dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Przepływowy ogrzewacz wody do kuchni

    Zastanawiam się nad zamontowaniem w kuchni przepływowego podgrzewania wody. Obecnie zanim zacznie mi lecieć ciepła woda z zasobnika mija trochę czasu - dobre 15m do przepłynięcia ma. Mam cyrkulację, ale nie chcę jej włączać, bo korzystamy dość nieregularnie z kranu. Dodatkowo krótkie mycie już powoduje, że zasobnik musi się dogrzać, czyli piec się załącza i dość spora część opału idzie na jego rozgrzanie w porównaniu pewnie do późniejszego nagrzewania zasobnika.
    Tak więc pomyślałem, aby uniezależnić się od ciepłej wody z zasobnika i lokalnie w kuchni zainstalować sobie przepływowy podgrzewacz. Co wybrać? Ma być tylko na potrzeby mycia naczyń.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  2. #2

    Domyślnie

    Kup jakikolwiek polskiego producenta, który oferuje na wymianę tanie grzałki.
    Wszystkie przepływowe elektryczne podgrzewacze borykają się z tym samym problemem, a mianowicie osadzającym się w nich kamieniem wodnym.
    Trzeba o nie dbać i często odkamieniać. Jeżeli nie, to pozostaje problem z ustawianiem temperatury wody i perspektywa częstej wymiany przegrzanej grzałki.
    Zauważyłem, że na złotej grzałce kamień ma jakby mniejsze tendencje do narastania. Niestety nie słyszałem o złotych grzałkach do podgrzewaczy przepływowych, natomiast mam czajnik do wody ze złotą grzałką.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A jaka moc będzie ok do kuchni?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zainstaluj podszafkowy 5-10l.

  5. #5

    Domyślnie

    Przepływowy ogrzewacz wody opisuje się mocą (kW) a nie pojemnością, gdyż nie mają one zbiornika, tylko spiralę grzejną. Do kuchni potrzeba ok.4-5kW.
    Proponowałbym firmę Kospel - krajowy producent i mają b.dobre produkty. Co do modelu to podaje link:http://megastore.pl/35621,Podgrzewac...mywalkowy.html
    To jest wersja dolna czyli podgrzewacz jest zainstalowany w szafce-jest niewidoczny w pomieszczeniu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przepływowy ogrzewacz opisuje się mocą, ale kolega wyżej proponuje nie przepływowy a pojemnościowy - moim zdaniem idealne rozwiązanie problemu tu opisanego. Ogrzewacz przepływowy jest urządzeniem narowistym i kłopotliwym, a z pojemnościowego woda po prostu leci. Zainstalowany na dopływie wody ciepłej da nam w kranie ciepłą wodę natychmiast i w sposób stabilny, a jego pojemność (wystarczy nawet 5l) wystarczy akurat do czasu, aż z kotła dopłynie ciepła woda właściwa.
    Są też modele podszafkowe.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam i taki i taki podgrzewacz w pracy.
    przy pojemnosciowym fakt ciepła woda od zaraz ale często szwankuje mi cisnieniowe zabezpieczenie.
    To znaczy często - raz do roku muszę to wymieniać - dlaczego nie wiem?
    dodam ze warto aby taki podgrzewacz był na widoku w przypadku jakiegos wycieku.

    przepływowy jest bezobsługowy - raz przez 10 lat był raz serwis a korzystamy z niego na 2 umywalki (5 osób)
    woda leci po 3 sekunadach gorąca ale tez strumien ma ograniczony (w umywalce starczy)

    w nowym domu dędzie przepływowy bo jest mniejszy , rownie skuteczny i nie zuzywa energii na podtrzymanie ciepłej wody.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 16-07-2012 o 10:14
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Mam i taki i taki podgrzewacz w pracy.
    przy pojemnosciowym fakt ciepła woda od zaraz ale często szwankuje mi cisnieniowe zabezpieczenie.
    To znaczy często - raz do roku muszę to wymieniać - dlaczego nie wiem?
    dodam ze warto aby taki podgrzewacz był na widoku w przypadku jakiegos wycieku.
    To myślę, że raczej problem z twoim konkretnym urządzeniem, nie z rodzajem ogrzewacza, w końcu mnóstwo ludzi użytkuje takowe latami całymi bez żadnej awarii, a przepływowe statystycznie patrząc psują się chyba jednak częściej, choćby z tego powodu, że więcej w nich jest do psucia.

    Dodatkowy argument: mały ogrzewacz przepływowy starcza do umywalki, ale do kuchni, do zmywania już nie starczy z całą pewnością, będzie potrzebny większy, większej mocy, a to pociąga już za sobą przeróbki instalacji bądź wręcz konieczność dociągania trzech faz. Pojemnościowy natomiast wystarczy włączyć w najbliższe gniazdko.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To myślę, że raczej problem z twoim konkretnym urządzeniem, nie z rodzajem ogrzewacza, w końcu mnóstwo ludzi użytkuje takowe latami całymi bez żadnej awarii, a przepływowe statystycznie patrząc psują się chyba jednak częściej, choćby z tego powodu, że więcej w nich jest do psucia.

    Dodatkowy argument: mały ogrzewacz przepływowy starcza do umywalki, ale do kuchni, do zmywania już nie starczy z całą pewnością, będzie potrzebny większy, większej mocy, a to pociąga już za sobą przeróbki instalacji bądź wręcz konieczność dociągania trzech faz. Pojemnościowy natomiast wystarczy włączyć w najbliższe gniazdko.

    J.
    Moje urządzenie to atlantic jakis tam ale przy takim urządzeniu musi byc zawor cisnieniowy w wypadku awarii termoregulatora grzałki.
    dziwne ale raz do roku musze go wymieniac koszt jest oczywiscie smiesznie niski bo mimo niskiego cisnienia wylatuje z upustu woda.
    moze kupuje element niskiej jakosci sam nie wiem ale fakt jest faktem.

    co do przeplywowego podgrzewacza w kuchni w moim przypadku nie musi służyc do mycia (zmywarka)
    szybkie oplukanie dłoni umycie warzyw wystarczy.
    moj elektryk przygotował siłę na 2 scianach pod piekarnik i płytę i podgrzewacz.
    Pamietam jak elektryk mowil ze przygotuję siłe pod pogrzewacz ,
    wowczas myslałem co ON mowi po co mi podrzewacz mając dobry piec kondansat i automatykę viessmanna
    w tej chwili wiem ile kosztuje cyrkulacja szczególnie zimą i twierdzę ze podgrzewacz taki lub taki bo nie ma sie o co sprzeczać to dobre rozwiązanie.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Przepływowy ogrzewacz opisuje się mocą, ale kolega wyżej proponuje nie przepływowy a pojemnościowy - moim zdaniem idealne rozwiązanie problemu tu opisanego. Ogrzewacz przepływowy jest urządzeniem narowistym i kłopotliwym, a z pojemnościowego woda po prostu leci. Zainstalowany na dopływie wody ciepłej da nam w kranie ciepłą wodę natychmiast i w sposób stabilny, a jego pojemność (wystarczy nawet 5l) wystarczy akurat do czasu, aż z kotła dopłynie ciepła woda właściwa.
    Są też modele podszafkowe.

    J.
    Dokładnie o to mi chodziło. Pojemnościowy ma grzałkę ok.1,2kW więc nie ma problemów z podłączeniem, mocą, etc. Ponadto daje ustabilizowany strumień wody o określonej temperaturze. Straty są minimalne bo wystarczy dac temperaturę np. 35 stopni i poleci ciepła woda. 5l czy 10l nie ma większego znaczenia bo cena praktycznie ta sama.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magda799

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-336
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Chciałam się poradzić w przepływowym ogrzewaczu wody. Mam zamiar zamontować go w kuchni. Troch czytałam na temat przepływowych ogrzewaczach i natknęłam się na stronę [spam]. Ale nie wiem czy poradzi sobie z ogrzaniem wody dla 3 osób a może dać większy model?
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 18-03-2015 o 08:45 Powód: spam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    U mnie z kotłowni do kuchni jest 7 m. zanim ciepła woda dotrze do kranu trochę to trwa o stratach nie wspomnę . Kupiłem przepływowy i zamontowałem pod szafką jest o.k załącza się tylko kiedy potrzeba i ciepła woda jest w 2 sekundy .

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda799 Zobacz post
    Witam
    Chciałam się poradzić w przepływowym ogrzewaczu wody. Mam zamiar zamontować go w kuchni. Troch czytałam na temat przepływowych ogrzewaczach i natknęłam się na stronę [spam]. Ale nie wiem czy poradzi sobie z ogrzaniem wody dla 3 osób a może dać większy model?
    Spokojnie da radę. Ja mam od kilkunastu lat przepływówkę w kuchni 3 KW ( dawny produkt Białystok) i dla 6 osób b yło spoko. W łazience pod natryskiem jest 6KW i do dzisiaj zero usterek. Sorry w 3 KW kuchennym wymieniłem wylewkę .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony