dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Jaka zaprawa

  1. #1

    Domyślnie Jaka zaprawa

    Jaki powinna mież skład zaprawa do murowania bloczków fundamentowych kręcona w betoniarce - 150
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Do góry.
    Czy nikt nie zna odpowiedzi
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Trzy części piasku zmieszanego z drobnym żwirem, jedna cementu, jedna wapna lub plastyfikator według przepisu. Proponuję aby dzień przed robieniem zaprawy rozrobic wapno z wodą w dużej beczce. Stosuj cement zwykły, a nie mocny

  4. #4

    Domyślnie

    Sorki nie dodawaj wapna. O czym innym myślałem i o czym innym pisałem. Trzy części piasku i jedna cementu. Jak mówią starzy Rosjanie "I chwatit"

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdź w pobliskiej betoniarni lub tam skąd brałeś beton na ławy ile Cię skasują 1m3 zaprawy do bloczków, potem policz ile Cię kosztuje wyrobienie 1m3 z takiej zaprawy w betoniarce ( piasek, cement,plastyfikator, transport, prąd, sprzęt, robocizna) - mnie zaprawa z betoniarni wyszła o 20zł drożej niż kręcona ale jakościowo to nie porównania. ponadto oszczędzasz czas - ja wziąłem jednorazowo 3m3 zaprawy ( do wyrobienia w ciągu 48godz), 6 ludzi i w 2dni zrobili.

  6. #6

    Domyślnie

    Buduję z teściem w wolnych chwilach i zamówienie zaprawy z betoniarni niewchodzi w grę, poza tym piach, woda, sprzęt, robocizna, transport mam gratis

    Zaczołem na betoniarke 150 daważ 50 kg cementy czy to nie za dużo lub za mało do zaprawy cementowej
    Obyś się budował !!!

    [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    to całkiem inna sprawa,
    ja miałem ekipę i zależało mi na czasie, ponadto za wszystko trzeba było płacić a parametrów zaprawy w betoniarce nie uzyskasz za kazdym razem takich samych.
    wiem tylko, że inny skład zaprawy jest do porothermu a inny do bloczków

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony