dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 292
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Także nie łam się jest nas tu kilku Pod koniec prac stwierdzisz JAKIE TO PROSTE BYŁO Jest ciężko ? jest... Były momenty załamania ? były... Ale satysfakcja po ukończeniu murowania , bezcenna. Teraz biore się za wieńce. Po cieśli biorę sie za dachówke. I dla pocieszenia , kielnie trzymałem pierwszy raz w życiu. Głowa do góry i jazdaa
    co prawda domu nie murowałem , dachówki nie kładłem , i z KG nie szalałem sam ... bo czas mnie gonił no i kasa z kredytu na to była przewidziana .... kielnie już kiedyś tam w życiu miałem w ręce ... ale gdy kasa zaczęła się kurczyć to sam wiele rzeczy w domu zrobiłem ... wyczynem którym mogę się pochwalic są płytki w całym domu (po za pomieszczeniem technicznym)... i gdybym 2x miał budować dom , miał czas i nic by mnie nie goniło - 90% sam bym robił !!!! bo to wszytsko proste jest!!! tylko czasu i wiedzy potrzeba a FM daje tą wiedzę!

  2. #42

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    witaj Front, gratuluję wyborów - wszelkich
    też mam swoje prywatne zdanie na temat ocieplania fundamentów
    bardzo ładnie i równo wymurowane - to naprawdę twój pierwszy raz?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    witaj Front, gratuluję wyborów - wszelkich
    też mam swoje prywatne zdanie na temat ocieplania fundamentów
    bardzo ładnie i równo wymurowane - to naprawdę twój pierwszy raz?
    Dziękuję za miłe słowa
    Wiesz nie sadze aby ten styropian w warunkach jesienno -zimowej pluchy miał jakieś kolosalne wartości termoizolacyjne, oczywiście można położyć XPS tylko to ,, troszkę,, drożej
    Szczerze mówiąc mimo ze jestem przeciw, to myślę czy nie dać tam tego styro dla świętego spokoju wciąż staram się czytać jak najwięcej na ten temat.

    dzięki za pochwalenie murarki , oczywiście murowałem pierwszy raz z bloczka na zaprawę,jest naprawdę w porządku
    pozdrawiam
    Za 3-4 tygodnie ruszam ze ścianami,narazie ciągle pracuje żeby zarabiać na ten domek.
    pozdrawiam

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jeżeli chudziak jest wylany na równo z fundamentami (aby najłatwiej zachować ciągłość izolacji fundamentów i posadzki, bez załamywania), dopiero na chudziak (czyli juz w obramowaniu właściwych ocieplonych murów) przychodzi styropian pod posadzkę, na to dopiero właściwa posadzka - to jaki sens ma ocieplenie fundamentów? dom stanowi wtedy szczelne ocieplone pudełko. chyba że posadzka jest poniżej górnej krawędzi fundamentów - ale wtedy to już jest bez sensu.... chociaż w moim projekcie tak było.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jaki ma sens ocieplanie fundamentów? Bardzo prosty, zmniejszenie strat ciepła poprzez przenikanie ciepła do gruntu poprzez ściany właściwe i fundament. Ocieplenie podłogi na wylanym chudziaku nie zlikwiduje mostka cieplnego. Nie połączysz chyba izolacji podłogi z izolacją zewnętrzną murów? Jak? Mur jest mostkiem cieplnym, ściana się nagrzewa i poprzez fundament oddaje ciepło na zewnątrz budynku. Chyba, że masz duużo kasy i w pierwszą warstwę władujesz Isomur. Polecam lekturę http://www.bdb.com.pl/zdjecia/305/20...5333444028.pdf i dopiero komentarze.Zobacz rysunek nr.5. Nie chcesz ocieplać fundamentów, Twoja sprawa, wydatek niewielki, spokój przez długi czas bezcenny.Prosty schemat wyjasni zielonemu ogrodowi sens całej dyskusji http://www.projektoskop.pl/img-64177-izolacje.html

    ps. Murarka zawodowa, dobra robota
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 26-08-2012 o 12:38
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mam ściany 1W 40 cm - więc nie ma mostka, dom jest pudełkiem o nieprzerwanym obwodzie (styropian izolujący posadzkę na całej grubości przylega do ścian zewnętrznych, a nie do fundamentu)
    a spokoju nie ma na długie lata, bo strasznie myszy te ocieplenia lubią, a i wilgoć kompletnie zmienia parametry

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Zgadza się, wilgoć zmienia parametry izolacji termiczncznych podobnie jak i ścian. Mi osobiście nasiąkliwość mojego styro do 3% jakoś nie specjalnie przeszkadza, a o nagły atak myszy na mój skromny domek mogę być również spokojny. Niech źrą do woli . Oglądałem Twój domek, który bardzo mi się podoba, tak na marginesie i cały czas twierdzę, że nie wyeliminowałeś mostka cieplnego. Mostkiem jest właśnie bloczek BK, który oddaje ciepełko do fundamentu. Pomimo ściany o gr.40 cm.i posadzki powyżej poziomu fundamentu cała ściana się nagrzewa i tym samym oddaje energię w dół czyli fundament. Nie ma odcięcia mostka cieplnego tak jak np. w płytach fundamentowych. Podobnie jest ze ścianami szczytowymi murowanymi do samego pokrycia dachowego, bez możliwości połączenia izolacji szczytów z izolacją dachu. Następny mostek. W przypadku poddasza nieużytkowego izolacja połączona z izolacją stropu. W innym przypadku następny spory mostek. Ale się rozgadaliśmy?!! .Wybacz front

    Pozdrowienia dla wszystkich.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #49

    Domyślnie

    artix...no ale gadajcie tu sobie do woli
    Po to to jest,wiesz ja jeszcze nie mam zrobionego ocieplenia fund ani posadzki więc jestem przed i naprawdę każde takie polemiki mi bardziej pomagają
    Co do mostka..hmm on na pewno jest tylko że nigdzie nie mogę dokładnie się dowiedzieć, czy ten mostek jest duży mały czy ogromny...chodzi mi czy w ogóle warto się nim przejmować?
    To co pisze Zielony Ogród ma sens , ponieważ rzeczywiście BK gr. 40 cm jest izolatorem..nie idealnym ale jest,to nie to samo co bloczek betonowy wrzucony do zimnej wody.
    Znalazłem dziennik na FM gdzie facet ciągnął izolacje ściany fund od wewnątrz i pociągnął ją na ściany zewnętrzne,na forum takie rozwiązanie jest bardzo tępione jako nieprawidłowe(ocieplanie muru od wewnątrz),ale własnie ciekaw jestem jak to jest w takim domu.
    pozdrawiam

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jako ze ostatnio gdzie sie nie obroce to wszedzie mnie pelno to wlazlem i tu nabazgrac.

    dzien dobry zatem

    ja swoich fundamentow na razie nie ocieplalem. moze zrobie to jak bede robil elewacje... jesli sie zona uprze i kaze odkopac. zycze szybkiego zamkniecia stanu 0 bo prze.ebana robota kolejny spory wysilek fizyczny bedzie przy wrzucaniu nadprozy... no chyba ze masz pomocnikow.

    pozdrawiam!
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #51

    Domyślnie

    witam Pana Tomka
    Pomocnicy są tylko ,,majster,, nie ma czasu na razie

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzidek809

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    4

    Domyślnie koszty

    witam mam na imie Marcin w raz z zona zamierzamy zaczac budowe jeszcze w tym roku rzecz w tym czy nie zapochopnie sie rzucilismy na budowe...
    mamy do dyspozycji tylko 150tys czy nam to wystarcz zeby sie wprowadzic i jako tako mieszkac??
    jak pan szacuje koszty budowy??
    ja odrazu mowie ze nie mam pojecia o budowie domu wiec wszystko beda robily firmy...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzidek809 Zobacz post
    witam mam na imie Marcin w raz z zona zamierzamy zaczac budowe jeszcze w tym roku rzecz w tym czy nie zapochopnie sie rzucilismy na budowe...
    mamy do dyspozycji tylko 150tys czy nam to wystarcz zeby sie wprowadzic i jako tako mieszkac??
    jak pan szacuje koszty budowy??
    ja odrazu mowie ze nie mam pojecia o budowie domu wiec wszystko beda robily firmy...
    obawiam sie ze nie styknie

    przemysl czy aby napewno musisz wszytsko zlecac... nikt z nas nie mial pojecia jak zaczynal

    za 150 kawalkow (jesli masz dzialke) to moze dalo by rade do malego domku na dol sie wprowadzic, oczywiscie nie na gotowe, a gore powoli konczyc
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzidek809 Zobacz post
    witam mam na imie Marcin w raz z zona zamierzamy zaczac budowe jeszcze w tym roku rzecz w tym czy nie zapochopnie sie rzucilismy na budowe...
    mamy do dyspozycji tylko 150tys czy nam to wystarcz zeby sie wprowadzic i jako tako mieszkac??
    jak pan szacuje koszty budowy??
    ja odrazu mowie ze nie mam pojecia o budowie domu wiec wszystko beda robily firmy...
    Wszystko zależy od projektu i metrażu....ale skoro nie planujecie nic robić sami to będzie ciężko ponieważ koszt wynajęcia firm zje około 30-40% budowy wiec przekroczycie ten pułap na pewno.
    Jedyna szansa to mały dom 70-100 m2 i własna robota.
    pozdrawiam i powodzenia

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzidek809

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja chce budowac z7 ten sam projekt jaki pan buduje

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Zgadza się, wilgoć zmienia parametry izolacji termiczncznych podobnie jak i ścian. Mi osobiście nasiąkliwość mojego styro do 3% jakoś nie specjalnie przeszkadza, a o nagły atak myszy na mój skromny domek mogę być również spokojny. Niech źrą do woli . Oglądałem Twój domek, który bardzo mi się podoba, tak na marginesie i cały czas twierdzę, że nie wyeliminowałeś mostka cieplnego. Mostkiem jest właśnie bloczek BK, który oddaje ciepełko do fundamentu. Pomimo ściany o gr.40 cm.i posadzki powyżej poziomu fundamentu cała ściana się nagrzewa i tym samym oddaje energię w dół czyli fundament. Nie ma odcięcia mostka cieplnego tak jak np. w płytach fundamentowych. Podobnie jest ze ścianami szczytowymi murowanymi do samego pokrycia dachowego, bez możliwości połączenia izolacji szczytów z izolacją dachu. Następny mostek. W przypadku poddasza nieużytkowego izolacja połączona z izolacją stropu. W innym przypadku następny spory mostek. Ale się rozgadaliśmy?!! .Wybacz front

    Pozdrowienia dla wszystkich.
    to ja jeszcze krótko w tym temacie: to co piszesz to prawda, ale w przypadku ściany 1 warstwowej, która sama w sobie jest jedyna izolacją, jest inaczej.
    nie ma znaczenia brak izolacji międza ta ściana a fundamentem czy szczytem - bo własnie ta ściana jest izolacją na całej swej grubości. jakiś styropian czy cokolwiek byłby dodatkową izolacją. jako że ja zgodziłam sie na troche gorsze paramatry ściany 1W świadomie i po róznych obliczeniach, to mi ten współczynnik akurat wystarcza. Szczyty aż po sam dach są u mnie jedną wielka izolacją (sa zrobione z tego samego bloczka BK ytong 40 cm, więc nie tu żadnego mostka do odcięcia)

    przepraszam Front za ta dygresyjkę....

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzidek809 Zobacz post
    ja chce budowac z7 ten sam projekt jaki pan buduje
    Moim zdaniem nie wystarczy bez robocizny własnej, mój kosztorys wychodzi na 137 tysięcy ale... około 80 % prac wykonam sam. Biorąc ekipę na ten domek sadzę że potrzeba około 180-220 tysięcy (to są szacunkowe koszty),bo różne są ceny robocizny,
    pzdr

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam i ja! Po wylaniu swoich ław odpuściłem stawianie ścian, bo jednak pow. sporo większa, a sił ma starczyć na dłużej
    Piszesz o ociepleniu fundamentów- daj- koszt niewielki, a spokojna głowa i lepiej to zrobić teraz niż odkopywać po zasypaniu.
    Folii kubełkowej nie dawałem, jedynie siatka i klej. Nie zapomnij o drenażu.

    Mostek termiczny u ZO może się robić na styku ściany i fundamentu- pewnie jakimś "klinem" ciepła w dół, bo jednak ciepło na pewno ucieka w ścianę fundamentu. Może to być pomijalne.
    Pamiętaj o położeniu styropianu na wierzch ścian szczytowych, pod samym dachem- połączysz ocieplenie zewn. z wewnętrznym (wełna pod dachem).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzidek809

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Moim zdaniem nie wystarczy bez robocizny własnej, mój kosztorys wychodzi na 137 tysięcy ale... około 80 % prac wykonam sam. Biorąc ekipę na ten domek sadzę że potrzeba około 180-220 tysięcy (to są szacunkowe koszty),bo różne są ceny robocizny,
    pzdr
    kurde no tyle to bedzie ciezko max 150tysiecy moge przeznaczyc na budowe...
    z wlasnych pieniazkow oplace projekty adaptacja...a za 150tys chcialem podciagnac media do dzialki jakies 50-70metrow...
    i postawic domek do stanu deweloperskiego tynki wewnetrzne instalacje, no ze pozostaje polozyc plytki panele pomalowac i mozna sie wprowadzac...gratuluje budowy i zyczy szybkiej przeprowadzki

  20. #60

    Domyślnie

    dzieki DEZET,bardzo cenne uwagi,oczywiście zastosuję
    pozdrawiam

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony