dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 15
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 292
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Napisze kilka słów o ogrzewaniu gdyż nastąpiła zmiana.
    Otóż po różnych konsulatcajach z różnymi ludzmi,oraz kilkunastu amatroskich obliczeniach strat energii dla mojego domku ,wychodzi że będę potrzebował jakies 50-60 kwh/m2/rok.

    Tym bardziej że grzanie prądem chcę rozłożyć 50/50% w taryfie dzień/noc i tu wychodzą mi dość przyjemne rachunki za prąd w wysokości około 600 zł/miesiąc średniorocznie.
    1. Dobrze najpierw policz zapotrzebowanie domu na energię, najlepiej niech to zrobi fachowiec.
    2. Te 600 zł/miesiąc średniorocznie to co oznacza ? Czyli planujesz 600zł*12 = 7200zł wydawać na ogrzewanie prądem na rok przy domku 82m2 ? Czy te 600zł to tylko koszt prądu w miesiącach, w których trzeba grzać ?
    3. Trochę nie rozumiem idei grzania konwektorami tak jak planujesz 50/50% w taryfie dzień/noc. Rozumiem, że w dzień 2h nocna taryfa obowiązuje i będziesz wtedy grzał, ale po co grzać w nocy jak śpisz ? Domyślam się, że po to, aby mniej płacić , ale przy takim założeniu będziesz miał cieplej w nocy niż w dzień, przecież w dzień potrzeba więcej ciepła . Rozumiem, jak ktoś grzeje w nocy w taniej taryfie i ma bufor ciepła, który odda to ciepło w dzień.
    Podaj ile godzin planujesz grzać w taryfie dziennej, ile w nocnej, bo może czegoś nie rozumiem
    4. Rozmawiałem dzisiaj ze znajomą, mają domek rododendron 6W, 126m2, dom z suporexu 24cm + ocieplenie 12cm zwykły styropian, okna średnia półka, na ogrzewanie gazem z butli w tamtą ostrą zimę + CWU (rodzina 4 osobowa) wydali ok. 4500zł na rok, w tym roku zamkną się w kwocie 3500zł, bo łagodna zima była. Lubią ciepło w domu, nie mają 19 stopni. Kominka nie mają.

    Przeczytałem sporo opinii i wyliczeń kosztów ogrzewania prądem domków i weź pod uwagę takie aspekty:

    a) Ci co grzeją prądem mają bardzo energooszczędne domy, widać to nieraz w ich podpisach w stopce Dobra izolacja swoje kosztuje.
    b) Mają często rekuperator z odzyskiem ciepła, na który nawet przy samodzielnym montażu wszystkiego parę tysięcy kosztuje.
    c) Często wspomagają się kominkiem, ile drewna zużywają, tego nie mówią A kotłują pewnie ostro w kominku, aby rachunki za prąd ich nie wykończyły.
    d) Często mają ogrzewanie podłogowe, sam już czytałeś o jego bezwładności.
    e) Konwektory = suche powietrze, dużo osób o tym pisze (użytkowników).
    f) Nawiązując do pkt. c) na alternatywne źródło ciepła (kominek, koza czy inne) też trzeba wydać dodatkowe pieniądze.

    Przelicz raz jeszcze koszty kotłowni prąd + alternatywne źródło ciepła kontra sam gaz.
    Chyba, że jesteś odważny i pójdziesz w sam prąd
    Ostatnio edytowane przez małymiki ; 09-04-2014 o 14:16

  2. #162

    Domyślnie

    Masz racje ale juz to liczyłem...tutaj decyduje bardzo mała inwestycja w ogrzewanie prądem,jest ona na tyle mała że w kazdej chwili jeśli mi się coś nie spodoba...odłączam grzejniki i zakładam gaz bo mogę zawsze to zrobić...grzejniki odsprzedaja za pół ceny nawet i praktycznie nic nie tracę. Gdyby inwestycja w prad była przynajmniej 50% inwestycjii w gaz to bym raczej wszedł w gaz ale tutaj nei ma to sensu. Mam jedną z najmniejszych kubatur jakie występują w domkach. Domek oczywiście będzie energooszczędny ,jego projekt i izolacje opisyałem wczesniej. Koza oczywiście będzie ale bardziej dlatego że lubie po prostu miec coś takiego w domu niż żeby ona coś miała ogrzac,aczkolwiek pewnie nieraz pomoże.
    Po drugie opłacam już tylko prąd(akcyza,przesył)..nie bewie się w przeglądy kotła gaz.,opłaty za przesyły dwóch nośników itd.
    Co do tych 600 zł...tyle przyjałem na podstawie obliczeń że będe płacił za prąd przez cały rok(kazdy miesiąc)..i taki wynik mnie bardzo by zadowolił.Zobaczymy na ile obliczenia pokryją się z rzeczywistością jak już zamieszkam.
    Jesli chodzi o tę taryfę 50/50%, to licze właśnie na akumulacyjnosć mojego domku czyli jego zdolność do utrzymania temp. bez nadmiernych spadków ...dochodzi jeszcze grzanie wody uzytkowej itd. za pomoca sterownika tygodniowego po prostu spróbuję to tak poustawiać .Jesli to będzie nawet tylko 30% nocnej to i tak dobrze nie zamierzam być niewolnikiem prądu..taki desperat nie jestem
    Co do tej akumulacyjności...mam znajomych którzy mieszkają sezonowo w domku kanadyjczyk,drewno..sciana ma 23 cm...w środku może 20 cm wełny....ostatnio robiłem u nich parę rzeczy podczas tych neilicznych dni kiedy było na dworze -8,-5 stopni....w nocy ustawiane było grzanie na 23 stopnie...rano około 7.00 wyłaczało się całkowicie...w srodku było bardzo cieplo do około godziny 15-16....potem temp. spadała ale nie drastycznie..może 3-5 stopni...i wystarczyło ze piecyk wystartował na pół godziny i znów było bardzo ciepło....a u mnei powinno byc lepiej
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 10-04-2014 o 11:12

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    ...w nocy ustawiane było grzanie na 23 stopnie...rano około 7.00 wyłaczało się całkowicie...w srodku było bardzo cieplo do około godziny 15-16....potem temp. spadała ale nie drastycznie..może 3-5 stopni...i wystarczyło ze piecyk wystartował na pół godziny i znów było bardzo ciepło....a u mnei powinno byc lepiej
    pozdrawiam
    Tylko po co 23 stopnie w nocy do spania ? Nie można zasnąć wtedy. Właśnie to mi się w grzaniu prądem nie podoba, że dużo osób grzeje w nocy w taniej taryfie i w nocy upał, a w dzień, kiedy ciepło jest najbardziej potrzebne zimniej i potem czekanie do 13 na załączenie taniej taryfy.

    A nie myślałeś o kablach grzejnych zamiast konwektorów ? Na tym forum użytkownik zielony ogród ma w swoim domu M72 takie ogrzewanie:

    http://www.into.pl/ogrzewanie/kabel.html

  4. #164
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jesteśmy na etapie załatwiania papierów i także interesuje nas Z7 z tym że kont dachu 35stopni i z odbiciem lustrzanym ale metoda ogrzewania także spędza nam sen z powiek. z tak niedużego domu wydzielić kotłownię na opał jest wręcz nie realna, u nas na działce gazu nie będzie więc koszt postawienia butli itd więc koszty ogromne. u nas będzie napewno kominek z rozprowadzeniem ciepła rurami(pewnie jakoś to się nazywa fachowo) już to pisałam że uwielbiam taki sposób grzania, kojarzy mi się z domem rodzinnym i ogólnie uwielbiam rąbać drzewo no ale trzeba jeszcze coś mieć na czas gdy nas nie ma w domu no i także wpadliśmy na prąd, oczywiście wszyscy nas tępią że jak nie masz węgla lub gazu to popłyniesz na rachunkach ale dla mnie opinia Pani Iwony i jej męża(z bukowej chaty) poparła nas pomysł że da się grzać prądem i jest ok. jak słysze o rachunkach za prąd 400zł to jestem szczęsliwa czekam na wyliczenie kubatury naszego domu i będziemy liczyć, my chcemy wysokość pomieszczeń 2,5m, mamy tak w bloku i jest ok

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał syla135 Zobacz post
    jesteśmy na etapie załatwiania papierów i także interesuje nas Z7 z tym że kont dachu 35stopni i z odbiciem lustrzanym ale metoda ogrzewania także spędza nam sen z powiek. z tak niedużego domu wydzielić kotłownię na opał jest wręcz nie realna, u nas na działce gazu nie będzie więc koszt postawienia butli itd więc koszty ogromne. u nas będzie napewno kominek z rozprowadzeniem ciepła rurami(pewnie jakoś to się nazywa fachowo) już to pisałam że uwielbiam taki sposób grzania, kojarzy mi się z domem rodzinnym i ogólnie uwielbiam rąbać drzewo no ale trzeba jeszcze coś mieć na czas gdy nas nie ma w domu no i także wpadliśmy na prąd, oczywiście wszyscy nas tępią że jak nie masz węgla lub gazu to popłyniesz na rachunkach ale dla mnie opinia Pani Iwony i jej męża(z bukowej chaty) poparła nas pomysł że da się grzać prądem i jest ok. jak słysze o rachunkach za prąd 400zł to jestem szczęsliwa czekam na wyliczenie kubatury naszego domu i będziemy liczyć, my chcemy wysokość pomieszczeń 2,5m, mamy tak w bloku i jest ok
    Kubatura w Z7 to 200m3..w zalezności od wysokości pomieszczeń.Jesli dobrze zrobisz ocieplenia i zbudujesz bez mostków to jak najbardziej nie poplyniesz z rachunkami za prąd,mozna jeszcze kombinowac z druga taryfą,akumulacyjnie..zresztą jak będzie kominek dogrzewał i to lubisz to juz w ogóle powinno być bardzo dobrze.
    Ja się u siebie o ogrzewanie w ogóle już nie martwie natomiast dla mnie zagadkowe jest ile kasy pójdzie na ogrzewanie wody uzytkowej,bo jak nie ma gazu to trzeba grzać prądem...myslę ze może to wyjść nawet do 50% zuzycia prądu w stosunku do ogrzewania...i to jest własciwie jedyny mankament.
    Ale mam znajomych którzy przed zima się wprowadzili do domku 135 m2 wyremontowany stary klocek z nowym dachem dwuspadowym...no i za gaz płacą 600-700 zł/miesiąc..a inwestycja w system to ich 20 tysiecy wyniosła...także mysle że jak juz płacic takie rachunki to przynajmniej inwestycyjnie mało wydać.
    pozdrawiam

  6. #166
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Co do ogrzania wody to zapewne bedzie to bojler a nie myslales o bateriach słonecznych czy solarach? Latem ciągle ciepła a zimą wiem że jest możliwość aby grzac tylko w drugiej strefie do wyższej tem aby była ciągle ciepła gdy bedzie potrzebna. U nas w gminie są duże dopłaty do solarow i nad tym myślimy

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał syla135 Zobacz post
    Co do ogrzania wody to zapewne bedzie to bojler a nie myslales o bateriach słonecznych czy solarach? Latem ciągle ciepła a zimą wiem że jest możliwość aby grzac tylko w drugiej strefie do wyższej tem aby była ciągle ciepła gdy bedzie potrzebna. U nas w gminie są duże dopłaty do solarow i nad tym myślimy
    O solarach w moim dzienniku nic nie ma ale faktem jest ze bede je montował ale dopiero po pierwszym roku uzytkowania domu,po prostu chce najpuierw pomieszkac i zobaczyc jak to bedzoie z tym zuzyciem wody ciepłej i wtedy podejme decyzje . Ja solarów nigdy nie rozwazałem w kwestii zwrotu inwestycjii,po prostu niektóre rzeczy kupuje się po to zeby na codzień mniej płacić.Dla mnie osobiscie duzo wiekszym obciązeniem sa stałe comiesieczne koszty niz jakis tam jednorazowy wydatek.
    pozdrawiam

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W środę jadę rozrysowac domek u pani architekt a mi ciągle wkładają do głowy aby robić kotłownię i jakieś c.o. nastawiona jestem na ogrzanie domu prądem a tu każdy mi to z głowy wybija. Dziś spotykam się z elektrykiem liczę że on coś podpowie

  9. #169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar anioldiabel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bierutów
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warto by było pomyśleć o budowie w razie "W" komina dymnego i instalacje pod grzejniki. Nie wiadomo jakie przyjdą czasy płacić za prąd w przyszłości. Ten wszelki wypadek aż tak wiele nie będzie kosztował a później może to być niemożliwe, lub wielki bałagan podczas zamieszkania.
    Pozdrawiam

  10. #170

    Domyślnie

    Witam kilka zaległych fotek :














    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 06-05-2014 o 20:45

  11. #171

  12. #172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Fajny przystrzenny stryszek (lub poddasze uzytkowe) taki uporządkowany u mnie to wygladało jak jeden wielki chaos. Wiazary maja w tym temacie duza przewage nad tradycyjną więźbą.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #173

    Domyślnie

    Jak zamawiałem wiązary to poleciłem tak policzyć obciążenia żeby nośnośc tego drewnianego stropu była taka jak dla poddasza uzytkowego,w sumie wyszło 36 m2...może sie kiedys przyda

  14. #174

    Domyślnie

    Własnie jestem na etapie kupna wełny do ocieplenia stropu ,jako ze Rockwool mam blisko (Cigacice)..postanowiłem pójść w tym kierunku,jednak tak się składa że mój dobry znajomy pracuje przy produkcjii tej wełny...po rozmowie na temat i ogólnie stosunku ceny do jakości...jednak wybiore Isovera
    Myślę że 30 cm Profitmaty da radę,współczynnik tej wełny także przyzwoity,no i całkiem przyjemna w układaniu.
    Jako że zabudowa ścian działowych w Z7 czyni ten dom troszke klaustrofobicznym postanowiłem ze zwieksze wysokość pomieszczeń do 2,65,optycznie powinno być lepiej.
    Ogrzewanie wybrane
    Będzie to zestaw konwektorów elektrycznych Atlantic 117,zestaw posiada do wyboru kilka sterowników dedykowanych,mozna poustawiac kazde pomieszczenie oddzielnie w zakresie tygodniowym także z pilota,dodatkowo sterownik umozliwia podpięcie do bojlera elektrycznego CWU i także można spokojnie go ustawić co i kiedy ma grzać. Koszt całości jakies 3400 zł.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Własnie jestem na etapie kupna wełny do ocieplenia stropu ,jako ze Rockwool mam blisko (Cigacice)..postanowiłem pójść w tym kierunku,jednak tak się składa że mój dobry znajomy pracuje przy produkcjii tej wełny...po rozmowie na temat i ogólnie stosunku ceny do jakości...jednak wybiore Isovera.
    Potwierdzam, trochę mnie wpieniły płyty Rockwool Rockton 7cm (wyciszenie między profilami na suficie i ścianach). Dwie trzy paczki o nominalnej grubości, połowa następnej "szmaty". Dobrze, że nie brałem tego cholerstwa na pełną grubość. Nie wiem dlaczego polskie zakłady produkują takie kwiotki?. Byłem w Rockwoolu w Norwegii, widziałem całą produkcję, piece, pakowalnie, kontrolę jakości itd i takiego dziadostwa nie zauważyłem. Jedna ich wtopa i budowlańcy biorą wełnę od innego producenta, a tego towaru idzie tam sporo w szkielety i nietylko. Profit mata idealna, nie miałem problemu z ani jedną paczką, wełna jednorodna. Nooo! coś widzę się dzieje na placu boju . Spokojna okolica, nie masz problemu z dojazdem po większych opadach? Ja potrzebuję amfibię
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  16. #176

    Domyślnie

    Artix bo jest Rockwool i rokłól dla polaków - tak mi kolega tylko powiedział co tam lata pracuje . Jak dotykałem te wełne w casto i obok unimate isovera...to już mi sie ten rockwoll nie podobał.
    A na budowie idzie dobrze tylko musze dzielić prace u klienta i u siebie...wyjątkowo mam duzo zleceń w tym roku i od niektórych nie dałem rady sie wywinąc...a miałem mieć rok urlopu na budowe
    U mnie warunki dojazdowe idealne...ja mam do 1,5 m czysty żółty piasek..poniżej mam czysciótką pospółkę..a od 2-2,5 m wodę.....jak lałem nadproże na stryszku to cement mieszałem z kruszywem wykopanym koło domku..żyć nie umierać...
    Ja mam dojazd z dwóch stron jeden praktycznie utwardzony..także jak nie tędy to tamtędy
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 06-05-2014 o 23:28

  17. #177

    Domyślnie

    Świetna miejscowa, lubię takie klimaty

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    He he rokłól, i to cóś właśnie miałem. Dziwię się tak znanej marce, że sama robi sobie antyreklamę, widać bogatego stać, a "polok" wszystko łyknie. Oby się nie przejechali. Piasek na działce i na drodze to skarb. Ja mam też dobrze przepuszczalną glebę ale po opadach tworzy się na powierzchni kilkucentymetrowa warstwa śliskiej papki. Szybko wsiąka ale z wjazdem mam czasami małe jajca . Taa, urlop na budowie. Nie ma nic bardziej wykańczającego. Chyba układ trochę u siebie, trochę u klienta jest zdrowszy dla organizmu i oczywiście dla kieszeni
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  19. #179

    Domyślnie

    Mam mały kłopot,moze ktos bedzie w stanie doradzic. Otóz na etapie fundamentów nie doprowadziłem kanału powietrznego pod koze(miało nie byc kominka/kozy),fakt ze nie bedzie kominek tylko zwykła koza 6-8 kW,ale jednak czytałem ze taki dopływ byc powinien...teraz taka kwestia ..mam 16cm posadzki+styro na zmieszczenie tej rurki...ale słyszałem ze przekrój powinien byc 160-200mm2 wiec miejsca za mało,myslicie ze jak bym dał zwykłą,,setke,, to bedzie tragedia?
    Druga kwestia to kierunek poboru tego powietrza,czytałem ze powinno byc od zachodu bo w innym wypadku moze sie tworzyc podcisnienie i dolot nie spełni swej roli. Pech polega na tym ze od zachodu mam postawione juz 3 scianki działowe i w ogóle niewygodnie bo mi odetnie kilka waznych wezłów iinstalacjii....najlepiej by mi podpasowało od północy,myslicie ze może być?
    pozdrawiam

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Mam mały kłopot,moze ktos bedzie w stanie doradzic. Otóz na etapie fundamentów nie doprowadziłem kanału powietrznego pod koze(miało nie byc kominka/kozy),fakt ze nie bedzie kominek tylko zwykła koza 6-8 kW,ale jednak czytałem ze taki dopływ byc powinien...teraz taka kwestia ..mam 16cm posadzki+styro na zmieszczenie tej rurki...ale słyszałem ze przekrój powinien byc 160-200mm2 wiec miejsca za mało,myslicie ze jak bym dał zwykłą,,setke,, to bedzie tragedia?
    Druga kwestia to kierunek poboru tego powietrza,czytałem ze powinno byc od zachodu bo w innym wypadku moze sie tworzyc podcisnienie i dolot nie spełni swej roli. Pech polega na tym ze od zachodu mam postawione juz 3 scianki działowe i w ogóle niewygodnie bo mi odetnie kilka waznych wezłów iinstalacjii....najlepiej by mi podpasowało od północy,myslicie ze może być?
    pozdrawiam
    może poszukać kanałów płaskich blaszanych? przekrój 200 mm to powierzchnia 314 cm2. można ewentualnie podzielić na kilka mniejszych tak, żeby suma powierzchni przekrojów się zgadzała i wynosiła 314 cm2. nie wiem czy to może mieć negatywne konsekwencje w stosunku do jednego kanału
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 9 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony