dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 92
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1839
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Cześć Bami!
    Rzadko bywam teraz na FM, ale muszę się dopisać do Twojego wątku . (... wreszcie! masz swój wątek!!!!!!)
    Witaj adk, też się cieszę, że WRESZCIE mam swój wątek nawet nie wiedziałam, że tak fajnie jest mieć swój wątek, prawie tak fajnie jak swój dom

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Bami, zróbże wreszcie osobne komentarze, bo w dziennikach nie można o mydle i powidle... stanie się Ten Twój zajefajny dziennik absolutnie nieprzejrzysty, a ja uwielbiam Cie czytać... i wolałabym tak ciurkiem, jak wesołą książkę. Chris jest rewelacyjny! Uściskaj ode mnie Chrisa Aniołku.

  3. #23

    Domyślnie Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami

    Miłe Czytelniczki i Czytelnicy:
    komentarze specjalnie dla Was . Zapraszam

  4. #24

    Domyślnie

    No Rasia, Ty to masz wpływ na ludzi. Mówisz - masz:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Odcinkach-bami

    Obawiam się jedynie, że nikt tam nic nie napisze ...
    Chris uściskany, poinstruowany przez Inwestora Strategicznego słowy nie nadającymi się do publikacji, przekonał mnie do kilku rozwiązań, których nie brałam pod uwagę - np. do dębu "staropolski brąz - natur" na podłogi i schody. Wybraliśmy też część płytek na ściany. Jak będą zatwierdzone w całości, powklejam foty. Na razie na pewno będzie to, w naszej łazience:


  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Jak to nikt nic nie napisze, napisze napisze, choćby tylko jedno zdanie

    Bami cześć

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    I przerzucam swój wpis

    Cześć Bami!
    Rzadko bywam teraz na FM, ale muszę się dopisać do Twojego wątku . (... wreszcie! masz swój wątek!!!!!!)

    Napisz na priv skąd masz okna i co to PCV czy aluminiowe? Jakie w końcu wzięłaś okna - jedno czy dwukomorowe. Muszę w końcu do Ciebie podjechać na budowę, mam tak blisko a ciągle coś . Kiedy będziesz znowu na budowie? A elewację robisz styropianem grafitowym jaką grubością? Jaki kupiłaś styropian. Właśnie jestem w trakcie wycen i każdy elewator ma swój "ulubiony".
    U mnie właśnie montują okna. Zeszło się nam przez ten nieszczęsny brak prądu. No i mam już zrobiony dach. Jak znajdę chwilę będą szczegóły w dzienniku i może nawet komp pozwoli przegrać zdjęcia.
    Pozdrawiam

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    A jeszcze jedno - skąd brałaś styropian na elewację?

  8. #28

    Domyślnie

    Witaj Alicja, większość materiałów biorę z Przemaru w Wiązownie, mam tam otwarty rachunek dla ekip i spory rabat. To bardzo wygodne, bo panowie biorą sobie co chcą a ja płace raz na 2 tyg. przelewem. Przed dużymi zamowieniem np. Ostatnio mieszanki do tynkow, szukam w necie i wielkich hurtowniach najniższej ceny i takiej oczekuję od Przemaru zazwyczaj ją mam...

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marienka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    181

    Domyślnie

    Czesc Bami

    Super dziennik, bardzo miło się ciebie czyta bedę zagladac zwłaszcza ze jesteśmy na podobnym etapie budowy
    Jakie robiliście tynki??

  10. #30

    Domyślnie

    Witaj Marienka, bardzo sie cieszę, ze ktoś mnie czyta
    Tynki skończone dzisiaj, cenentowo-wapienne, tylko sufity na dole gipsowe. Zapraszam częściej, a wolnej chwili poczytaj, co u Ciebie

  11. #31

    Domyślnie

    Oczywiście POCZYTAM co u Ciebie

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marienka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    181

    Domyślnie

    Bami a tynkki kładzione maszynowo czy recznie . Bo ostanio widziałam u jednej osoby robione recznie i wygladało to fatalnie strasznie nierówne, więc sie napaliła na gipsowe (że niby takie śliczniusie i głaciutkie jak pupka niemowlaka)a że obok mnie na budowie takie kładli to poszłam na przeszpiegi i sie bardzo rozczarowałam.bo jakoś inaczej sobie je wyobrażałam a pozatym mnie przestrzegali że skoro mam małe dziecko to mogą nie znieśc jego tortur

  13. #33

    Domyślnie

    Maszynowe, wyszły równo, panowie bardzo sie starali, mogę ich polecić, są z okolic Kielc. A gipsowe na sufitach są idealne, maja zdecydowanie gladszą fakturę niż cementowe. Podobno stopień gladkosci tych ostatnich zależy od rodzaju zaprawy ...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No hej Bambi!
    Fantastycznie, że masz w końcu własny wątek!
    A jak do tego fajnie piszesz
    Super! Masz już wierną fankę

    ALE MASZ WIEEEEELKI DOM!!!!
    Czy ten garaż jest na jeden czy dwa samochody, bo przy tej bryle wydaje się taki niewielki

    Ja z doborem rolet nie pomogę - jak słusznie zauważyłaś funkcji antywłamaniowych to one specjalnie nie mają, a i my zaciemnienia od słońca nie potrzebujemy, bo taki mamy układ w domu, że promienie nie rażą Zastanawiam się nad względami termicznymi, ale ponieważ zajęłam się tematem, jak okna i nadproża już były to w rachubę wchodziły tylko montowane nad oknem kasety. Przedyskutowałam sprawę ze Starym (od okien) i wyszło na to, że taki montaż powoduje, że robią się przez nie mostki cieplne i oszczędności na energii po opuszczeniu rolet będę niwelowały straty wynikłe z braku ocieplenia
    Wyszła z tego mało opłacalna inwestycja, bo nie dość, że trzeba sporo jeszcze zapłacić za to ustrojstwo to będzie mi wizualnie psuło elewację, bo przy moich deskach nijak te skrzynki by nie pasowały...
    No i nie mamy rolet i nie mamy kłopotu. I jak na razie ani razu nie byłyby nam potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez Balbina200 ; 07-07-2012 o 11:56

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Acha! I świetny jest ten pomysł, żeby położyć na ściany tynki cementowo wapienne, a na sufit gipsowe.
    Kładła to ta sama ekipa?
    Ciekawa tylko jestem jak wyjdzie po malowaniu - czy nie będzie widać dużej różnicy między jedną a drugą powierzchnią?
    U nas niestety bardzo źle wyglądała farba na tynkach cem-wap. (zwłaszcza na suficie) i kładliśmy gładzie (na cąły parter - na ściany i sufit)...

  16. #36

    Domyślnie

    Witaj u mnie Balbina, nawet nie wiesz, jak się cieszę że do mnie zajrzałaś no i to raczej ja jestem Twoją fanką
    Z roletami jest już po ptakach, rolet nie będzie i bardzo mnie to cieszy! Nie chciałabym przedwcześnie się reklamować, ale czuję, że elewacja wyjdzie boska (mam na niej sporo drewna, w sumie prawie 100 m2) - Chris dodatkowo zaprojektował jakieś kosmiczne oświetlenie słupami światła . Co do tynków, to gołym okiem widać, że mają inną fakturę i coś mi się wydaje, że bez gładzi się nie obejdzie...
    Kurczę czy naprawdę ten dom jest TAAAKI WIELKI? - wydaje mi się że po zmianach, jakie wprowadziłaś, jest jak Wasz albo i mniejszy... A garaż mamy podwójny. Chociaż jak tam wchodzę, to rzeczywiście salon wydaje się ogromny, może dlatego, że jest wyraźnie podłużny? Kuchnia taka jak Twoja: 25 m, ale słabo ustawna. Też muszę mieć wielką wyspę! w projekcie na wyspie jest kuchenka, ale ja ze względów bezpieczeństwa dzieci przeniosłam ją pod ścianę... Na wyspie będzie blat roboczy i może, jak u Ciebie, drugi zlew - czy to przydatne rozwiązanie? A wracając do mogłabym trochę uszczknąć z wielkości naszej łazienki, ale pokoje chłopców wcale nie wydają mi się za duże.
    Nie ukrywam, że bardzo liczę na Twoje rady. Ściskam

  17. #37

    Domyślnie

    Super domek się zapowiada!!! I Jak się nazywa ten projekt z którego budujecie?? Będę zaglądać
    Pozdrawiam,
    Iza
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  18. #38

  19. #39

    Domyślnie

    Witaj Iza, To projekt katalogowyt, po małym liftingu - dachu i podniesieniu ścianki kolankowej w pomieszczeniu nad garażem.
    Dzięki Alicja, tez sobie współczuję, myślałam, ze nie można mieć wiecej zajęć, niż miałam... Jakże sie myliłam
    Ostatnio edytowane przez bami ; 30-11-2012 o 21:16

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Oj dobre dobre!!
    (o kablach w pralni mówię)

    Bami bywasz jakoś na budowie, albo będziesz bywać w tym tygodniu? Bo bez dziecióf chwilowo jestem i wpadłabym na odwiedziny .

Strona 2 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony