dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wewnętrzna instalacja wodna - kolejność prac

    Witam, mam pytanie które mnie nurtuje. Czy aby ułożyć w domu instalację wodną powinienem mieć najpierw położoną folię na chudziaku i styropian czy może wystarczą rury w otulinie kładzione od razu na chudziak - folia i styropian później. Pytam bo rozmawialem z dwoma wykonawcami. Jeden mowi polozyc folie i pierwsza warstwe styropianu jakieś 7 cm i dalej instalacja wodna i potem kolejna warstwa styropianu i dalej folia oraz podlogowka. Drugi gada że na chudziak kładziemy rury w otulinie. Zastanawiam się także nad kolejnością prac. Najpierw instalacja elektryczna czy wod-kan ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    na parterze To na pewno najpierw folia i styropian z prostego powodu. Rury z ciepłą wodą, a w szczególności, jeśli jest cyrkulacja, plus do tego rury od zasilania kaloryferów powinny być odizolowane termicznie od chudziaka, który ma temperaturę ziemi, czyli około 8*

    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Najpierw upewnij się ile murarze u ciebie przewidzieli izolacji w podłodze.
    Jeżeli przynajmniej 2 warstwy po 6 cm to tak jak przedmówca napisał, lepiej w warstwie wyższej.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam tak; chudziak, folia, kable, 3 warstwy steropianu, rurki do wody i co w otulinie, dalej steropian, folia, podlogowka, wylewka.

  5. #5

    Domyślnie

    To ile łącznie masz tego styropianu?

  6. #6

    Domyślnie

    a ja zazwyczaj wdzę rurki w otulinie leżące na chudziaku. -)

    Toma to ty masz w końcu jak dobrze policzę 4 warstwy styropianu po 3 cm każda

    A po co robić to warstwowo nie mozna dac pełnego np. od razu 12 cm styro pierdzielnąc i koniec ???

  7. #7

    Domyślnie

    Lepiej podzielić na min 2 warstwy. Każdą warstwę zacząć układać od innego miejsca. Nie ma wtedy mostków termicznych na łączeniu płyt. Na ile to efektywne to nie wiem, ale tak zrobiłem jak inni radzili. Brachol w jednej warstwie ma 5cm i żyje ja mam w 3 łącznie 12cm i trudno mi powiedzieć czy różnica jest wyczuwalna.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak mam 4x3cm styropianu na gruncie i 2x3cm styropianu na stropie piwnicy.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 07-07-2012 o 23:32

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    St_Y_ropianu, proooooszę!

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony