dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 292

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Napisze kilka słów o ogrzewaniu gdyż nastąpiła zmiana.
    Otóż po różnych konsulatcajach z różnymi ludzmi,oraz kilkunastu amatroskich obliczeniach strat energii dla mojego domku ,wychodzi że będę potrzebował jakies 50-60 kwh/m2/rok.

    Tym bardziej że grzanie prądem chcę rozłożyć 50/50% w taryfie dzień/noc i tu wychodzą mi dość przyjemne rachunki za prąd w wysokości około 600 zł/miesiąc średniorocznie.
    1. Dobrze najpierw policz zapotrzebowanie domu na energię, najlepiej niech to zrobi fachowiec.
    2. Te 600 zł/miesiąc średniorocznie to co oznacza ? Czyli planujesz 600zł*12 = 7200zł wydawać na ogrzewanie prądem na rok przy domku 82m2 ? Czy te 600zł to tylko koszt prądu w miesiącach, w których trzeba grzać ?
    3. Trochę nie rozumiem idei grzania konwektorami tak jak planujesz 50/50% w taryfie dzień/noc. Rozumiem, że w dzień 2h nocna taryfa obowiązuje i będziesz wtedy grzał, ale po co grzać w nocy jak śpisz ? Domyślam się, że po to, aby mniej płacić , ale przy takim założeniu będziesz miał cieplej w nocy niż w dzień, przecież w dzień potrzeba więcej ciepła . Rozumiem, jak ktoś grzeje w nocy w taniej taryfie i ma bufor ciepła, który odda to ciepło w dzień.
    Podaj ile godzin planujesz grzać w taryfie dziennej, ile w nocnej, bo może czegoś nie rozumiem
    4. Rozmawiałem dzisiaj ze znajomą, mają domek rododendron 6W, 126m2, dom z suporexu 24cm + ocieplenie 12cm zwykły styropian, okna średnia półka, na ogrzewanie gazem z butli w tamtą ostrą zimę + CWU (rodzina 4 osobowa) wydali ok. 4500zł na rok, w tym roku zamkną się w kwocie 3500zł, bo łagodna zima była. Lubią ciepło w domu, nie mają 19 stopni. Kominka nie mają.

    Przeczytałem sporo opinii i wyliczeń kosztów ogrzewania prądem domków i weź pod uwagę takie aspekty:

    a) Ci co grzeją prądem mają bardzo energooszczędne domy, widać to nieraz w ich podpisach w stopce Dobra izolacja swoje kosztuje.
    b) Mają często rekuperator z odzyskiem ciepła, na który nawet przy samodzielnym montażu wszystkiego parę tysięcy kosztuje.
    c) Często wspomagają się kominkiem, ile drewna zużywają, tego nie mówią A kotłują pewnie ostro w kominku, aby rachunki za prąd ich nie wykończyły.
    d) Często mają ogrzewanie podłogowe, sam już czytałeś o jego bezwładności.
    e) Konwektory = suche powietrze, dużo osób o tym pisze (użytkowników).
    f) Nawiązując do pkt. c) na alternatywne źródło ciepła (kominek, koza czy inne) też trzeba wydać dodatkowe pieniądze.

    Przelicz raz jeszcze koszty kotłowni prąd + alternatywne źródło ciepła kontra sam gaz.
    Chyba, że jesteś odważny i pójdziesz w sam prąd
    Ostatnio edytowane przez małymiki ; 09-04-2014 o 13:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony