dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    na twoim miejscu zdecydowałabym sie na jakościowo dobrą maszyne i wzięła ją sobie po prostu na raty...nie wiem w sumie jak to wygląda z używanymi maszynami? Istnieje wogóe giełda maszyn?

  2. #22

    Domyślnie

    Gielda maszyn? Mowiac szczeze nie wiem, ale pewnie cos takiego istnieje, poszukam w sieci, moze cos znajde na ten temat a co do kupowania na raty, tak jak napisalem juz wczesniej, oczywiscie mozna sie nad tym zastanowiac ale napoczatku musielibysmy wiedziec jaki jest dokladny koszt maszyny. Bo jesli bylaby to kwestia doplacenia niewielkiej kwoty przez pare miesiecy to nie bylby to problem

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Nie problem w kupnie maszyny czy maszyn. Są i nowe i używane, na raty również. Problemem jest, tak naprawdę decydującym o sensie przedsięwzięcia, określenie tego co na tych maszynach/maszynie bedzie sie robić. Kolejność powinna byc taka: wybór produktu(ów), ocena aktywów (lokal, finanse, pracownicy) pod kątem tego produktu i na koniec dobranie maszyn(y), wyposażenia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #24

    Domyślnie

    Zgadzam sie ze chinskich , niezbyt dorbych, ale za to ladnie wygladajacych i mydlacych oczy maszyn bym nie kupil.
    oczywiscie to jest duzy wydatek, ale serio nie ma co oszczedzac na takim czyms, jesli szwagier wiaze z tym przyszlosc, to musi miec jakis plan, musi wiedziec, co chce robic, oczywiscie wiadomo, ze w miare jak sie zacznie rozkrecac, to zobaczy czy interes idzie, czy orzwinie pole dzialania itd, ale musi wiedziec od czego chce zaczac.
    meble, no ciezkawo jest sprzedac, bo jest duzo takich sieciowek, latwych w skrecaniu itd, wiec musi naprawde albo miec stalych odbiorcow, co mu te meble kupia, albo jakis orginalny pomysl, zeby wejsc i zaistniec na rynku, wiec moze niech pomysöi czy nie warto na poczatku chociaz jakis okien czy drzwi porobic.
    Mysle zenajpierw plan, a potem maszyny,a co do Feldera i cen,no to tanio nie jest, ale w sumie takie maszyny, to musza byc drogie,bo gwarantuja dobra jakosc, a uzywane tez sa porzadnie przegladane i odnawiane przed samego Feldera wlasnie, wiecduzo gorsze i zuzyte niemusza byc

  5. #25

    Domyślnie

    na kosztach się niestety nie za bardzo znam, ale jeżeli się zdecydujesz na felder to możesz do nich przecież zadzwonić albo zrobić sobie termin na rozmowę, bo chyba się nie da tak przez telefon szybko podać ceny, jak nie wiesz dokładnie, jaką maszynę chcesz...przynajmniej mi sie tak wydaje .

  6. #26

    Domyślnie

    To ze bez biznes planu ani roz jest dla mnie jasne, oczywiscie napoczatku trzeba sprecyzowac co dokladnie chce sie robic i dopiero pod tym katem dokupowac potrzebny sprzet. Bezsensu jest np. kupowanie maszyny o wiekszej mocy, jesli bedzie ona uzywana tylko przez pare godzin dziennie, tak jak w naszym przypadku. Napewno to uwzglednimy jak bedziemy musieli sie juz ostatecznie zdecydowac co kupujemy.@groszek116, pewnie ze jest wiele sieciowek, ktore produkuja hurtowo meble do skladania ale my raczej myslelismy o czyms innym. Meble dostepne w sklepach sa zazwyczaj robione na jedno kopyto i niczym sie od siebie nie roznia. Moj szwagier mysli o tworzeniu pojedynczych sztuk, zaprojektowanych dokladnie na zyczenie klienta. Wiem ze jest zapotrzebowanie na tego typu uslugi. Sam jak dom urzadzalem, dwa tygodnie jezdzilem zeby znalesc odpowiedni stol do kuchnii wkoncu i tak musialem go zamowic@magdyla, przez telefon ceny ci nikt nie powie i w sumie to sensowne, bo koszt takiego urzadzenia moze sie bardzo wachac w zaleznosci od dodatkowego wyposazenia itk.

  7. #27

    Domyślnie

    no pewnie, musisz sobie zrobić termin telefonicznie i w każdej dobrej firmie przyjedzie do ciebie sprzedawca na rozmowę i dowie się co ci dokładnie potrzeba i wtedy może chyba mniej więcej ustalić cenę, tak myślę przynajmniej. A takie robienie mebli pojedyńczych to napewno dobry pomysł, myślę, że jest dosyćduże zapotrzebowanie na takie meble, więc może dobrze też zainwestować w porządną maszynę typu Felder?

  8. #28

    Domyślnie

    Aha, no wiec to ma byc takie bardziej disegnerski zaklad
    Fajny pomysl szczerze mowiac i mysle ze sie sprzeda. To znaczy wiadomo nie bedziecie hurtowo sprzedawac, a wiec tez nie hurtowo zarabiac, w sensie ze od razu sprzedacie nie wiadomo ile sztuk, ale jak juz znajdziecie klientow i sprzedacie taka "perelke" to wam napewno sie oplaci.
    Dlatego tez nie ma co oszczedzac na myszynie i od razu wzialbym cos z wyzszej polki, bo sie zwroci napewno, a to maja byc wieksze meble?jak tak, to moze pomyslcie o Format4. super precyzyjnie wam zrobia wszystko.
    a co do cen Feldera, to tak latwo sie ich nie dowiecie, bo oni najpierw taki ala wywiad robia, co chcesz robic, itd itp, wiec lepiej umowic sie na jakis termin i przedstawiciel przyjedzie do was i wtedy powie wam co i jak

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszek116 Zobacz post
    ...
    a co do cen Feldera, to tak latwo sie ich nie dowiecie, bo oni najpierw taki ala wywiad robia, co chcesz robic, itd itp, wiec lepiej umowic sie na jakis termin i przedstawiciel przyjedzie do was i wtedy powie wam co i jak
    . Bez przesady. Wystarczy wypełnić formularz.
    Już to pisałem:
    Cytat Napisał perm
    ...Najtańsza jednak C3 31 kosztuje 25 tyś brutto i jest trochę kiepsko wyposazona (wózek do pilarki). Taka super już 36 tyś
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #30

    Domyślnie

    Serio? Myślisz, że to wystarczy? Ja myślaąam, że jak sie zamawia taką maszynę to raczej trzeba sie spotkać z doradcą, bo jest tyle części, które można dobudować czy też nie, każdy ma przecież indywidualne życzenia. Ja bym nie była zadowolona, jakbym nie miała dobrej porady, bo w końcu taka maszyna kosztuje pare groszy .

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    Serio? Myślisz, że to wystarczy? Ja myślaąam, że jak sie zamawia taką maszynę to raczej trzeba sie spotkać z doradcą, bo jest tyle części, które można dobudować czy też nie, każdy ma przecież indywidualne życzenia. Ja bym nie była zadowolona, jakbym nie miała dobrej porady, bo w końcu taka maszyna kosztuje pare groszy .
    Chodzi o cenę.
    Kupując taką maszynkę musisz zdefiniować swoje potrzeby. Przedstawiciel pomaga sugerując takie a nie inne rozwiązania więc bez rozmowy się raczej nie da, chyba że jest to kolejny zakup i inwestor wie dokładnie co jest mu potrzebne. Nie wiem jak jest z przestawicielstwem Felder w Polsce ale np Holz-her pomaga i w montażu i w uruchomieniu swoich maszyn. To zdaje się norma w przypadku droższych urządzeń .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #32

    Domyślnie

    Felder tez ponoc to dowozi, montuje i szkolenie robi, gadaja i gadaja i konca nie ma, ale wiadomo to wszystko po to zeby potem jakiejs lipy nie bylo.
    tez uwazam, ze najlepiej spotkac sie pojechac i ogladnac u nich te maszyny, zawsze jakos tak pewnie sie czlowiek czuje.

  13. #33

    Domyślnie

    Nie no jesli mowimy o maszynych z wyzszej polki wartych kilkadziesiat tysiecy to dla mniejest rzecza jasna, ze w cenie uwzgledniony jest montaz i jakis instruktarz, w koncu nikt nie chcialby zepsuc juz na poczatku maszyny wartej tyle pieniedzy. I tak samo jest z dokladnym wywiadem, co klient potrzebuje, nie jest sztuka kupic jakis drogi bubel, ktory nie bedzie spelnial swojego zadania. Maszyna musi byc dopasowana do indywidulanych potrzeb, bo tak jak juz tutaj padlo w dyskusji, niektore zaklady sa nastawione na produkcje hurtowa duzych przedmiotow, a niektore chca sie wyspezializowac w konkretnej dziedzinie i sa tu potrzebne dwa rozne rozwiazania.

  14. #34

    Domyślnie

    no w Felder to chyba ze 3 godziny o bezpieczenstwie i innych pierdolach ci gadaja wiec nie martw sie przeszkola cie tak, ze z miejsca staniesz sie ekspertem

  15. #35

    Domyślnie

    3 godziny? Dlugo ale to dobrze, im dluższy instruktaż tym mniej póżniej mniej pytan i błędów

  16. #36

    Domyślnie

    heh, no smieje sie ze 3 godziny, to zalezy od klienta, ale felder slynie z tego ze szkola az zrozumiesz wszystko

  17. #37

    Domyślnie

    Powodzenia z tym zakładem
    Ale kto dziś szuka szafki drozszej niż w sklepie większość idzie do castoramy po płyte i składa sam

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roobertt Zobacz post
    Powodzenia z tym zakładem
    Ale kto dziś szuka szafki drozszej niż w sklepie większość idzie do castoramy po płyte i składa sam
    ...sporo jest stolarzy w każdym regionie Polski.
    Trudno będzie się wbić w rynek firmie bez legendy, wiarygodności i z właścicielem bez praktyki/doświadczenia, znajomości okuć i rozwiązań.
    Meble projektuje się w specjalistycznych programach - to wszystko musi być spasowane, policzone wytrzymałości naobciążenia ( grubość drewna,), lakierowanie to kolejny problem, etc.
    Meble to wbrew pozorom skomplikowane produkty.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 26-08-2012 o 22:46
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #39

    Domyślnie

    no niestety tak to się zrobiło na tym świecie, że już mało kto ceni sobie robotę własnoręczną, wszyscy są zabiegani i decydują się przy kupnie na tą szybszą wersję...ale wiem, że nadal można spotkać miłośników własnoręcznie robionych mebli czy też innych produktów. Dlatego bym się na nie odstraszała tymi informacjami, że taki interes nie ma szansy na sukces. Jak komuś coś sprawia przyjemność i marzy o stolarce, to powinien też spróbować. W sumie za taką maszynę Hammer czy może nawet felder trzeba wydać parę groszy, ale jak sobie pomyślę, ile ludzi wydaje bezmyślnie pieniądze, to myślę, że taka inwestycja napewno się opłaca...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    no niestety tak to się zrobiło na tym świecie, że już mało kto ceni sobie robotę własnoręczną, wszyscy są zabiegani i decydują się przy kupnie na tą szybszą wersję...ale wiem, że nadal można spotkać miłośników własnoręcznie robionych mebli czy też innych produktów. Dlatego bym się na nie odstraszała tymi informacjami, że taki interes nie ma szansy na sukces. Jak komuś coś sprawia przyjemność i marzy o stolarce, to powinien też spróbować. W sumie za taką maszynę Hammer czy może nawet felder trzeba wydać parę groszy, ale jak sobie pomyślę, ile ludzi wydaje bezmyślnie pieniądze, to myślę, że taka inwestycja napewno się opłaca...
    Jeżeli ktoś sie chce w to bawić dla przyjemności to owszem, może sobie czekać na klienta i robić to co się lubi. jeżeli jednak ma taki zakład zarabiać to musi mieć stały przerób inaczej koszty utrzymania zjedzą właściciela. Trzeba mieć klientów a o nich nie jest łatwo. Tacy miłosnicy mebli robionych ręcznie to niestety bardzo mały odsetek klientów. Takie czasy. Kupno maszyny, nawet dobrej wcale nie gwarantuje sukcesu, Ja bym się mocno zastanowił zanim ponownie otworzyłbym zakład stolarski. Dużo łatwiej i mniej stresowo można zarobić w innych branżach.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony