dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 15
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 292
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Mam mały kłopot,moze ktos bedzie w stanie doradzic. Otóz na etapie fundamentów nie doprowadziłem kanału powietrznego pod koze(miało nie byc kominka/kozy),fakt ze nie bedzie kominek tylko zwykła koza 6-8 kW,ale jednak czytałem ze taki dopływ byc powinien...teraz taka kwestia ..mam 16cm posadzki+styro na zmieszczenie tej rurki...ale słyszałem ze przekrój powinien byc 160-200mm2 wiec miejsca za mało,myslicie ze jak bym dał zwykłą,,setke,, to bedzie tragedia?
    Druga kwestia to kierunek poboru tego powietrza,czytałem ze powinno byc od zachodu bo w innym wypadku moze sie tworzyc podcisnienie i dolot nie spełni swej roli. Pech polega na tym ze od zachodu mam postawione juz 3 scianki działowe i w ogóle niewygodnie bo mi odetnie kilka waznych wezłów iinstalacjii....najlepiej by mi podpasowało od północy,myslicie ze może być?
    pozdrawiam
    Ja mam pobór powietrza do kominka od północy i nic nam to nie robi negatywnie na palenie w kominku. Rura pod chudziakiem 100 pomarańczowa. Odcinek 5m rury prosto jak z bata do ściany zewnętrznej bez żadnych zakrętów i zakoli. Kominek pozera drewienko az miło nic nie przygasa. Czasami zamykałem na kominku wlot powietrza bo słychać było szum powietrza i nawiewało mi troche zimnego. Koza u was ma byc o małej mocy. U nas Kominiarz był odebrał bez problemów a pytał sie tylko jaki przekrój rury doprowadzajacej powietrze. Ważne dla niego było że jest bo przy WM jest to konieczne.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #182

    Domyślnie

    rewo dzieki wielkie za pomoc,teraz juz nie mam watpliwosci
    pozdrawiam

  3. #183

    Domyślnie

    Ostatnio zakupiłem 400 sztuk cegiełki ,jedna ze scianek ta za kominkiem będzie z tej cegły...już sie prawie wymurowała.
    Natomiast musze wprowadzic korektę do SSZ ,bo nie wiem jakim cudem 2 tyg. temu okazało sie ze zabraknie silki na działówki,sam to liczyłem więc moja pomyłka,nie wiem jak to mozliwe no ale widoxcznie cos tam pomieszałem ale kiedy to było
    Zabrakło 2 palet silki,i jedna ze scianek jest z tego klinkieru więc:

    silka 180 sztuk - 520 zł plus 150 zł transport niestety HDS
    cegła 400 sztuk - 630 zł z transportem.
    cement 6 worków - 60 zł transport własny
    nadproza na działówki - 100 zł(miały być lane ale zmieniłem)

    Na 11 lipca jestem umówiony na docelowe wylewki,jest to jedna z niewielu rzeczy której nie opłaca się robić samemu,chyba że ktoś chce zeby było niezbyt prosto i lubi sie fizycznie zarżnąć.
    Do tego czasu muszę mieć zrobione instalacje i najlepiej by sie przydało tynki rzucić...kruca bomba mało casu w pojedynke...ale jakoś sie zrobi

    od 2 tygodni szukam styropianu na podłogę i elewacje oraz wełny ...i załamka...albo nie maja u nas w Zielonej Dziurze to już w ogóle niedługo zostana same tesco-auchan i koniec coraz mniej w tym miescie mozna załatwić...próbwałem cos znależć na necie ale podejscie jakies takie dziwne..jakbym za mało chciał zamówic 40m3 styro+200m2 wełny piętnastki..cholera może to i mało ...
    na necie pisza sprzedawcy że od 30 m3 dostawa gratis a ajk dzwonie to zaczyna sie kręcenie że nie maja teraz ze mało chce...nic nie rozumiem.Może ktoś ma namiar na normalna firmę która sprzeda mi te rzeczy bez kręcenia nosem to prosze o namiar.
    Jak w swoim spozywczaku kupuje 2 pączki to pani sie usmiecha,miła szybka obsługa ,jak chce wydać 12 tysiecy na ocieplenie to kręcenie nosem...co sie ku.wa w tym kraju dzieje..
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 16-05-2014 o 07:56

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    podziwiam, podziwiam, podziwiam
    życzę dużo sił na dalszą wojenkę jak widać z licznymi przeciwnikami.
    a tak nawiasem mówiąc niech kobieta zadzwoni i poprosi o ten transport gratis, na pewno ma większe szanse ją wynegocjować
    trzymam kciuki

  5. #185

    Domyślnie

    Tu jeszcze fotki ścianki z klinkieru,we wnęce będzie mała koza dogrzewać
    Ogólnie to skosilem działeczke trochę,zasadziłem jabko i gruszke,bo goło na działce..troche drewna sie suszy na zime już,w szopce mam juz narąbane jakies 1,5 m3..
    Komin jak widac kupiony jakiś czas temu ale...niewymurowany...oczywiście Pekabet nie dosłał pierwszego elementu do usuwania kondensatu tylko jakąś rure z dziurką,mimo że zapłaciłem za tę droższą wersje,generalnie po rozmowach z trzema panami z tej firmy kazdy ma inną wersje i mówi co innego...bo jak do kominka to nie musi być odskraplacza a pan nie ma gazu to nie trzeba...cholera a może jednak zapłaciłem za cos co konkretnie wybrałem/? Tak to jest jak sie przez neta kupuje,potem robota stoi.






    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 16-05-2014 o 16:46

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Głupoty mówią "fachowcy" od komina. U mnie po jakimś czasie okazało się, że na dnie zebrało się chyba kilka litrów deszczówki. Niekoniecznie więc musi to być kondensat ze spalania. Wierciłem sam sobie tą dziurkę i wstawiłem kawałek pex. Muszę jeszcze to poprawić, bo gdzieś bokiem podcieka na ściankę komina. I chyba założę jakiś daszek z nierdzewki na komin, żeby ta woda nie leciała.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #187

    Domyślnie

    Witam
    Przebojów z kominem ciag dalszy,czekałem tydzień na ten odskraplacz do kondensatu..no i przyszedł ,ale radośc długo nie trwała bo rura z wyczystka przysłana w komplecie jest..identyczna jak ta stara czyli na dole zalana betonem z wywierconą dziurka z boku...mam dość...Nie lubie sie denerwowac ale jakim trzeba byc jełopem zeby po raz drugi zapakowac to samo...teraz mam dwie rury bezuzyteczne i czekam ..na trzecią.

    W międzyczasie dogaduję się juz z elektrykiem na rozplanowanie instalacjii.
    Przedwczoraj zakupiłem juz komplet na ocieplenie, na podłodze będzie 10 cm termoorganiki silver,juz mam połozone pod chudziakiem 10 więc razem 20
    Na elewację pójdzie także Silver 20 cm,wg. producenta współczynni przenikania bedzie na poziomie 0,14 W/m2.K
    Oczywiście będziemy kleić na piankę,uwazam ze to jest pewniejszy sposób niż jakikolwiek klej cementowy,niejedną elewację juz widziałem,generalnie 80% sukcesu zależy od ekipy jak się przyłozy to będzie zawsze dobrze..a że ekipą tutaj jestem ja to będzie solidnie



    Do ocieplenia stropu wybrałem Isover Profit Mate lambda 0,035 grubość 30 cm(2x15)

    Ocieplenie będę robił podczas schnięcia posadzek także transport trafi do mnie około 20 czerwca.

    W ,,wolnych ,, chwilach robie tez wejście do domku (mini ganek),wymyśliłem sobie że wymuruje to z cegły klinkierowej na sztorc,podpatrzyłem takie rozwiązanie z uzyciem cegieł u znajomej w poniemieckim domku,no i ładnie to wygląda i jest wieczne.
    Natomiast wyjście na taras z drugiej strony będzie od razu na bruk. Ogólnie zasada żadnych wylewanych tarasów,płytek itd. zamysł jest taki, żeby za mojego życia już tego nie ruszać.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 25-05-2014 o 23:02

  8. #188

    Domyślnie

    Jeszcze kilka zaległych fotek,w międzyczasie zrobił sie ganek,komin juz wyciągnięty ponad strop,ścianki działowe własciwie skończone,od poniedziałku zaczynam instalacje elektryczna i wodną. Rurki PP do rozprowadzenia wody i miedz jako doprowadzenie do instalacjii solarnej.
    Jako ze dopiero tydzień temu wymurowałem ostatni szczyt..zamówiłem wstawienie okien i będa 16 czerwca...w końcu nie będzie wwiewało do środka piachu i śmieci
    Firmę do polozenia posadzek docelowych mam już umówiona na 10 lipca..do tego czasu instalacje muszą być zrobione.
    Po posadzkach zostawiamy je do wyschnięcia na 2-3 tygodnie i robimy ocieplenie..myślę że 3 tygodnie wystarczą,potem sufity i zaczynamy wykończeniówke....Plan jest taki żeby sie przeprowadzić na przełomie września/pazdziernika...presjii nie ma żadnej ale warto sobie ustalić termin żeby sie na budowie nie opie.....ć
    W końcu dokończyłem także ocieplenie i izolacje fundamentu..uff mam już dość tego wiecznego kopania i zasypywanie.
    fotki po kliknieciu otwieraja sie na duzy rozmiar,na tym hostingu.




























    Sfrustrowany inwestor...taczka czy basen? Co wybrać?







    Basenik za 14,99 i dwa zraszacze potrafią dać naprawde dużo radości ,zwłaszcza dzieciakom

    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 28-05-2014 o 21:20

  9. #189
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek1wr

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj, Twój fundament ma 90cm, w projekcie jest 150cm, czy to nie za mało?

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek1wr Zobacz post
    Witaj, Twój fundament ma 90cm, w projekcie jest 150cm, czy to nie za mało?
    Nie nie...liczy się stan ,,0,, u mnie jest obnizony w stosunku do projektu o 27 cm,chodziło mi o to zeby miec wyjście od razu na taras na gruncie,natomiast z drugiej strony wejscie wychodzi tak ze bedzie jeden mały stopień jakies 15-18 cm. Także jest ok to zamierzony cel
    O wode się nie obawiam,bo wody gruntowe sredniorocznie mam na 1,7-2,0 mpod powierzchnią...a zaraz pod warstwa humusu zaczyna się żółty piasek jak na plazy,jakies 1,5-2 metry w głab zaczyna sie jakby żwir z piaskiem...także mam naturalny drenaz,zrobić u mnie na działce kałuże jest niemozliwe woda wsiąka natychmiast.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 30-05-2014 o 06:27

  11. #191

    Domyślnie

    W końcu murek skończony uff,także koniec działówek i takich tam dupereli.








    Dzis także przyszły kabelki na cała chate, 200 mb 3x2,5 i 100 mb 3x 1,5 ,puszki itp.
    Kupiłem tez materiał na cała instalację wodną ,niebawem kładziemy




  12. #192

    Domyślnie

    Cały czas szukam wykonawcy do wywiercenia studni...jeden mówi tak drugi siak.
    Jeden mówi ze woda jest na 12 metrach a głebiej nie ma sensu,inny ze 18-24 m bo trzeba sie przebic na druga warstwę...a kasa wiadomo 180-200 zł metra czyli albo zaplace 2000 albo 4000 ...I co tu robic?

    Oczyszczalnia biologiczna tak samo metlik w głowie na forum to tylko długie jałowe dyskusje i kilka osób co pisza jak sie dana sprawuje oczyszczalnia...zadnych informacjii które by mogły jednoznacznie przesądzić o wyborze..chyba ze rzucić monetą.

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    W końcu murek skończony uff]
    No no, jeszcze fugowanie zostało do zrobienia .Też muszę coś wrzucić za kominek, pewnie znowu podróbki kamienia albo cóś innego, czas pokaże. Co do studni ceny u nas są podobne niestety. Będę sie starał znaleźć jakiegoś okolicznego magika z jakimś dziwnym ustrojstwem do wiercenia w lepszej cenie. Na kilku drzewach w okolicy widziałem małe ogłoszenia "Wiercenie studni" ale jakoś do tej pory nie miałem śmiałości . Na razie chwasty i iglaki same sobie radzą, jak zacznę uprawiać wyczynowo-sportowy trawnik, studnia będzie niezbędna. Musisz mieć oczyszczalnię biologiczną? Woda ze studni będzie użytkowa?. Trochę drogi interes ale gdyby studnia zapewniała wodę pitną to jak najbardziej słuszna droga.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  14. #194
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No to, skoro Ty się "przypałętałeś" do mojego dziennika, to i ja dorzucę swoje trzy grosze do Ciebie.

    Na początku dzięki za entuzjastyczny wpis i wsparcie. Twoja chałupka też wielkością nie grzeszy, choć przy mojej to willa
    Co do studni, to z tego co zdążyłem się zorientować, to nikt na 100 procent nie powie Ci na jakiej głębokości jest lustro, to się okaże podczas wiercenia. U nas liczą sobie za robociznę stałą kwotę w zależności od regionu, resztę ceny robi ilość danej rury osłonowej, która ma 6 m długości a sztuka kosztuje 300 czy 400 zł. Rurę daje się do warstwy kredy, piasku czy żwiru. Poza tym cenę robi pompa, która wiadomo im głębiej tym większe ciśnienie musi wytwarzać i tym droższa. U mnie studnię przy 12-18 m: wywiercenie, rury osłonowe, pompa, hydrofor wycenili na 3500-4000 zł. Firma z ogromnym doświadczeniem w naszym regionie, i nie byle osprzęt z castoramy.

    Co do oczyszczalni. Ja bym na Twoim miejscu wybrał oczyszczalnię drenażową, albo z tunelami rozsączającymi. Skoro wodę masz mieć ze studni to masz dostęp do taniej wody, więc śmiało możesz nią podlewać ogród nie martwiąc się o koszty. Oczyszczalnię biologiczną wybiera się zazwyczaj jeśli oczyszczoną wodą chcemy podlewać ogród, albo chcemy ją odprowadzić do rzeczki, czy zbiornika wodnego. Oczyszczalnia biologiczna będzie sporo droższa od drenażowej. Jesli masz sporo działki możesz wybrać drenaż. Długośc drenażu zależy od przepuszczalności gruntu, jaki masz na działcę. Jak się go mierzy można znaleźć w google bez problemu. Jeśli jest dobrze przepuszczalny w wykopy idzie mało piachu i mało żwiru i mniej rury. Jeśli słabo, trzeba wymienić grunt, czyli zrobić glębszy wykop i naspać sporo piachu i żwiru, choć i tak to będzie sporo tańsze od biologicznej. Możesz też wybrać tą z tunelami rozsączającymi. Zajmuje sporo mniej miejsca na drenaż. Tunele nie są najtańsze ale za to zużywasz sporo mniej żwiru i piasku więc wyjdzie prawie na to samo. Ja będę wykonywał u siebie tunelową. Osobiście robiłem już dwie oczyszczalnie drenażowe sam, jedną u kolegi, drugą u mamy. Kolegi działa już pięć lat bez problemu. U mamy trzeba było właśnie wymieniać grunt bo była glina. W tej chwili działa rok i też bez problemu. Nie wiem ile wyniosła kolegę, ale mamowa wyszła niecałe 3500 ze wszystkim, czyli wykop przez koparkę, piasek, żwir, oczyszczalnia, robota gratis Na prawdę można to wykonać samemu, nic trudnego, mi zajęło to tydzień czasu, robiąc to po pracy. Trzeba tylko zachować spadki na rurach, czyli wyposażyć się w poziomicę. Generalnie, jeśli chodzi o firmę to ponoć najlepsze są Sotralentz'a, ale też kosztują. Moim zdaniem, jaka by nie była będzie spełniała swoją funkcję, byle ją wykonać właściwie i byle zbiornik był porządnej jakości.

