dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 292
  1. #201

    Domyślnie

    Już właściwie nie mam dylematu,po prostu celem nadrzędnym u mnie jest nie rozsączać scieków do gruntu,a jak wiadomo drenazówka ten sciek wypuszcza taki sobie w grunt,chciałem biologiczna i mam na nia budzet ale po co przepłacac skoro moge zrobić roślinną i miec podobny efekt oczyszcenia no i stabilnosc takiej oczyszcalni dość duża.
    Liczyłem koszty i mi wychodzi biologiczna z własnym montazem jakies 7000-8000 zł,drenazówka jakies 4000 zł,natomiast roślinna rzeczywiscie nie 3500 a jakies 4500-5000 zł i mysle ze to dobry kompromis.Założyłem o tym temat i tam kolega opisuje budowe swojej oczysczalni roślinnej,pod te pole trzcinowe to idzie folia także jest szczelnie,na allegro zgrzewają taka basenowa na dowolny wymiar za 17 zł/m2 .osadnik jakies 1500-2000 zł...studzienka jakies 1000 zł żwir+piasek wg projektu na 25 m2 1500 zł.rurki - 500-700 zł...trzinki nie licze bo mam świetne zródło do jej pozyskania

    Dla mnie ogólnie najlepsza by była biologiczna bo jej montaz jest banalny i szybki,ale też poczytałem opinie niektórych osoób co uzytkuja biologiczne i czesc osób ma jakies problemy z jakością scieków itp. w roślinnej jak już sie przyjmie za rok-dwa to z tym problemu nie ma to akurat wiem na pewno,.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 03-06-2014 o 21:25

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    (.......)Dla mnie ogólnie najlepsza by była biologiczna bo jej montaz jest banalny i szybki,ale też poczytałem opinie niektórych osoób co uzytkuja biologiczne i czesc osób ma jakies problemy z jakością scieków itp. w roślinnej jak już sie przyjmie za rok-dwa to z tym problemu nie ma to akurat wiem na pewno,.
    I tu się całkowicie z tobą zgadzam. U mnie z taka biologiczna naturalną byłby kłopot (nie mam za bardzo gdzie) więc dałem sobie spokój. Dobrze że już podjąłeś wybór wtedy człowiek wie na czym stoi i jak to ugryźć. Będę czekał z ciekawością na realizację oczyszczalni biologicznej naturalnej. Jak mniemam musisz chyba jak najszybciej zacząć żeby wczesniej zaczeła działać w 100% mocy przerobowej.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #203

    Domyślnie

    Instalacja wod-kan skończona,znowu wyszło ze wybór projektu pod katem pozniejszych kosztow ma znaczenie kluczowe,na rurki,złaczki,podejscia do kanalizy wydalem dokładnie 273 zl,pomieszczenie gospodarcze jest w linii prostej z lazienką i kuchnią i odległosci sa minimalne,wprost czułem się jakbym kładl te rurki w bloku przy remoncie.
    Instalacja elektryczna będzie załkowicie zakończona okolo 10 lipca.Miałem ja kłaśc sam ale kolega elektryk dał mi dobrą cene za całosć roboty i stwierdziłem że jak ma potem robić pomiary i skrzynke to neich wszystko sobie położy po swojemu,potem nei bedzie problemu.
    Koszt robocizny ze wszystkimi pomiarami i odbiorami 2600 zł. W końcu nie mozna wszystkiego samemu robić.

    Za tydzień przyjedzie kopareczka i w końcu będe mial posprzątane wkoło domku+wykop pod oczyszcalnie.
    Komin juz prawie skończony ,jutro położe fugę a w sobotę podjedzie fachman do obróbki komina.
    Potem rozkładamy styropian na podłogę i 10 lipca wylewki.
    A okna pojutrze..w końcu skończy sie to wymiatanie piasku i przeciagi w chacie

    W międzyczasie sie nudziłem,i wykopałem male oczko,pierwsze roślinki do oczyszcalni juz posadzone,potem obsadzenie pola filtracyjnego będzie proste ,roślinki za ten czas się ukorzenią.
    Kilka fotek






















    Nasza okolica,lasy,lasy..lasy




    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 15-06-2014 o 08:45

  4. #204

    Domyślnie

    Okna zamontowane,ekipa dokładna ,nie mialem się do czego doczepic,zreszta montaż zwykły wiec w sumie nic trudnego
    Przyjechala tez wełna 190m2.

    Dostalem fajna cenowo oferte od jednej firmy na kable grzejne DEVI ,i rozważam ich ulożenie w posadzce jako akumulacyjne w kuchni,wiatrołapie,przedpokoju i łazience,czyli tam gdzie będzie płytka gresowa.Wtedy będzie polowa konwektory ze sterowaniem i polowa podlogówka akumulacyjna.Jak znam życie decyzja będzie w ostatniej chwili











  5. #205

    Domyślnie

    Wczoraj mala tragedia na budowie..zlamałem palec u nogi...noga spuchnieta...koniec budowania na razie

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    A buty z twardym czubkiem były? (zapytał ten, co 500 kg zageszczarke boso obsługuje )

    Wracaj szybko do zdrowia pozdrawiam
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    A buty z twardym czubkiem były? (zapytał ten, co 500 kg zageszczarke boso obsługuje )

    Wracaj szybko do zdrowia pozdrawiam
    Tak były..zdjete tuz okok sobie stały...było gorąco i oczywiście na boso,akurat przyjechało 40m3 styropianu więc wnosilismy do srodka...i po drodze wystawał z ziemi na 2 cm palik wbity przez geodete...no i uderzelem z rozpędu..a miałem go wykopać..moja wina.
    Tez zageszczałem na bosaka

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fajny dziennik . Tu się cos dzieje.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wracaj szybko do zdrowia !!!
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    fajny dziennik . Tu się cos dzieje.
    Ja czekam na to piankowanie u ciebie

  11. #211
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek1wr

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj, jak od kolegi za 2600 elektryka to sporo ja za taki domek biorę 2000-2300 z instalacją alarmową i papierami

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek1wr Zobacz post
    Witaj, jak od kolegi za 2600 elektryka to sporo ja za taki domek biorę 2000-2300 z instalacją alarmową i papierami
    To rzecz względna,mój znajomy ktory buduje obok mnie dał za elektrykę 3500 zł ,praktycznie identyczny układ o 20 m2 wieksza powierzchnia ale bez wpływu na ilość punktów itd. więc róznie to z cenami jest.
    pozdrawiam

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Współczuję kontuzji i życzę powrotu do zdrowia. Sam miałem dwa razy taką samą kontuzję i to obydwa duże palce u obu nóg więc u mnie symetria zachowana. Co do cen za elektrykę to niestety nie mam kumpla elektryka więc płaciliśmy stawki rynkowe. Koszt robocizny u nas wyniósł ok 5 tys. a i tak elektryk okazał się najgorszym fachowcem na naszej budowie i poleciał na zbity pysk oczywiście bez zapłaty za niezrobioną już część prac.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #214

    Domyślnie

    Dzieki rewo za miłe słowa,noga juz lepiej zaczynam powoli działać.
    U mnie elektryk kładł wszystkie kable w peszlach na posadzce,bardzo mało kucia w scianach itd. prace juz własciwie zakończone,a zajeło mu to wszystko jakies 10 dni po godzinach . Cała elektryka podstawowa,obwody do konwektorów osobno,sterowanie do konwektorów i kabli .Tv ,Internet,wszystkie wyprowadzenia na zewnątrz,siła.
    Sadziłem ze to bedzie miej skomplikowane jednak jak zobaczyłem to jest z tym roboty
    Koszty i fotki niebawem wstawię całej operacjii.
    pozdrawiam

  15. #215
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar anioldiabel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bierutów
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam... Ja elektrykę rozprowadziłem sam po raz pierwszy w życiu, Szwagier elektryk sprawdził, odebrał moją pracę, po podłączał skrzynkę z zabezpieczeniami, a więc koszt jak na razie mojej elektryki wyniósł flaszkę. Front !!! zaglądam tu do ciebie i Bukowej Chatki bardzo często, od połowy Marca tego roku buduję sam z żonką takie same Z7. Nie potrafiłem tu założyć dziennika budowy, założyłem go na stronie Z500, jakoś było mi tam łatwiej i prościej. Jak chcesz to luknij na nasze wypociny. http://z500.pl/plac-budowy/Z7/900/ta...-olesnica.html
    Pozdrawiam i szybkiego powrotu do sprawności

  16. #216

    Domyślnie

    Witaj anioldiabeł,tak zagladam na strone Z 500 od czasu do czasu,teraz podgladałem twój dzienni,ładnie podoba mi sie..szczerze to wczesniej jakoś na niego nie trafiłem.Widze ze duzo robicie sami...praktycznie wszystko super zawsze to nowe doświadczenie.
    Ja jak pisałem wszystko praktycznie robię samz przerwami na prace zawodową ,elektrykę nawet nie chciało mi się rozprowadzać bo znajomy za całość wziął ode mnie niewiele więcej niż gdyby miał robić samą skrzynkę.
    dzięki za wpis i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 21-07-2014 o 15:39

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jakoś mi umknęło, że miałeś kontuzję. Wypada mi życzyć szybkiego powrotu do zdrowia! No nic stało się, trochę sobie odpoczniesz od budowy, nabierzesz sił, zrelaksujesz i ze zdwojoną siłą nadrobisz straty . Robisz jakiś właz dachowy, żeby kominiarz miał lżejszą pracę czy tak jak u mnie coś w stylu Spidermana?
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Jakoś mi umknęło, że miałeś kontuzję. Wypada mi życzyć szybkiego powrotu do zdrowia! No nic stało się, trochę sobie odpoczniesz od budowy, nabierzesz sił, zrelaksujesz i ze zdwojoną siłą nadrobisz straty . Robisz jakiś właz dachowy, żeby kominiarz miał lżejszą pracę czy tak jak u mnie coś w stylu Spidermana?
    witaj Artix
    Już pracuję takze jest duzo lepiej dzieki
    Jesli chodzi o komin to...spiderman


    Na budowie chwilka zastoju,ale instalacja elektryczna skończona na tip-top,papier do odbioru niebawem dostanę po pomiarach.
    Komin skończony
    Styropian na posadzce rozłożony 2x5cm,instalacja wod-kan położona i zakończona
    Teraz czekam na chłopkaów od wylewek z mixokreta,to takze jedna z niewielu rzeczy która warto zlecić fachowcom z technicznych względów jak i finansowych nie ma sensu robic tego samemu.
    Po wylewkach za około tydzień,zabieram sie za ocieplanie domku.
    Fotki uzupełnie jak tylko nabęde nowy aparat,bo ten stary miał mały wypadek...
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 23-07-2014 o 20:50

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam Szanownych Inwestorów!
    Dołączamy ze ślubnym do grona budujących Z7 własnymi ręcyma, co prawda na razie etap załatwiania formalności z działką, ale już myślę intensywnie co i jak. Projekt jeszcze nie zakupiony, pracuję na wersji demo dostępnej na stronie z500, w związku z czym mam pytanie: czy we właściwym projekcie okna kuchenne i pokojowe również przewidziane są na wys. 85 cm nad podłogą? Dla mnie to ciut za nisko, szczególnie w kuchni. Druga sprawa to wąziutka ściana obok okna kuchennego, tylko 27 cm.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #220
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ANDRZEJ2483

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    zastanawiam się nad kupnem projektu i nad budowa domu z7, i mam takie pytanie czy już mi ktos może podac jaki jest koszt calkowity budowy tego domu ,

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony