witam, planuje wykonac ogrodzenie, chcialbym zrobic podmurowke ale ze mam nachylenie terenu zastanawiam sie jak to zrobic kaskadowo. Widzialem takie ogrodzenia i dosc ladnie to wyglada. Moje pytanie to jak to policzyc, jakie maja byc skoki pomiedzy poszczegolnymi elementami podmurowki no i pomiedzy slupkami. Mam odleglosc 30 m i na tej odleglosci mam spadek okolo 3,8 m to dosc sporo. Myslalem zeby to zrobic tak:
W pierwszej kolenosci wywiercic otwory Fi 22 i zalac w nich slupki betonem
Nastepnie uzyc łączników i gotową podmurówke

Podmurówka ma wysokość 25 cm zakladam ze dlugosc podmurówki to 200 cm czyli tyle ile ma panel ogrodzeniowy, spadek jest równomierny wiec przy uskoku o 20 cm (przęseł będzie 15 ) otrzymam kaskade o róznicy poziomów 3 m zostaje jeszcze 80 cm jak to zgubić nie moge dać wiekszych uskoków bo kolejne lementy podmurówki wyjda poniżej łączników a gdzies kiedysc wyszytalem ze daje maksymalnie 15 cm róznicy pomiedzy kolejnymi słupkami.

Prosze o porade kogos kto juz cos takiego robil albo wie jak ten problem rozwiazac na pozostalych bokach dzialki bade zwykle slupki bez podmurówki i siatka rozciagnieta zgodnie ze spadkami.