  15. #195
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Się właśnie doczytałem jaki masz grunt na działce, możesz więc zrezygnować z piachu w tym wypadku

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Batyr moja oczyszczalnia z tunelami grafa wyniosła o ile pamiętam 4500zł (post170). Samo kruszywo i koparka to 1050zł. Jak na razie pracuje bez problemu i smrodku w ogrodzie. Front ma faktycznie idealne warunki do rozsączania aż żal nie skorzystać. Polecam dwukomorowe zbiorniki z uwagi a lepszą utylizację nieczystości. Poza tym zaglądałem już kilkukrotnie do Twojego dziennika i czekam na rozpoczęcie budowy .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  17. #197

    Domyślnie

    artix1,własnie woda ze studni bedzie użytkowa,jeden sąsiad jakies 200 metrów ode mnie ma studnie wywierconą na 12 metrów do celów tylko gospodarczych i wodą jest ,,ładna,, tzn. on jej nei badał ale jest czyta na oko całkowicie przezroczysta ,nie smierdzi no i jest jej opór w tej miejscowości gdzie mam dom. Podłaczenie do sieci nie wchodzi w rachubę 27 tysięcy na trzech....to juz wolę wiercić i w razie czego uzdatnaić tylko mam dylemat na ile wiercić ,bo jak znam zycie to studniarze tak czy siak mimochodem będa chcieli zawsze te pare metrów głębiej wiercić to ich kasa,nie mówie tu ze jakie sjest nieuczciwe po prostu moze taka jest zasada ze sie wiercie do warstwy i jeszcze potem 2-3 metry na zapas.
    Do podlewania ogródka to ja bede raczej tej swojej abisynki uzywał wydajnośc mam bardzo dużą.
    Batyr witam w moim dzienniczku
    Mój sasiad jakies 100 metrów od mojej działki ma drenazówkę..po roku uzytkowania musiałem koło tej oczyszczalni wykopac rów na przyłącze elektryczne..powiem że tak zyznej ziemi i tak smierdzącej jeszcze nie widziałem i to na 1,5 m w głąb,no idealny humus....
    Co do oczyszczalni tak mam idealny grunt na drenaz ale ..nie wiem dlaczego nie chce drenazu...bo po pierwsze jednak przez lata zasyfi mi ten kawałek ziemi,po drugie trzeba kupowac dośc duzo zwiru i jest z tym robota z wykonaniem drenaza...a jak liczyłem to już podbija pod 4500 -5500 zł razem...więc wolę chyba dorzucić te 2 kafle i miec biologiczną,mniejszy kłopot mniej miejsca,duzo mneij roboty...ale
    ostatnio czytałem o oczyszczalniach roślinnych ,hydroponicznych i ,,urzekła mnie ta historia,,,po pierwsze koszt budowy,z tego co przemaglowałem internet,potrzebny osadnik wstępny 2000-3000 litrów potem poletko z zasadzonymi roślinkami,folia,zwir/piasek,potem trochę keramzytu...ma końcu studzienka z przepompowną a jesli spadek jest ok to prosto do oczka albo do studni chłonnej. Zbiorniki sa po około 1500-2000 zł tzn własciwie to wystarczy zbiornik od drenażówki,żwit itp jakiś 1000 zł i tyle. Z tego co czytałem taka oczyszczalnia musi sie ustabilizowac jakiś dłuższy czas ale potem na koncu niby otrzymujemy ścieki najlepiej oczyszczone ze wszystkich typów oczyszczalni. I tak sobie mysle jak mam miec drenazowke to czemu zamiast drenazu nie ma byc poletko trzciny...no i tak sie nad tym zastanawiam,to by wyszło mnie najtaniej bo około 3000-3500 zł a wiem ze to by działało dobrze no i sciek na koncu w idealnym stanie.Nie wiem czemu te ooczyszczalnie roslinne sa tak mało popularne..? Może dlatego ze nie mozna za dużo na nich zarobić
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 31-05-2014 o 05:54

  18. #198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar batyr
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Co do studni to wszystko zależy od wydajności warstwy wodonośnej. Nie wiem dlaczego każdy ze studniaży zakłada że trzeba będzie wiercić głębiej skoro wystarczy się przesunąć parę metrów w jedną czy drugą stronę i woda może być głębiej lub płycej. Co do oczyszczalni to z tymi roślinami to chyba najlepszy pomysł. Pamiętam że mój wujek miał na wsi ścieki wyprowadzone prosto na grunt a wokół tego "stawiku" co się stworzył ze ścieków posadził sobie z dziesięć brzózek i jakoś to wszystko działało i nie śmierdziało, woda nie stała, a brzózki rosły
    Ostatnio edytowane przez batyr ; 31-05-2014 o 08:29

  19. #199

    Domyślnie

    Koszty od poczatku:


    PROJEKT Z7 - 1860 ZŁ
    MAPKI - 500 ZŁ
    ADAPTACJA +PB - 1700 ZŁ
    ENEA PRĄD 12KW - 2180 ZŁ
    STAROSTWO - 230 ZŁ
    STUDNIA ABISYNKA NA CELE BUD.- 420 ZŁ
    DESKI SZALUNKOWE 1M3+ DREW. NA POMIESZCZ GOSP. - 990 ZŁ
    KOPARKA - 300 ZŁ
    GEODETA (WYTYCZENIE)- 500 ZŁ
    PRĘTY NA ŁAWĘ - 500 ZŁ
    STRZEMIONA - 220 ZŁ
    BETON B20, 9M3- 1990 ZŁ
    DRUT WIĄZAŁKOWY - 34 ZL
    ŁOPATA - 16 ZL
    BROWARY -20 ZŁ
    BEDNARKA - 24 ZŁ
    SPAWANIE -0 ZŁ
    KIERBUD ZALICZKA - 1000 ZŁ
    KABEL 4X16 ALU,80MB+FOLIA OSTRZEGAWCZA,PESZEL,DRUT OCYNK 8 MM- 430 ZŁ(CENA Z RABATEM OD MOJEGO ELEKTRYKA)
    SKRZYNKA BUDOWLANA 230V = SIŁA= PODŁACZENIE- 500 ZŁ
    WYKONANIE WYKOPU,ZBROJENIA- 0 ZŁ(WŁASNORECZNIE)
    ZASYPANIE WYKOPU POD KABEL- 60 ZŁ
    BENZYNA - 50 ZŁ
    AGREGAT- 990 ZŁ(UKRADLI)

    BLOCZKI FUND 440 SZT.+HDS- 1320 zł
    CEMENT- 170zł
    PIASEK DO MUROWANIA -120 zł
    DYSPERBIT 20 L - 60 zł
    FOLIA IZOLACJA NA ŁAWY - 73 zł

    POSPÓŁKA DO ZASYPANIA FUND 33 TONY - 900 ZŁ
    ZAGESZCZARKA WYPOZYCZENIE - 150 ZŁ
    BENZYNA - 200 ZŁ
    STYRO FASADA 5 CM - 167 ZŁ
    STYROPIAN TERMOORGANIKA SILV. 90 M2 - 1470 ZŁ(OCIEPLENIE PODŁOGI)
    STYROPIAN AQUA 10 CM -24M2 - 628 ZŁ(OCIEPLENIE FUND ZEWNATRZ)
    PIANKA NISKOPRĘZNA 25 SZTUK - 50 ZŁ(ZNAJOMY
    ODSPRZEDAŁ OKAZYJNIE ..ZA FLASZKE)
    FOLIA 0,3 IZOLACJA - 108 ZŁ (ALLEGRO)
    RURKI pcv KANALIZA - 230 ZŁ
    TASMA ALU - 17 ZŁ
    BETON B-15 -8,5 M3 + POMPA - 2050 ZŁ
    EKIPA ZA WYKONANIE WYLEWKI - 400 ZŁ
    DYSPERBIT 50 L - 140 ZŁ
    siatka zbrojeniowa 15x15 - 35 sztuk -176 zł
    POMPA OMNIGENA +OSPRZET - 300 ZŁ
    XELLA YTONG 24 KL. 600 - 960 SZTUK - 6430 ZŁ
    KLEJ BIAŁY 33 WORKI PO 25 KG - 495 ZŁ
    XELLA SILKA 12 --- 740 SZT. - 1867 ZŁ
    ZAPRAWA MURARSKA 10 SZT CASTORAMA - 70 ZŁ
    CEMENT 125 KG - 60 ZŁ
    TRANSPORT - 550 ZŁ
    KILO GWOZDZI - 10 ZŁ
    GAZ+BENA 100 ZŁ
    NARZEDZIA DO MUROWANIA - 70 ZŁ
    folia izol pozioma x2 - 126 zł

    wiazary z montazem i dowozem 13.600 zł

    pokrycie dachowe Allegra 12 angoba czerw. + dodatki + rynny - 11.230 zł
    membrana Tyvek Pro 3 rolki - 1489 zł
    łaty +kontrłaty -1218 zł



    okna Vertex optimal black V70 - 10.000

    gwozdzie,wkręty,pierdoły - 1500 zł
    Jako ze buduję sam nie mam kosztów robocizny aczkolwiek dojazdy + jakies wiadomo piwko itd. kurczaki z rozna czy kebaby to jakies myśle 2000-3000 tys zł.
    SSZ - 58.930 zł brutto + ok 4500 zł koszty zycia na budowie

    dalszy ciag kosztów:
    silka której zabrakło - 930 zł
    komin systemowy - 1470 zł
    cegły na ściankę działową - 620 zł
    piasek do murowania - 400 zł
    20 worków cementu - 200 zł
    pianka niskoprezna 3 szt. - 60 zł
    nadproza systemowe 5 sztuk - 100 zł
    sadolin impregnat -69 zł
    dysperbit - 27 zł
    folia kubełkowa 40mb - 136 zł

    :
    ocieplenia
    Isiver Profitmata 15 cm - 190 m2
    Termoorganika Silver podłoga - 8,5m3
    termoorganika silver fasada 28,5 m3
    całośc z transportem : 9764 zł

    instalacja elektryczna(na razie ):
    kabel 3x2,5 - 200mb - 448 zł
    kabel 3x1,5 - 100mb - 146 zł
    puszka głeboka 40 sztuk - 36 zł
    peszel 100mb - 98 zł

    instalacja wod-kan:
    rurka PP-R 20 - 48 mb - 160 zł
    mufki,kolanka,trójniki itp - 100 zł
    kan. - kilka elementów fi 50 - 25 zł
    zawór kulowy 1 cal - 43 zł
    filtr do wody z wkładem 76 zł

    instalacja wody na ogrod(wyprowadzenie)
    rurki PP-R fi 32 12mb - 54 zł
    zlaczki ,kolanka - 20 zl
    zawory kulowe,srubunek kran 1 cal - 120 zl

    paliwo (gaz) 500 zł
    kebaby i fajki jakiś 1000 zł
    stan przejsciowy razem 80.062 zł

    dalsze koszty będe dopisywał na bieżaco a podsumuję je przy stanie powiedzmy deweloperskim,w tej chwili buduję całkowicie sam więc postępy nie bedą spektakularne aczkolwiek powoli do celu

    W czwartek podjedzie mój znajomy elektryk i będzie mi rozplanowywał instalację .
    Okna zostana wstawione 15-16 czerwca bo chce skonczyć wszystkie brudne (pylące) roboty żeby od razu po wstawieniu tych okien nie oklejać.

    Cały czas napięta sytuacja w temacie doboru fachmana do wiercenia studni
    Oczyszczalnia juz zaplanowana...będzie to hybryda drenażówki z roślinną...zresztą zobaczymy co z tego wyjdzie.
    pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 25-06-2014 o 16:43

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Front czytam ze masz dylemat z oczyszczalnią. Ja mam drenażówkę z tunelami graffa identyczną jak artix. Na razie jest ok. Montaż był w sierpniu 2013 własnymi siłami + koparka. Jeśli nie chcesz drenażówki to faktycznie biologiczna naturalna jest lepszym wyborem ale czy tańszym. Mam duże wątpliwości czy zmieścisz się w tych 3,5 tysiakach. Jeśli masz głównie piasek to będziesz musiał ingerować w grunt i zmienić go na mniej przepuszczalny pod sadzawka w której musisz posadzić trzciny lub inne podobne wodne roślinki. A nie zasiejesz tego z nasionek tylko trzeba posadzić większe już sadzonki. Co do studni im głębsza warstwa tym lepsza woda. Jeśli do celów spożywczych to lepiej tu na paru metrach nie oszczędzać. Swoja drogą kopanie studni to zawsze troche jest loteria.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 10 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony