dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aviranad

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Farba lateksowa na emulsję?

    Witam, czy mogę pomalować farbą lateksową ściany już pomalowane farbą emulsyjną?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Zależy w jakim jest stanie jest farba na ścianie. BTW Farba lateksowa jest jednym z rodzajów farby emulsyjnej. W większości przypadków jeśli farba (emulsyjna) na ścianie trzyma się dobrze, pod lateks wystarczy zmyć żeby odtłuścić i można malować. Jeśli odłazi, niestety trzeba zeskrobać, tak samo wszelkie farby klejowe niezależnie od stanu trzeba usunąć, przed malowaniem.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aviranad

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    b0lek

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dołaczam do pytania przedmówcy, a konkretnie w jaki sposób usunąć farbę? Chemicznie czy lepiej mechanicznie skrobać papierem ściernym?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bielluk

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-410
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mechanicznie, szpachelką lub jeszcze lepiej skrobakiem. Robota żmudna i mało odkrywcza Tam gdzie nie chce schodzić, przerysuj porządnie kantem szpachelki aby się o tym upewnić.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    apows

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-106
    Posty
    6

    Domyślnie

    Aby usunąć starą farbę należy namoczyć woda powierzchnię odczekać ok 15 min i szpachlą lub skrobakiem skrobać.
    W przypadku gdy sciany malowane były wapnem skrobiemy na sucho.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0lek Zobacz post
    Dołaczam do pytania przedmówcy, a konkretnie w jaki sposób usunąć farbę? Chemicznie czy lepiej mechanicznie skrobać papierem ściernym?
    Jeżeli farba nie odpada od ściany, nie ma potrzeby jej usuwania. Jeżeli jednak wymalowanie sie łuszczy i odchodzi płatami, należy usunąć je mechanicznie, za pomocą szpachelki. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie emulsji lateksowej MAGNAT http://www.magnatfarby.pl/produkty/p...do-wnetrz.html lub farby lateksowej Śnieżka Barwy Natury http://www.barwy-natury.com.pl/barwy...rby-lateksowe/

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam-86

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja malowałem na ecru ścianę która była ciemnoniebieska.Mimo ,że nie odpadała zeskrobałem całość.Pracochłonne, ale bałem się że ten niebieski może przebijać.

  9. #9

    Domyślnie

    A malował ktoś gładź lakierem? Chodzi mi o to zeby ściana była do zmycia i wyszorowania bo przy dzieciach i psach nie mogę utrzymać czystych ścian i mimo że farba zmywalna to częśc brudu zostaje , szukam czegoś takiego z czego zmyję wszytsko ! też mazaki czy długopis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony