dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 292

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    12michał,studnia to najlepsza rzecz jaka mi się iudało zrobić na budowie,jestes niezalezny itp. a woda zawsze jest potrzebna. Opisywałem już tutaj moja studnię ale powtórze,najpierw musisz sprawdzić na jakiej głębokości masz wody gruntowe,w tym celu szpadel i kopiesz,ewentualnie możesz popytać sasiadów na jakiej jest głębokości ,potem wwiercasz sie rurą ze slimakiem i filtrem-mozna takie kupić nawet w casto.ja mam srednicę 1.1/4 cala .Studnia z pompa ręczna daje radę oczywiście,jesli mas prąd (ja nie miałem),to mozesz dokupić mały hydroforek za 100-200 zł i podłaczyć,ja tak już mam zrobione i rewelacja nie jestem w stanie wypompowac tej wody.Docelowo będę miał głębinówkę ale teraz korzystam cały czas z tej abisynki.
    Hydroforek nawet najmniejszy bardzo podnosi komfort ,pamietam jak podlewałem fundament woda w pełnym słońcu z pompy ręcznej wiaderkami..uff masakra,potem wylewkę na stan ,,0,, juz podlewałem z hydrofarka i to jest bajka..stoisz sobie z wezem,w jednej ręce piwo i się bawisz.
    Ale np. u mojego sąsiada gdzie studni nie miał budowlańcy biegali z wiaderkiem 300 metrów po trochę wode i z tego co słyszałem po epitaetach to nie byli zadowoleni
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 29-11-2013 o 07:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony