dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie Wąska działka i stodoła szaro limonkowa

    Choć wychowałam się w bloku zawsze marzył mi się dom
    To marzenie współdzielę z mężem, który z kolei całe życie w domku przemieszkał.
    Doświadczenie na budowie równe 0 będzie dla nas sporym wyzwaniem. Także, będziemy cieszyć się z każdego komentarza i wskazówki

    Do całego planowania podeszliśmy trochę beztrosko. Już w pierwszych momentach załatwiania formalności z działką zaczęły się schody i nerwy.
    Kawałek ziemi dostaliśmy w prezencie ślubnym. Niestety trafiliśmy na geodetę, któremu z niczym się nie spieszyło, miał zero wyobraźni i to my musieliśmy podsuwać mu pewne rozwiązania. Działka jest dość wąska, po prawej stronie niemalże jest dom rodziców. Stoi on niemalże na równi z płotem. Nie chcąc tracić na szerokości działki pani w gminie podpowiedziała nam, żebyśmy geodecie podsunęli pomysł o służebności.... Tym sposobem mamy granicę działki na równi z ogrodzeniem działki rodziców.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka1.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	375782

    Działka ma szerokość na początku ok 16,60 , w połowie ok 17,5 i granica z tyłu ma szerokość 19,6
    Długość działki to 60 m.

    Dlatego dom na prostokącie jest najlepszym rozwiązaniem
    Projekt domu jest indywidualny z racji naszych widzimisię tj. siłownia na parterze i mój gabinet )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1rz.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	375783

    1. Sień 3,83
    2. Siłownia 10,21
    3. Hall 10,40
    4. Łazienka 5,03
    5. Schody 5,03
    6. Salon 31,20
    7. Kuchnia 8,37
    8. Kotłownia 6,54
    9. Gabinet 11,36

    Wysokość pomieszczeń 2,8

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rz3.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	375784

    10. Korytarz 8,94
    11. Pokój 13,25 (15,80)
    12. Pokój 13,25 (15,80)
    13. Garderoba 4,40 (5,70)
    14. Pokój 27,22 (32,0
    15. Łazienka 6,39 (8,01)
    16. Pralnia 2,59 (3,6

    Wysokość pomieszczeń 2,6/2,2/1,4
    Ściana kolankowa 1,2

    Strop Terriva
    Ściany z Porothermu
    Dach dwuspadowy, blachodachówka, deskowanie pełne, dwa okienka połaciowe.
    Dwa potrójne okna (wyjście na taras/balkon)
    Cztery standardowe okna
    Dwa podłużne okna z balustradami na piętrze
    Piec na Pellet
    Ogrzewanie podłogowe ( rozważamy w połączeniu z grzejnikami)
    Kominek

    Rozważamy:
    Kominek z płaszczem wodnym
    Solarne ogrzewanie wody

    Wniosek o pozwolenie na budowę złożony 06/12/2016

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę poczytać o powietrznej pompie ciepła, a zrezygnować z pieca na pelet, kominka z płaszczem, grzejników i solarów.
    Powodzenia!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witaj hajnel pomp ciepła nie braliśmy pod uwagę ze względu na ceny... Poniekąd też kotłownia przyczyniła się do stworzenia projektu indywidualnego yh. W tym momencie już jest raczej za późno na zmiany.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Dobry piec na pelet + solary to lekko 20 tyś. Blisk tej kwoty masz pompę ciepła powietrze woda. W gratisie chłodzenie. Jak jeszcze nie wybudujesz komina to masz dodatkowe 3tyś na pompę. W kotłowni zrobisz super pralnię. Pozdrawiam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Tylko pozostaje jeszcze jedna kwestia... U nas często nie ma prądu i to nie na godzine czy dwie... potrafii wywalić na cały dzień albo dwa. Jak żyć wtedy ?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Hej faktycznie działka wąska ale widzę, że dobry architekt sobie z tym poradził całkiem fajnie.
    Domek spory. czekamy na pozwolenie na budowę i start z realizacją inwestycji.
    U mnie na wsi ten sam problem jeżeli chodzi o dostawę prądu. Zdarzają się momenty z brakiem dostawy prądu przez 24h albo i więcej Jedyne rozwiązanie to ogrzewanie z piecem, który poza podajnikiem ma jeszcze funkcję grzania manualnego z dodatkowym rusztem w "razie czego".
    Pozdrawiam, będę zaglądać

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Hej Sylwia
    Mam nadzieję, że po jutrze jak zadzwonimy do Starostwa to będziemy mieć decyzję
    Jeżeli chodzi o zaniki prądu, my z początku chcieliśmy pompe ciepła, ale zrezygnowaliśmy i stanęło na piecu na pellet z podajnikiem. Jeszcze cały czas się zastanawiamy nad kolektorami i nad tym kominkiem z płaszczem wodnym z uwagi na to, że jesteśmy przed powiększeniem rodziny. Także jak bobo się pojawi to fajnie by było mieć dostęp do ciepłej wody cały czas...

    Dziś był projektant z zakładu energetycznego, miał ustalić z nami gdzie ma zrobić nam skrzynkę i się okazało, że po raz kolejny dzięki cudownemu panu geodecie mamy problem Nie zaznaczył skrzynek na działkach sąsiadujących i jest problem z przyłączem. Musimy teraz go ścigać, żeby to poprawił, albo pan projektant będzie musiał czekać od swojego geodety 1,5 miesiąca na mapę

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał minimoni Zobacz post
    Tylko pozostaje jeszcze jedna kwestia... U nas często nie ma prądu i to nie na godzine czy dwie... potrafii wywalić na cały dzień albo dwa. Jak żyć wtedy ?
    Wtedy i kocioł na pelet nie będzie działał. Robi się w rozdzielni elektrycznej przełącznik sieć/agregat i w razie potrzeby wypożyczasz lub kupujesz agregat. Możesz też zabudować kominek bez płaszcza.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć!
    bardzo fajny projekt i jak podobny do mojego!
    tym bardziej kibicuję.
    jeżeli przyjmujesz jakieś uwagi to...
    tak jak pisał hajnel - PC, polecam, mam. Mnie wyniosła 20 tysięcy (miałam 8 tyś. dofinansowania WFOŚIGW), ale ja mam chyba troszke większy dom. jest to cena oczywiście z zasobnikiem na CWU. w projekcie miałam ekogroszek, wiec nie jest za późno...
    i jeszcze okna w salonie. mamy w zasadzie identyczny układ salon/kuchnia i to małe okienko na tej dlugiej ścianie... średnio to widzę. Moja ściana ma 9 metrów i mam 3 okna po 2,6 każde (w zasadzie cała ściana z okien). Też mam wąską działkę (23m) i nie chciałam, żeby sąsiedzi z boku zagądali mi do okien (a wszyscy mają ona właśnie "z boku") dzięki temu nie patrzę na nich, tylko na ogród okno zrobiłam w kuchni, i to nieduże. przemyśl jeszcze. jak chcesz mogę Ci wrzucić jakieś zdjęcie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Wtedy i kocioł na pelet nie będzie działał. Robi się w rozdzielni elektrycznej przełącznik sieć/agregat i w razie potrzeby wypożyczasz lub kupujesz agregat. Możesz też zabudować kominek bez płaszcza.
    A ile wychodzą Ci rachunki za prąd? No bo de facto PC chodzi non stop, też potrzebne są regularne serwisy... Co w wypadku jak wrócą mrozy jak kiedyś ok -30st?

    Cytat Napisał mania_ania Zobacz post
    Cześć!
    bardzo fajny projekt i jak podobny do mojego!
    tym bardziej kibicuję.
    jeżeli przyjmujesz jakieś uwagi to...
    tak jak pisał hajnel - PC, polecam, mam. Mnie wyniosła 20 tysięcy (miałam 8 tyś. dofinansowania WFOŚIGW), ale ja mam chyba troszke większy dom. jest to cena oczywiście z zasobnikiem na CWU. w projekcie miałam ekogroszek, wiec nie jest za późno...
    i jeszcze okna w salonie. mamy w zasadzie identyczny układ salon/kuchnia i to małe okienko na tej dlugiej ścianie... średnio to widzę. Moja ściana ma 9 metrów i mam 3 okna po 2,6 każde (w zasadzie cała ściana z okien). Też mam wąską działkę (23m) i nie chciałam, żeby sąsiedzi z boku zagądali mi do okien (a wszyscy mają ona właśnie "z boku") dzięki temu nie patrzę na nich, tylko na ogród okno zrobiłam w kuchni, i to nieduże. przemyśl jeszcze. jak chcesz mogę Ci wrzucić jakieś zdjęcie.
    Hej Aniu
    Dzięki Z chęcią zobaczę Twój dom !
    U nas głownie problemem przy wyborze projektu była kotłownia. Gdyby nie to, to mielibyśmy katalogowy projekt. Po za tym myśleliśmy długo nad sposobem ogrzewania. Stwierdziliśmy że najbardziej ekonomiczny będzie kocioł na paliwo stałe. Ja nie chciałam ekogroszku bo oczami wyobraźni widziałam czarną sadź wszędzie Dlatego pellet. Yh teraz już sama nie wiem. Pytanie ile wychodzi Ci za rachunki za prąd, tak z ciekawości jeżeli chodzi o PC?
    Co do okien w salonie jest potrójne okno do ziemi z wyjściem na taras i z prawej strony jeszcze jedno i w kuchni kolejne Akurat ta strona jest mocno nasłoneczniona. Po za tym mniejsze koszta i mniej okien do mycia

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Latem płaciłem za cały prąd w domu 300-400zł za 2 miesiące w tym chłodzenie PC. Za październik i listopad 530zł wszystko w taryfie G11. Teraz mam G12 więc będzie taniej. Ogólnie na mój dom, a grzeję 250m2 pójdzie na ogrzewanie ok. 4000kWh czyli ok. 2tys. zł. max. Na -30mam w razie czego kominek bez płaszcza.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Witam

    Posłuchajcie się poprzepdników i olejcie te mixy pellet + kominek+ plaszcz + podłogówka + grzejniki + solary

    Mieszanie podłogówki z grzejnikami to nie obrażając nikogo nieprzemyślana decyzja, grzejniki wymagają znacząco wyższej temperatury do działania i robi się problem skąd taką podwyżoną temperaturę brać.

    Dużo lepiej jest zrobić grubszy strop i umieścić podłogówkę w nim, oczywiście zróbcie projekt podłogówki tak by parter wam się nie przegrzał a i poddasze nie było zimne

    Wtedy dajecie pompę ciepła powierzną lub z kolektorem poziomym, działka długa temu sprzyja
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  13. #13

    Domyślnie

    Co do rachunków za prąd to duży wpływ ma też temperatura jaką lubicie mieć w domu. Na wątku, gdzie wpisuje się comiesięczne zużycie przy PC, forumowicze podają jakie mają temp. w domu oraz jakie jest zużycie kWh, to dopiero daje obraz kosztów. My dopiero od września mamy zwykły prąd (od stycznia mieliśmy budowlany, a cała budowa na agregacie). rachunek za 10 tygodni, do końca listopada był na 900 zł za cały dom czyli, ogrzewanie, woda, indukcja, suszarka kondensacyjna, wentylacja mechaniczna + reszta domu. Grzaliśmy od końca września, ale u nas jest 24stopnie... jak jest mniej to marznę całość podłogówka + kominek rekreacyjnie. A Ty nie podlegasz pod WFOŚIGW w Warszawie? co roku są dofinansowania do PC.

    Natomiast wracając do okien oczywiście nie namawiam, tylko poddaję temat do zastanowienia, bo czasami ciężko coś przewidzieć na etapie budowy. Nie chodzi mi o to, że będzie w salonie ciemno, bo na pewno nie będzie. Bardziej chodzi mi o 2 kwestie: ewentualne zaglądanie do domu przez sąsiadów oraz możliwość patrzenia na ogród.
    Moja działka ma szer. 23 m i teraz z lewej strony postawili sąsiedzi dom. Ich okna są bliżej moich okien niż na jakimkolwiek blokowisku gdzie mieszkałam. Z pokoju gościnnego na parterze (Twoja siłownia) mam piękny widok na ich sypialnię . Dlatego ustawiłam dom kalenicą prostopadle do ulicy i unikałam okien po bokach domu. Jeżeli u Ciebie nie ma takiej sytuacji, albo Ci to nie przeszkadza to luz
    Odnośnie drugiej kwestii, to naprawdę cudownie jest widzieć z okien salonu ogród, tym bardziej u Ciebie gdzie będzie taaaki długi. W tej chwili, czy siedzę na kanapie, czy przy stole w jadalni, czy jestem w kuchni – widzę ogród a tym samy dzieci , słońce, mam nadzieję że w przyszłości też kwiaty i zieleń. Przy wąskiej działce po „bokach” nic się nie dzieje, całą powierzchnię użytkową działki masz za domem, więc szkoda nie mieć na nią widoku.
    Co do kosztów, to u mnie otwiera się tylko środkowe okno, pozostałe to fixy. Koszty nie są aż takie duże
    Poglądowo 3 zdjęcia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj..jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	376433Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj2.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	376434Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj3.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	376435
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez mania_ania ; 21-12-2016 o 11:22

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    hajnel jest jeszcze jedna kwestia- okna, my nie będziemy mieć z potrójną szybą i trochę inną technologię budowy ścian będziemy mieć. Chcieliśmy bardzo budować dom energooszczędny, ale po podliczeniu kosztów najzwyczajniej w świecie nie dalibyśmy rady. Chcemy się zmieścić w 400 000 zl. Perspektywa płacenia 1800 zł raty kredytu przez 30 lat już i tak bardzo mnie przeraża

    Konrad Podgórski Witaj Ja chciałam podłogówkę w całym domu, ale ponoć w pomieszczeniach gdzie się śpi nie poleca się podłogówki No i też boję się, czy będzie ciepło na poddaszu.

    mania_ania
    Jeśli chodzi o dofinansowania, my nie budujemy domu energooszczędnego, więc nie wiem jak się zapatrują na to. Generalnie jeżeli chodzi o takie rzeczy to wydaje mi się, że to jest skórka za wyprawkę.
    Okna z tyłu domu wyglądają na ogród i dalej pole babci ) Po prawicy mamy teści i nie budujemy budynek obok budynku, więc widok będziemy mieć na ich podwórko, po którym biegają kurki A z przodu jest ulica od której będziemy oddaleni jakieś 30 m Po prawicy będziemy mieć +/- 6m odstępu od granicy działki, z lewej 3m.
    Okna piękne u Ciebie i masz rację, że z takim widokiem łatwiej doglądać dzieciaki Jednak mi chyba byłoby szkoda ścian, tym bardziej, że mój mąż chce w salonie zrobić ogromne akwarium Więc musimy mieć kawałek ściany No i też, ta ilość okien łączy się z zapotrzebowaniem na rolety. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
    Ech gdybym miała bańkę to bym z ogromną chęcią taki pasywny budynek wybudowała No ale cóż

    Póki co czekamy na pozwolenie Dziś dzwoniłam do Starostwa i chyba prezentu na gwiazdkę nie dostanę Mam nadzieję, że chociaż po Świętach klepną to.

  15. #15

    Domyślnie

    A wiesz, ze 2 szyby sa juz zabronione? Firmy nie mogą ich wstawiac w domach jednorodzinnych. Jezeli to robią to na wlasne ryzyko, bo w jezeli ktos zyczliwy doniesie to muszą na swoj koszt wymieniac na pakiety 3 szybowe.
    Podlogowka w sypialniach, koszty dofinansowania... eh... widze, ze masz swoj pogląd i nie szukasz wskazowek, a szkoda bo bardzo sie mylisz. Czasami pieniadze wrecz leżą na ulicy, u mnie to było 8tys. z kawałkiem... nie mam domu energooszczędnego.
    Ale nic na siłę ciesz sie budowa, dla mnie to byl bardzo fajny, choć trudny czas

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał minimoni Zobacz post
    Konrad Podgórski Witaj Ja chciałam podłogówkę w całym domu, ale ponoć w pomieszczeniach gdzie się śpi nie poleca się podłogówki No i też boję się, czy będzie ciepło na poddaszu.
    Z tą podłogówką to totalna głupota, grzejniki o temperaturze 45-55stopni miały by być lepsze od ciepłej podłogi o temperaturze 28 stopni?
    Jeżeli poddasze słabo zaizolowane to daje się więcej metrów bieżących rurek w podłodze albo jeszcze lepiej... poprawia izolację

    Raczej nikt tutaj na forum nie śpi na pieniądzach bo gdyby tak było to nie pisali by setek postów o tym jak optymalnie budować tylko wzieli by wykonawców i oczekiwali rezultatów
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    mania_ania
    wow z tymi oknami mnie zastrzeliłaś Nie wiedzieliśmy... Odnośnie dofinansowań, gdzieś tam kiedyś dostałam pewne dofinansowanie i suma sumarum ono mi się ostatecznie nie opłaciło Poczytam jeszcze o dofinansowaniach WFOŚIGW. To nie jest tak, że nie przyjmuję wskazówek. Uwierz mi cenię je, aczkolwiek z mężem już jakiś zarys naszego domu sobie w głowie ułożyliśmy, a PC dość mocno burzy to wszystko.
    Dla mnie cała procedura przed jest dość stresująca, więc pewnie osiwieję przy budowie.

    Konrad Podgórski chodzi o to, że ponoć przy podłogówce w sypialni jest dość suche powietrze i trzeba dodatkowo nawilżacz stawiać, tak mi wszyscy w głowie mieszają, architekt też powiedziała, że lepiej dół podłogówka góra grzejniki.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał minimoni Zobacz post
    Konrad Podgórski chodzi o to, że ponoć przy podłogówce w sypialni jest dość suche powietrze i trzeba dodatkowo nawilżacz stawiać, tak mi wszyscy w głowie mieszają, architekt też powiedziała, że lepiej dół podłogówka góra grzejniki.
    Kurcze, toż to totalna bzdura, właśnie przy grzejnikach masz przegrzewane powietrze i unoszący się kurz.

    Ogrzewanie podłogówe zapewnia równomierne i stabilne ogrzewanie podłogi. Jak masz wylewkę przynajmniej te 6-7cm do możesz dawać rury też pod meblami ale oczywiście warto dobrać np. łóżko na jakiś nogach. Zawsze to ~4m2 powierzchni grzejnej więcej
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najbardziej wysuszają powietrze gorace kaloryfery, nie podłogówka.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusje kwitną
    A ja z pytaniem do mania_ania w sprawie kasetonów na ścianie na trzecim zdjęciu jakie załączone do postu wyżej.
    Chcę zrobić coś takiego u siebie na ścianie w salonie. Zastanawiałam się czy te ramki są gotowe? czy są to całe kasetony do przyklejenia czy jak to jest zrobione?! Daj jakieś namiary skąd i jak??? Dzięki i pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony