dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów!

    Zastanawiam się czy nie położyć u siebie na dachówki cementowej Leier. Jest niedroga 23 zł/m2 i jest 30 lat gwarancji. Jednakże nie słyszałem, żeby miał ktoś ją u siebie i zastanawiam się czy zaryzykować. Czy ktoś ma już Leiera u siebie nad głową i zechce podzielić się doświadczeniami?

    Pozdrawiam
    Martin

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam dachówek Leiera, ale są one widoczne prawie na każdym przystanku PKS między Gdańskiem a Olsztynem ( również w kierunku Elbląg - Warszawa ). Po kilku latach straciły kolor, maja również pory w których gromadzi się kurz. Całość wygląda niezbyt estetycznie. Ale nie jestem w tym temacie specjalistą. Najlepiej sam podjedź na najbliższy przystanek PKS i oceń ( zakładam , że mieszkasz gdzieś niedaleko ).

  3. #3

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak wygląda sprawa w przypaku ciemniejszych kolorów (brąz, antracyt). Ich materiały podają że dachówki są barwione w masie więc teoretycznie nie powinno być problemów w przypadku drobnych uszkodzeń powierzchni dachówek. Czy ktoś z Forumowiczów ma dach pokryty dachówką leiera w kolorze brąz lub antracyt ?

  4. #4

    Domyślnie a ja mam

    nie chcę się za bardzo wychylać - mam tą dachówkę w kolorze ceglastym.

    Na dachu przeleżała tą zimę - położyłem ją we IX 2003. Pierwsze uwagi
    po zimie:
    1. był na nich szaro - czarny nalot, ale spłynął po pierwszym deszczu - pewnie skutek uboczny używanie przez sąsiadów węgla i drewna do CO
    2. Na kilkunastu dachówkach jest jakiś białawy nalot. Wg dealera to resztki jakiegoś kleju czy czegoś podobnego i ma to się zmyć po paru burzach. Czekam jeszcze miesiąc i jeżeli nie zniknie to zaproszę Leiera na budowę do wymiany tych dachówek.
    Opinie dekarzy:
    dachówka OK, dobrze się obrabia (wierci dziury i tnie)
    do minusów zaliczyli słaby zamek - w czasie chodzenia po dachu lubi pękać.

    pzdrw
    rafał

  5. #5

    Domyślnie

    Tez bylem zaniepokojony zmiana zabarwienia tej dachówki, ale pod domem mam osiedle, na ktorym obok siebie stoi domek z dachowki ceramicznej Braas i cementowej Leier i Braas jest caly zamszaly po 4-5 latach, a Leier nie.

    Mysle ze jest to rowniez kwestia utrzymania i konserwacji dachu.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme
    stoi domek z dachowki ceramicznej Braas
    O ile wiem, Braas nie produkuje dachówki ceramicznej, czyżby coś sie zmieniło, a może to nie Braas

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martin
    Witam forumowiczów!

    Zastanawiam się czy nie położyć u siebie na dachówki cementowej Leier.
    A ja podszedłem do sprawy kompleksowo
    Mieszkam 30 km od ich fabryki, więc któregoś zimowego dnia 2003-go roku zapakowałem projekt domu, pofatygowałem się i dostałem ofertę cenową na wszystko:
    - bloczki na ściany fundamentowe
    - monolit plus na ściany zewnętrzne
    - naproża
    - stropy
    - pustaki na ściany wewnętrzne działowe i nośną
    - komplet dachówki
    - dwa kompletne kominy
    - zaprawę Thermopor

    Do tego 25% upustu za całość, no i 7%VAT Właśnie dziś odbieram stropy

    Tak obliczone materiały kosztowały mnie łącznie około 28.000 zł na domek "Magnolia" Horyzontu

    I nie boję się tej dachówki - stoi przed ich fabryką już chyba z 10 lat i nieźle się trzyma

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zrobilem podobnie - materialy (stan surowy otwarty z dachem przykrytym) na Angele z Horyzontu kosztowaly mnie okolo 20k. Wydaje mi sie ze to sensowna cena...

    A propos Braas'a - Kumpel pracuje jako dyrektor sprzedazy w tej firmie i proponowal mi ceramiczne dachowki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme
    Ja zrobilem podobnie - materialy (stan surowy otwarty z dachem przykrytym) na Angele z Horyzontu kosztowaly mnie okolo 20k. Wydaje mi sie ze to sensowna cena...

    A propos Braas'a - Kumpel pracuje jako dyrektor sprzedazy w tej firmie i proponowal mi ceramiczne dachowki.

    Budujesz z monolitu plus ? Chętnie wymienię doświadczenia

  10. #10

    Domyślnie

    Buduje - wlasnie zaczalem trwaja prace ziemne, ale material juz jest - o doswiadczeniach bede mogl pisac za jakies 2-3 tygodnie a o doswiadczeniach z mieszkania za ..... jakis ... czas

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme
    Buduje - wlasnie zaczalem trwaja prace ziemne, ale material juz jest - o doswiadczeniach bede mogl pisac za jakies 2-3 tygodnie a o doswiadczeniach z mieszkania za ..... jakis ... czas
    To może ja parę słów
    Po pierwsze, jak już pisałem, pustak ten nie jest niestety zbyt dokładny. Dopilnuj, żeby pierwsza warstwa była jak najrówniejsza. U mnie ze względu na nierówności (a kończę już ściany) zabrakło 15-tu worków zaprawy. Leier uznał reklamację i dostaję je dziś gratis
    Po drugie: na paletach jest trochę za dużo pustaków połówkowych i 2/3. STARAJ się wykorzystywać je na maksa. A ponieważ i tak zostanie ich nadmiar to proponuję nastepujące wykorzystanie: w szczeliny podziałowe do rozłączania wtryskuję piankę poliuretanową i mam cały pustak

    Co jeszcze: zaprawę w otwory w zamkach róbcie bardziej rozcieńczoną - pozwoli to na szczelne zamknięcie łączeń. Normalna konsystencja do łączeń poziomych to za gęsto na dobre wypełnienie walców.

    Był u mnie na budowie kolega, który pobudował się z tego materiału i twierdzi, że miał podobne doświadczenia, ale w chacie jest rzeczywiście tak ciepło, jak miało być
    Przed jesienią/zimą daj przynajmniej 2 wartswy tynku zewnętrznego, żeby keramzyt nie łapał wody do wypełnienia granulatem.

  12. #12

    Domyślnie

    No to rozumiem, ze mnie ciekawa zabawa czeka, zaraz pogadam z przedstawicielem Leier'a o tym jak on to widzi - to moze niech od razu worki z zaprawa za darmo przysylaja

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme
    No to rozumiem, ze mnie ciekawa zabawa czeka, zaraz pogadam z przedstawicielem Leier'a o tym jak on to widzi - to moze niech od razu worki z zaprawa za darmo przysylaja
    Nie jest aż tak źle: miałem wyliczone 110 worków, a zabrakło 15...
    Oni zalecają warstwy poziome spoin 5...7 mm. U mnie w praktyce miejscami sporo przekracza to 1 cm No, ale Thermopor ma K=0.2 W/m2K, a monolit 0.28, więc teoretycznie lepiej jest postawić dom z samego Thermoporu

  14. #14

    Domyślnie

    Po rozmowie z Leierem, faktycznie przyznaja sie do tego i o dziwo (albo prosze pani) wskazali na te same rzeczy, ktore Wam przeszkadzaly - kazali zwrocic szczegolna uwage na zamki

    A o darmowych workach porozmawiamy pozniej

    A propos ciepla - to niestety slyszalem, ze jednak trzeba za jakis czas docieplic budynek....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme

    A propos ciepla - to niestety slyszalem, ze jednak trzeba za jakis czas docieplic budynek....
    Bez przesady, może to była wypowiedź jakiegoś docieplacza z zamiłowania, czyli hobbysty-maniaka ?
    Mamy cenną zaletę - styropian jest w postaci granulatu zatopionego w wapnie.. Pustak oddycha, po co się ładować w termos ?
    Byłem zimą u tego kumpla - on ogrzewa budę 150 m2 kominkiem z płaszczem wodnym. Jest zadowolony, a wiem, że nie jest szczęśliwym posiadaczem lasu rosnącego obok w celach grzewczych...
    I tak mamy grube ściany Lepiej się dobrze czuć, niż zaoszczędzić 15 zł miesięcznie

  16. #16

    Domyślnie

    To fakt, najwazniejsze nie przesadzac

    Ile drewna zuzywa na ogrzanie domu - np za poprzedni sezon grzewczy?

  17. #17

    Domyślnie

    O rany, w końcu jest ktoś, kto budował z Monolitu!
    Ponieważ niebawem też zacznę z tego murować, pozwolę sobie na kilka pytań (chyba głównie do KaEma :

    Cytat Napisał KaEm
    STARAJ się wykorzystywać je na maksa. A ponieważ i tak zostanie ich nadmiar to proponuję nastepujące wykorzystanie: w szczeliny podziałowe do rozłączania wtryskuję piankę poliuretanową i mam cały pustak
    A czy nie taniej i prościej wrzucić tam rzadką zaprawę? Chyba że przestrzeń jest zbyt mała by to zrobić.

    Drugie pytanie: czy wypełniasz otwory zaprawą, czy tylko smarujesz zamki (tę drugą opcję zaproponował mi przedstawiciel Leiera)? A może to i to?

    Pozdr
    Zbig

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARETE
    A czy nie taniej i prościej wrzucić tam rzadką zaprawę? Chyba że przestrzeń jest zbyt mała by to zrobić.

    Drugie pytanie: czy wypełniasz otwory zaprawą, czy tylko smarujesz zamki (tę drugą opcję zaproponował mi przedstawiciel Leiera)? A może to i to?

    Pozdr
    Zbig
    Lepiej piankę, ponieważ:
    - łatwiej to zrobić, zaprawa musiałaby mieć konsystencję wody
    - zaprawy naprawdę będzie brakować

    Na drugie pytanie odpowiedź brzmi: smarowanie zamków to jakaś pomyłka... Używaj tylko spoiny poziomej (grzebień) i DOKŁADNIE wypełniaj otwory. Może ten przedstawiciel pracuje tam od np. kilku dni ? Przecież po to jest zamek, nie wyobrażam sobie spełniania przez niego swojej funkcji po przesmarowaniu zaprawą, ponieważ on wtedy po prostu zniknie !

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał justme
    To fakt, najwazniejsze nie przesadzac

    Ile drewna zuzywa na ogrzanie domu - np za poprzedni sezon grzewczy?
    Zeznaje, że jakieś 25m3 na c.o. i c.w.u. przez rok

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARETE
    O rany, w końcu jest ktoś, kto budował z Monolitu!
    Ponieważ niebawem też zacznę z tego murować, pozwolę sobie na kilka pytań (chyba głównie do KaEma :
    Jak jesteś zainteresowany tematem, to mogę ew. przesłać mejlem parę zdjęć z realizacji ściany i innych fragmentów budy
    Tylko uprzedzam, że jestem perfekcjonistą z poziomicą w oczach i osobnicy o słabszych nerwach i ekipach mogą wymagać po obejrzeniu dłuższej rekonwalescencji

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony