dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 168
  1. #1

    Domyślnie bez 3manki - kometarze do budowy amarantusa :-)

    Hejka,
    Tu można wpisywać komentarze do budowy naszego wymarzonego domu w amarantusach.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam i trzymam kciuki, żeby optymizm Was nie opuścił do końca budowy

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wpadam z rewizytą

    projekt rewelacyjny - dużą sypialnia z łazienką i garderobą ... też tak chcieliśmy ale zdecydowały względy praktyczne - potrzebne nam 4 pokoje na parterze - górę zostawiamy dla znajomych i licznej rodziny rozsianej po Polsce i świecie

    przeczytałem Wasz dziennik
    i co do Open Finance - to mam podobne spostrzeżenia - sprawę trzeba brać w swoje ręce i samemu te kilka największych banków przepytać i sprawdzić wg swoich oczekiwań i parametrów kredytu - to nie takie trudne!

    no i jeszcze jedno też braliście ślub w maju ...

    PS. w sierpniu ma być susza - więc na pewno wystartujecie !!!
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 29-07-2011 o 15:20

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    U Was będzie sterylnie i biało, niemal jak w szpitalu. Ciekawe ile wytrzymacie w tym nienagannym świecie bieli Obecnie mam w bloku kuchnię w jasnych kolorach i z ręką na sercu zawsze jest brudno A ja do miłośników ciągłego sprzątania nie należę! Tak, że w nowym domu postawię na kolory

  6. #6

    Domyślnie

    Agusia, alez nie, beda kolory. Kolory musza byc. Bedzie duzo drewna, zeby nie bylo jak wlasnie w szpitalu. Bedzie tylko biala kuchnia i biale sciany

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budu
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hej Marcel_a. Dziś zobaczyła wiadomośc od Ciebie , ponieważ zarzuciła Muratora, żeby nie dołować się. Padało przez cały czas łącznie z porannym wtokiem w tym tygodniu , kiedy było tzw. oberwanie chmury. Udało nam sie jednie wykopac dół pod piwnicę , który stał sie jednym wielkim utrapieniem , ponieważ po każdym deszczu stoi w nim wody. Na dzień dzisiejszy mamy zalane ławy i tyle!!!!!!!!!!!! A miały byc juz mury , w związku z tym przesuneliśmy dachowca na listopad, nawet się nie zmartwił.Na rozpoczęcie budowy mielismy przygotowane wszystko co możliwe i patrzylismy jak pada deszcz. Koparkowy obraził sie na nas , bo po kopaniu u nas rozchorował sie i musiła brać ANTYBIOTYKI. To ostatnie wykrzyczał nam dzisiaj prosto w twarz.Zaczyna sie to wszystko robić absurdalnie zabawnie. Ale podchodzę do tego z większym spokojem i bez emocji, ponieważ jak pada deszcz to udaje , że go nie słysze i nie widzę. Zobaczymy ile tak wytrzymam. Mam nadzieję , że udało sie chociaz Wam troche ruszyć z budową.Mój Inwestor, zdegustowany postępami budowy , postanowił wszoraj usunąć wodę z dołu sam , ławy były zalane -całe. Jak nie spadnie deszcz to jutro przyjdzie moja ekipa murarska. Nie ciesze sie i nie licze na to , to może się uda.Ostatnio , dgy przyszli po dłuuuuuuuuuugich oczekiwaniach zalewać ławy, byłam cała w skowronakch, radośc nieziemska , zalali ławy , które potem zalał deszcz. Poczekam do jutra . Pozdrawiam.
    Zawsze może być przecież gorzej

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gratuluję rozpoczęcia budowy imienniczko cieszą takie fundamenty
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Post o ławach, który prosiłaś usunąć - usunąłem.

    Powodzenia w dalszej budowie.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #10

    Domyślnie

    Już od dawna podoba mnie się ten projekt, ale odkąd opublikowano kosztorys niestety musiałam odpuścić sobie marzenie o jego budowie. Jednak cieszę się bardzo, że znalazłam Twój dziennik i będę mogła obserwować jak powstaje ten śliczny domek. Mam również nadzieje, że będziesz informować ile faktycznie wyjdzie koszt budowy.

    PS. Mam pytanie, jak zamierzasz postawić go względem kierunków świata?

  11. #11

    Domyślnie

    TK 30, dzieki za zainteresowanie. salon i jadalnia czyli główny taras od południa.
    w poniedzialek ruszamy z murowaniem bloczkow. Oczywiscie o kosztach bede informowala na bieząco. my mamy nadzieje wyrobic sie w tych pieniadzach, które sa w kosztorysie na stronie Archonu, ale juz z wprowadzeniem sie. no zobaczymy zobaczymy...
    a Ty co budujesz?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja niestety będę budować dopiero za jakieś dwa lata, jak dobrze pójdzie , A jeśli chodzi o projekt, to na samy początku miał być TK30, ale niestety jak wgłębiłam się w całą tą teorie budowy, to okazał się, że nie pasuje mi na działkę ( mam wjazd od zachodu ). Później przewinęło się paręnaście innych projektów, ale niestety za każdym razem jest jakieś ale ( w tym przypadku koszta)…. no więc nadal poszukuję tego idealnego .

    Mam jeszcze pytanie, gzie budujesz? Ja mam działkę niedaleko Warszawy i raczej cieszyła bym się, gdyby udało mnie się wybudować według szacunków danego projektu. Niestety słyszałam, że biura projektowe zazwyczaj zaniżają wartość budowy. A niestety w moich okolicach ceny nie należą do najniższych.

    A teraz optymistycznie, trzymam kciuki za poniedziałek i czekam na fotorelację.

  13. #13

    Domyślnie

    TK budujemy w okolicach Grójca - kojarzysz?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Edus

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    3

    Domyślnie

    My budujemy amarantusy w Rzeszowie. Mury stoją, więźba dachowa też czekamy na blachę.
    Troszkę zmian kosmetycznych zrobiliśmy w projekcie ale niewiele. Połączyliśmy 2 łazienki w jedna 16 m2, powiększyliśmy okna w łazience, w garażu dodaliśmy jeszcze 1 okno i wydłużyliśmy je. Podnieśliśmy dach o 1m ( ściana kolankowa) będzie gdzie jeździć rowerem.
    mam zdjęcia więc jeśli będziecie zainteresowani mogę przesłać.
    powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcela_a Zobacz post
    TK budujemy w okolicach Grójca - kojarzysz?
    O, czyli też niedaleko Warszawy Ja swoją działkę mam za Pruszkowem, więc troszeczkę bliżej, ale ceny materiałów pewnie nie będą się różniły aż tak od siebie.

    Cytat Napisał Edus Zobacz post
    My budujemy amarantusy w Rzeszowie. Mury stoją, więźba dachowa też czekamy na blachę.
    Troszkę zmian kosmetycznych zrobiliśmy w projekcie ale niewiele. Połączyliśmy 2 łazienki w jedna 16 m2, powiększyliśmy okna w łazience, w garażu dodaliśmy jeszcze 1 okno i wydłużyliśmy je. Podnieśliśmy dach o 1m ( ściana kolankowa) będzie gdzie jeździć rowerem.
    mam zdjęcia więc jeśli będziecie zainteresowani mogę przesłać.
    powodzenia
    Chętnie zobaczyła bym jak wygląda domek, oraz dowiedziała się o jego koszt budowy, więc może tak założyć własny wątek

    Ewentualnie, można założyć wspólny wątek o tym projekcie w dziale "Projekty domów i architektura " i tam wstawić parę zdjęć, na pewno sporo osób chciało by zobaczyć jak projekt wygląda w realu.

  16. #16

    Domyślnie

    TK ja już założyłam wspolny wątek. wpisz w wyszukiwarce Dom w amarantusach i go zobaczysz. jakos do tej pory nie bylo zainteresowania amarantusem. Ale dobrze że jestescie

  17. #17

    Domyślnie

    Faktycznie, nie zauważyłam wcześniej.

    A jak tam na budowie, jakieś postępy?

  18. #18

    Domyślnie

    Marcelka, jak tam na budowie, wklej jakieś foty ! My zaczynamy budowę amarantusika na wiosnę.

  19. #19

    Domyślnie

    No tak, mamy jeszcze czas na przemyślenia i planowania, ale ja bym chciała już..... A papierologia nie do przeskoczenia. Bedę Ci wiernie kibicować i cały czas podglądać. Tak patrząc po zdjęciach, to jest to kawał chałupy. Już się trochę czuję jakbym to ja budowała.....A powiedz Marcelka, macie juz pomysł na elewację zewnetrzną? Widziałam na forum amarantusik P. Lidii, też wygląda super.

  20. #20

    Talking

    Czyli dokładnie tak, jak my chcemy. Dla mnie idealna jest opcja z wizualizacji z bramą w kolorze okien. Tylko na dachu chcemy położyć blachę robioną jak to mówią dekarze na "rąbek stojący". Oczywiście kolor grafit. Myśleliśmy o tytan cynku, ale koszty przeogromne i zapewne skończy się na zwykłej, którą w taki fason wyrobią nam fachowcy. No i oczywiście tarasik wyłożony deseczkami..... Marzenie ... Ale ech, kiedy to będzie.... A kuchnia Marcelka dokładnie podobna do Twoich wizualizacji. W tej chwili też mam meble z białego lakieru plus aluminiowe wykończenia i grafitowe blaty. I w nowym domku będzie taka sama, mąż jeszcze myśli o lacobelu no ale chyba za bardzo juz odleciałam w tych moich planach. Zobaczymy na ile kasy wystarczy.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony