dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał a-cha Zobacz post
    Szocik, masz jakiś pomysł na tą moją łazienkę?
    chyba wanna nie pozostaje inna jak narożna...

    Jak kafle ułożyć? Zostajemy przy biało, grafitowych, ceramika Iza Olivia.
    ściany białe, grafitowa podłoga i uzupełniać dodatkami? tzn ręczniki kolorowe, świeczka , (zapewne przez dziecko kafle pomalowane)
    czy np na wanne mozaika grafitowo biała?

    Jak to widzicie?
    A-cha wanna nie musi być typowo narożna, ale na pewno asymetryczna (np. Ravak Avokado, BeHappy Avokado). Najważniejsze, żeby było dojście do WC, a ponieważ nie chcecie przesuwać przyłączy, to musi stać tak jak na rysunku od dewelopera.

    Poniżej rzut łazienki, widzisz jakie sprzęty się zmieszczą. Wielkość i kształt sprzętu przykładowe, zgodnie z moim programem, nie wiem, co jest na rynku oraz nie wiem, na jakie sprzęty się zdecydujecie.
    Jak już się na coś zdecydujecie (może macie jakieś zewnętrzne parametry wynikające z potrzeb rehabiliracyjnych) to trzeba byłoby rozrysować sobie dokładnie na papierze milimetrowym, co chcesz mieć.




    Tę przestrzeń między wanną a kominem można wyrównać i zrobić albo siedzisko z płytek z szafeczką i wieszaki na ręczniki nad nią albo po prostu wstawić wąską szafkę wiszącą, która też będzie swego rodzaju dekoracją na wejście.


    Jeśli chodzi o WC i umywalkę obok siebie, to można to zaaranżować rożnie.
    tutaj opcja najprostsza - oddzielnie ustawione sprzęty


    z otwartymi półeczkami nad geberitem


    można zrobić wspólną półeczkę dla WC i umywalki.

    tutaj dodatkowo zwiększono przestrzeń do przechowywania, bo lustro jest na szafkach



    Co do ułożenia glazury, to A-cha decyduje przede wszystkim gust osoby kładącej. Jedni wolą duże ciemne plamy inni delikatne akcenty kolorystyczne a jeszcze inni pół łazienki zrobiliby w dekorach. A może w ogóle zrezygnujecie z dekorów w tej kolekcji, żeby obniżyć koszty, podobnie jak z obudowy wanny?

    Jak do tej pory nie napisałaś, co Ci się podoba, nie odniosłaś się do zaimeszczonych przeze mnie inspiracji.

    Twój pomysł jest jak najbardziej w porządku, jeśli TOBIE odpowiada. Łazienka będzie prosta, ale to nie jest wada, jeśli ma się w niej znaleźć dużo elementów a Wy lubicie nieprzeładowane pomieszczenia. Ale może 15 innych osób uzna taką łazienkę za nudną. To nie znaczy, że one mają rację. Bo może mają jarmarczny gust?


    Po prostu wariantów aranżacji płytek jest bardzo dużo. Mogę podać swoje przemyślenia. Może szocik znajdzie chwilę i coś z tego wprowadzi w życie.

    Na pewno wychodziłabym jednak od ciemnej podłogi z szarymi ciemnymi fugami, bo pewnie będzie praktyczniejsza. W związku z tym nie dawałabym już dużej ilości ciemnych płytek w innym miejscu, choć mógłby dobrze wygląać obudowany na ciemno ten komin, jako taki przewrotnie wyeskponowany element. Ostatecznie jak będzie za jasno można dodać meble w kolorze grafitowym albo w zupełnie innym kolorze, żeby ożywić łazienkę, zwłaszcza, że do szarości i bieli pasuje i biały i szary i ciepłe drewno i oliwkowy i fioletowy. (tu link do artykułu o barwnych akcentach w łazience http://www.dom.pl/kolory-wnetrz-barw...-lazience.html)

    Jeśli zrobicie umywalkę ze wspólną półeczką z geberitem jak na rysunku nr 2 (tylko oczywiście pod umywalką szafka wisząca) to można zrobić jeden ciemny pas na krawędzi tej wysuniętej obudowy. I dodać ciemną obudowę wanny. Albo tylko jeden ciemny pas pośrodku wanny.

    Można dać jasną obudowę wanny a np. dwa ciemne pasy nad wanną tylko na jej dlugość i szerokość, układając je na środku ściany z przerwą jedna płytka. I wtedy dać na ciemno obudowę WC. Wnękę nad WC zabudować płytką półką na drobiazgi. Nad umywalką dać duże lustro.

    Cóż, mam nadzieję, że dostarczyłam materiałów do przemyśleń.

    Natomiast jesli chcesz mieć jakiś profesjonalny projekt i to wtedy, kiedy Ty chcesz - tutaj większość osób to wolontariusze, doradzające bezpłatnie i w czasie wolnym, to może sklep w którym kupisz płytki będize miał usługę robienia projektów.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  2. #22

    Domyślnie

    Acha - napisz co ci sie podoba, albo wklej kilka inspiracji.
    Wieczorem bede miała chwile, to moge cos spróbowac poustawiac

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-cha

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję Ci Aanetka za tak bardzo cenne rady. Coraz bardziej mi się w głowie to układa. Dlatego tu jestem- i bardzo dziękuję, że Wy jako wolontariusze jesteście w stanie mi coś doradzić.
    Do tej pory nie widziałam w ogóle naszej łazienki, ba nawet mi było obojętnie co w niej będzie, jaka glazura wanna... nie widzę tego- nie widzę przestrzennie. Nie mam weny... dlatego jeszcze raz dziękuję za cenne rady.
    Wanna super! oczywiście też takiej nie widziałam więcej miejsca przy drzwiach by się zrobiło.

    Podobają mi się jak najbardziej Twoje Aanetka pomysły, inspiracje i układanie co będzie u nas w domu też czerpie z pomysłów Szocikowego domku.

    Jestem za jasną łazienką- płytki nie do samego sufitu. Ma być jasno i czysto oraz funkcjonalnie.
    Tak się zastanawiam Aanetka nad tą wspólną półeczką- czy nie zabierze mi to zbędnych cm- dokładając ją do umywalki?
    ale jednocześnie- można by było wykorzystać te szafki z lustem- zawsze jakieś miejsce na kosmetyki.
    Chemię całą będę trzymała w tym pomieszczeniu WC- tam też będzie pralka.

    ten komin myślałam aby wykorzystać na takie półeczki- takie wycięte dopasowane do niego rozumiesz o jakie mi chodzi?
    np 3 sztuki. nie zaśmieciło by to ? Na ręczniki na tą chwilę mam te rurki z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/94379885/ (tylko na 4 rurki) przykręcane do ściany- więc to miejsce miedzy kominem a wanna wykorzystałabym właśnie na ręczniki.

    Kafelki- podłoga grafitowa, ściana jeden pasek w poziomie biały, grafitowy i do góry reszta biała? i taki poziomy pasek przechodził by po całej łazience? jak myślicie? więc wanna by była obudowana- biała od dołu grafit od góry.... nie zmniejszy mi to optycznie?

  4. #24

    Domyślnie

    Cos mi sie ciezko dzis mysli
    A może tak?

    W projekcie Antenki jakos mi tak wyszlo dużo schodków przy tym kominie.
    W tym moim pomysle też mi czegos brakuje ale nie moge wpaść czego.
    Ja tu pomyslałam ze mozna byłoby zrobic taka oszukana szafkę - tzn wyrównującą pierwszy słup. Umywalka oczywiście przypadkowa, wanna ravak-avocado.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-cha

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    23

    Domyślnie

    Szocik- Twoje myślenie na dobre mi wychodzi !
    Bomba!!!
    tak- super to wygląda- wanna extra- chyba tylko zainwestuje w ciut tańsze modele jakieś z koła czy tym podobne- bo takie kształty można znaleźć za 500 zł- (chyba???)
    nad umywalką i wc- tafla lustra? na całej powierzchni? tak mi się to jakoś widzi.

  6. #26

    Domyślnie

    Szocik - Twój pomysł jest zdecydowanie lepszy, co więcej wtedy takie półeczki, o kórych pisała A-cha w tej wnęce kominowej - otwarte, bardziej dekoracyjne niż funkcjonalne jakoś też mi się bardizej widzą. (tę szafkę dolną można nawet zrównać z kominem). Ba, jest lepszy dostęp do WC, wiec wygodniej.

    Tylko ze A-cha na wstępie zaznaczyła, że nie chce przeuswania żadnych przyłączy. A tutaj trzeba zamienić miejscami umywalkę z WC???
    A-cha - zmieniasz jednak zdanie, czy po prostu wklejony przez Ciebie plan mieszkania nie zgadza się z aktualnym stanem i dojśće do WC jest od strony drzwi?

    Lustro nad WC i umywalką na pewno powiększy pomieszczenie. Tutaj bardzo pomysłowo rozwiazano kwestię oddatkowego miejsca do przechowywania i jeszcze oświetlenia nad lustrem:
    http://szybkiemetamorfozy.pl/index.p...=45&Itemid=470

    Zajrzyj jeszcze tutaj - zwróć uwagę na ułożenie kafli - mniej więcej o taki pas mi chodziło http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/m...26,195205.html


    W cenach sprzętów się nie orientuję. W cenie ok. 500 PLN na pewno jakąś wannę asymetryczną kupisz, ale raczej podwyższyłabym trochę budżet, bo w tej niższej cenie wannę poza popularnymi przedziałąmi wymiarowymi. W tek kwocie raczej będą wanny do długości 160cm (ja wstawiłam 170cmx75 ale zwężaną u dołu do 45cm ) Jeśli zdecydujecie się na ustawienie Szocik, wanna może być ciut szersza u nasady.
    Szacuję, że wanna 160x90 powinna wejść, ale trzeba zwrócić uwagę również na kształt wanny, żęby była przed nią odpowiednia ilość miejsca. Są wanny bardziej i mniej wybrzuszone ( A wybór takich waniej jest spory. Cóż, zachęcam do ogrzebania w internecie i przjeścia się po sklepach. Zwróćcie uwagę na Koło Pasja i Aquaform Arcline. Może Wam się spodobają.

    A tutaj inspiracja dla Waszego WC - mała łązienka w bloku forumowego Kriso81

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!!!!!!/page212
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 05-07-2012 o 08:34
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-cha

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    23

    Domyślnie

    Aanetka- przy zamianie umywalka- Wc to nie będzie problemu- gorzej z przenoszeniem na drugą stronę- bo tu kucie spadki itp.
    a zamiana miejscami przy zabudowaniu- to nie problem schować rury bez kucia. Tak mi się wydaje przynajmniej.

  8. #28

    Domyślnie

    No to ciesze się ze mogłam troche pomóc. W weekend moge wrócić do Twojej łazienki jesli chcesz - dzis niestety (albo stety) główkuje troche nad swoją i nie dam rady.
    Mysl więc intensywnie i szukaj inspiracji na ułozenie plytek

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a-cha

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    23

    Domyślnie

    ogladaliśmy tą wannę asymetryczna z koła...
    i tak się zastanawiam czy nie wejdzie mi zwykła wanna prostokątna 160*70?
    Jak myślicie czy to nie będzie tak że się będzie wchodziło wprost na wannę?

    Płytki stagres Tanzanya- wpadła nam w oko- z resztą po raz kolejny- bardzo nam się podobają.

    i zrobiłam bym ściany jasne, podłogę grafitową. zabudowę pod wc grafitowa lub mozaika.

    Tylko czy taka wanna wchodzi w grę?

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Ja tez pkanuje u siebie białą łazienke,z elementami zielonymi-tylko białe fugi!!!Na pewno nie chcę białych,bo mimio sprzątania będą brudne-co można innego do białych płytek-szare?silikonowe, czy ktoś cos słyszał o epoksydowych?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony