977153.html
    Moj budzet to 1300zl max.
    Z gory dzieki, pozdrawiam

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tanie blaszaki sobie odpuść, tym bardziej, że podoba Ci się żeliwny. Ten radiator całkiem sympatyczny.

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mar3k

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zamówione, dzięki
    Pozostaje jeszcze kwestia tej rurki, też myślę że ciekawa sprawa tylko czy warta swojej ceny.

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chudybolo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    9

    Domyślnie

    Do takiej kwoty to ciezko bedzie ci chyba cos znalezc konkretnego ja mam 5 tys i jest ciezko ale szukaj jak cos bys znalazl to podrzuc link dzieki.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W temacie piecyków pojawił się tani, niebrzydki, nowocześnie wyglądający. Sporo osób uważa, ze COŚ IM PRZYPOMINA . Faktycznie, jest coś na rzeczy, ale wątpliwości się kończą, gdy przechodzimy do punktu :CENA! 2500 zł.

    Jeden z pierwszych egzemplarzy miałem okazję katować w Nałęczowie, podczas wystawy z kominkami. Piecyk ten nadaje się do domów z wentylacją grawitacyjną lub naturalną.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AB 1.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	274501  

  19. #99

    Domyślnie

    a da się na nim gotować?

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Na tym nie, ale na tym już można: MORAVIA SOFIE
    a cena po prostu jest powalająca
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b6362_9114.3492-bezovy-titan-produkt_mg_1781.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	293589Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b5929_9114.4482-bordo-gold-produkt_mg_1753.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	293590
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony