dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 92
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1839
  1. #1

    Domyślnie Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami

    Zapraszam do komentowania mojej budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...m-budowa%C5%82
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-08-2013 o 22:00

  2. #2

    Domyślnie Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami

    hej
    w takim razie i ja sie przywitam i też czekam na jakieś zdjęcia btw nie wiedziałam że jestem forumowiczem drugiej kategorii...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    hej
    w takim razie i ja sie przywitam i też czekam na jakieś zdjęcia btw nie wiedziałam że jestem forumowiczem drugiej kategorii...
    Witaj koktajl, nikogo nie chciałam urazić tą "drugą kategorią", ale właśnie takie były moje odczucia po prawie 2 latach bytowania na forum
    A dziś postaram sie coś wkleic, tyle ze na razie lecę Na budowę i do mojego składu budowlanego - porozmawiać o najlepszej cenie na mieszankę do tynkow... Takie duże zakupy staram sie w miarę możliwości załatwiać osobiście rabaty

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Witaj bami

    Twoja anegdotka o budujących z z muratora z życia wzięta... Sama przez to przechodziłam i do tej pory jak sobie coś wymyślę, to płeć brzydka komentuje "o... znowu się naczytała". Chociaż to chylę czoła przed moim głównym wykonawcą, którego znalazłam właśnie tu... i on jeden mnie rozumie

    Pozdrawiam i będę zaglądać

    Ewa
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ciekawie się zapowiada, będę więc wracać
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  6. #6

    Domyślnie

    Witajcie Ewo i Makowa Panienko
    Dzisiaj byłam na budowie, Bartek i Górale szaleją na elewacjach, musiałam ich trochę powstrzymać i zmartwić, bo chyba będą rolety zewnętrzne na dole. Pozdrawiam jareko, który pomimo długiego weekendu (dla niektórych) jest prawie on-line

    Tu była fota

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Bami jaki to kolor okien? ja też wzięłam okna od wyżej pozdrawianego więc jestem ciekawa
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  8. #8

    Domyślnie

    To antracyt. Nie pochodzą od Jareko - mam nadzieję u Niego kupić żaluzje zewnętrzne. Pochodzą z innej firmy, której wystawię stosowną laurkę po ich ostatniej wizycie Okna są piękne, szyby są pokryte powłoką chroniącą pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem i chyba przez to sprawiają wrażenie jakby przydymionych. To bardzo ładny efekt.

  9. #9

    Domyślnie Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami

    tak ja planuje żaluzje fasadowe (chodzi ci rozumiem o zew zaluzje?) ale skrzynki schowane-na poczatku chcialam na zewnatrz bo dalby by efekt bardziej industrialny ale bylo pozniej wiecej przeciw niz za wiec skrzynki beda schowane

  10. #10

    Domyślnie

    Koktajl, a jakimi względami sie kierujesz? Bezpieczeństwo? Zacienienie? Izolacja termiczna? Pewnie gdybym mogła cofnąć czas i wylać odpowiednie nadproza, tez bym zrobiła... To jakiej grubości masz ocieplenie?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałam z rolet, właśnie po konsultacji ale u mnie grały względy finansowe no i to że rolety tak naprawdę nie spełniałyby takich funkcji jakich oczekiwałam, tzn bezpieczeństwo i zatrzymanie ciepła, zacienienie odpuściłam bo i tak zacienię taras pergolą. Ale ja mówię o roletach tzw. antywłamaniowych a nie o zewnętrznych żaluzjach.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    Ale ja mówię o roletach tzw. antywłamaniowych a nie o zewnętrznych żaluzjach.
    Z pewnością mówimy o tym samym. To, co zwykle montuje się w domach mieszkalnych, to -trafnie to ujęłaś - tak zwane rolety antywłamaniowe. Nie są antywłamaniowe, ale z pewnością stanowią pewną barierę dla hałasu, światła, nieproszonych gości...

    A z nowości: we wtorek wchodzą na górę tynkarze taki przynajmniej jest plan. Mam też wylewkarzy, z mojej okolicy, właśnie skończyli u sąsiadów. No i mam nadzieję, że w tym tygodniu przyjadą panowie od okien na poprawki.

  13. #13

    Domyślnie

    u mnie otwory od początku były powiększone na skrzynki ( na samym początku zakładaliśmy ze będą rolety a nie żaluzje) , potem wałsnie była myśl czy nie dać skrzynek z żaluzji na zewnątrz ale wtedy co zrobić z tymi "dziurami" ktore zostałyby? poza tym mam zamiar miec antracytowe zaluzje i myśl że będa brudne, będzie to wszystko widac ( nie mówiac juz o ptaskich odchodach) i bedzie problem żeby to umyć zniechęciły mnie-my mamy dom z betonu komórkowego 42 cm i nie bedziemy miec juz żadnego ocieplenia dlatego juz na poczatku powiekszaliśmy otwory bo nie byloby gdzie ukryc skrzynek czy z żaluzji czy z rolet
    Ostatnio edytowane przez koktajl ; 10-06-2012 o 21:51

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie, w budowaniu, które przecież bywa przyjemne, najgorsze jest to, że normalny człowiek nie może większości rzeczy przewidzieć...
    Teraz muszę znaleźć sposób na odpowiednie zaciemnienie salonu od wewnątrz... czy ktoś ma dobry pomysł?

    Wczoraj na budowę, zawitał Inwestor strategiczny. Miał kilka "zastrzeżeń":
    1. czy komin (od kominka, przy frontowej elewacji) musi być taki wysoki? przecież sąsiedzi mają mniejszy...
    Odpowiedź Inwestora wykonawczego:
    - zapytaj Bartka, może urąbie połowę
    2. stalowy granit na parapety (skołowany przeze mnie w hiperokazyjnej cenie) - wygląda jak nagrobek, jeszcze mi tu wygrawerujcie Ś.P. na złoto
    Odpowiedź inwestora wykonawczego: brak. Dzisiaj z Chrisem klepnęliśmy i zaprosiliśmy kamieniarza na pomiar. Takie życie. Nieobecni nie mają racji...

  15. #15

    Domyślnie

    Tu wspomniana wyżej Anula
    Witaj, gratuluje postępów i trzymam kciuki. Dasz radę, mój strategiczny też mnie irytował jako gość na budowie wytykający palcem co by tu można było inaczej....
    Nie mam żaluzji ani rolet.

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj Anula, jestem Twoją fanką nie tylko pięknego domu, ale Twojej, oględnie mówiąc, organizacji pracy. Ciekawe, ile osób na forum zdaje sobie sprawę, jak to jest budować z dwójką małych dzieci. Będę się konsultować, mogę?

  17. #17

    Domyślnie

    Służę choć rzadko zaglądam.
    Masz mamę i teściową, więc masz 2x łatwiej! dasz radę.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam i będę śledziła postępy.

    Ja będę miała rolety. Były pod nie specjalnie cofnięte wszystkie nadproża.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula05 Zobacz post
    Służę choć rzadko zaglądam.
    Masz mamę i teściową, więc masz 2x łatwiej! dasz radę.
    Ależ przecież wiemy, że rzadko zaglądasz - przecież budowlane kaloszki (zakładam, ze też takie miałaś) zamieniłaś na szpilki
    Obawiam się że nie będę miała 2x łatwiej - pracuję zawodowo (na szczęście tylko na część etatu) babcie znajdują się 200 i 300 km stąd... i rzadko bywają
    Ale oczywiście, że dam radę, jak Wy wszystkie...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakula Zobacz post
    Witam i będę śledziła postępy.

    Ja będę miała rolety. Były pod nie specjalnie cofnięte wszystkie nadproża.
    Witaj Dakula, zaglądałam do Ciebie, też będę podglądać
    no w końcu gooool !!!!

    A tak btw, zagadka: Maluch śpi, Starszak ogląda mecz, ja na forum, a zgadnijcie, gdzie jest Inwestor strategiczny?, który nie ma jutro czasu spotkać się z panem od instalacji AV?

Strona 1 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony