Hej

Kupilem mieszkanie 80m2, 2 pietro, kamienica. Po wszystkich formalnościach chciałbym zacząć remont. Jako, ze w sprawach remontowych jestem laikiem chcialbym poradzic sie u fachowcow. W mieszkaniu bedzie wykonany calkowity remont, moze wypisze wszystkie prace ktore trzeba wykonac i bardzo bym prosil, zeby ktos obeznany w tych sprawach sprobowal to wszystko uporzadkowac w kolejnosc.

A wiec tak:
- wymiana okien ( w kuchni podniesienie okna tak zeby szlo zamontować pod nim szafki kuchenne)
- osadzenie drzwi wejsciowych
- osadzenie drzwi wewnetrznych
- instalacja wod-kan (calkowita przebudowa, mysle ze nawet trzeba bedzie ciagnac nowe rurki od samej piwnicy)
- instalacja elektryczna ( cala instalacja, takze zalozenie nowego licznika poniewaz zostal zdjęty. Czy najpierw ciagnie sie cala instalacje, a pozniej zalatwia sie sprawe licznika? wiadomo prad do remontu jest potrzebny )
- pare scianek dzialowych karton-gips
- wykucie otworu na drzwi
- wyrownanie podlogi w calym mieszkaniu ( jak to najlepiej zrobic? oczywiscie wylewka odpada)
- instalacja C.O ( rurki najlepiej bym chcial zakryte, moze puscic je w podlodze? Piec bedzie w piwnicy)
- gladz gipsowa w calym mieszkaniu, oprócz lazienki
- i jako jeden punkt to kafelkowanie lazienki, armatura, panele na podlogach, instalacja lamp, malowanie, meble, itp . Czyli wszystkie te prace ktore mozna wykonac po wyzej wymienionych.

Moze napisze jak ja to mniej wiecej widze:
1. Wymiana okien
2. Instalacje C.O, proba szczelnosci i jak wszystko bedzie ok to sciagam kaloryfery, zeby umozliwic dalszy remont.
3. Instalacja elektryczna, zalozenie skrzynki bezpiecznikowej i licznika
4. Scianki dzialowe karton-gips, zamurowanie jednego otworu drzwiowego i wykucie nowego
5. Instalacja wod-kan
6. Rownanie podlogi ( czy to dobry pomysl, zeby najpierw postawic 2 scianki karton-gips w pokoju ktory ma 37m2 zeby wydzielic sypialnie, a dopiero pozniej rownac podloge? Chce tak zrobic poniewac jak podziele tak duza powierzchnie to bedzie mi latwiej ja rownac)
7. Gladz gipsowa (w tym czasie zalozenie kaloryferow, zeby gladz szybciej schla? Pozniej sciagniecie ich znow do malowanie? Czy to dobry pomysl, ewentualnie jak to zrobic lepiej? )
8. Remont lazienki
9. Podlogi, osadzanie drzwi wew. i zew.
10. reszta prac wykonczeniowych


Link do paru fotek: https://picasaweb.google.com/miklows...e80m2Kamienica
Napewno o czyms jeszcze zapomnialem, jak mi cos sie jeszcze przypomni to napisze.

Takze prosze bardzo o pomoc, bo niechcial bym miec jakies wiekszej wpadki podczas remontu.

Pozdrawiam wszystkich