dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nadproża a wieniec

    Mam trochę dziwną/ nieczytelną informację w projekcie.


    Wieniec ma zaczynać się na wysokości 2.50.
    Licząc od podłogi okno ma być na 95, potem 150 wys okna to mamy koniec okna na 245. To gdzie nadproże skoro między oknem a wieńcem zostaje 5cm? Widziałem że ktoś zrobił ten dom bez nadproży, tylko nad oknami i bramą garażową od razu wieniec, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    My mamy nadproża ceramiczne które mają ok. 5 cm. Jednak muszą być jeszcze wzmocnione warstwą cegły. Może masz jakieś nowoczesne rozwiązanie, bo skoro w projekcie tak jest to powinno być dopuszczalne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy okazji - nie masz za niskiego tego parteru?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie bo będzie strop który opiera sie na wieńcu czyli jeszcze wieniec 30cm.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba, że tak

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał waz_2000 Zobacz post
    Mam trochę dziwną/ nieczytelną informację w projekcie.


    Wieniec ma zaczynać się na wysokości 2.50.
    Licząc od podłogi okno ma być na 95, potem 150 wys okna to mamy koniec okna na 245. To gdzie nadproże skoro między oknem a wieńcem zostaje 5cm? Widziałem że ktoś zrobił ten dom bez nadproży, tylko nad oknami i bramą garażową od razu wieniec, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne?
    u mnie wieniec jest nadprożem

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    odgrzeje troche temat.

    u mnie jest dokładnie tak samo. 2,55 od poziomu "0" strop o grubości 15cm, wszystkie okna parteru kończą sie na wysokości 2,35
    Do górnej strony stropu jest 2,7m wieniec pod stropem 25x20cm więc strop z wieńcem tworzy belkę 25x35cm.

    270-15-20= 235 no niby się zgadza ale

    np. w nadproże okna balkonowego wpisana jest belka 25x35cm zbrojona 6x16mm z podwójnym strzemionkiem 30x11cm
    i co w tym przypadku mam wywalić zbrojenie wieńca w tym miejscu i wstawić zbrojenie belki? bo za cholerę wszystko razem nie da się upchać to raz a po drugie chyba to nie mądre rozwiązanie żeby zbroić 4x12 + 6x16....
    i tak jest z każdym nadprożem tyle tylko ze nad mniejszymi otworami są mniejsze przekroje

    prosze o porady
    Moje zmagania przy Cyprysowej - DIY http://forum.muratordom.pl/showthrea...IY#post7466036

  8. #8

    Domyślnie

    ja bym nie wywalał 4x12 natomiast odchudziłbym te 6x16... co wy bunkier budujecie przed muslimami ?

    natomiast zastrzegam - konstruktor potrzebny a nie forum

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja to bym sie bał raczej niskiego parapetu, teraz jest na 95cm, przyjdzie z 15cm styro i 8cm wylewki i parapet wyjdzie na 72cm, niziutko.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Ja to bym sie bał raczej niskiego parapetu, teraz jest na 95cm, przyjdzie z 15cm styro i 8cm wylewki i parapet wyjdzie na 72cm, niziutko.
    niskiego parapetu to ja sie nie obawiam, aktualnie mieszkam w bloku na 1szym piętrze i parapety szystkie sa na 80cm od podłogi.
    Natomiast wysokość jest mierzona od docelowego "0" nic juz na podłodze nie urośnie ....
    Moje zmagania przy Cyprysowej - DIY http://forum.muratordom.pl/showthrea...IY#post7466036

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony