dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 70
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1397
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! No to jeszcze parę dni i zacznie się prawdziwa budowa Powodzenia.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #22

    Domyślnie

    Dzień dobry Na pewno będę śledziła wątek z żywym zainteresowaniem, Nasz faworyt do tej pory to Eryk. Założenia mam bardzo podobne do Twoich
    Mój mąż jak mantrę powatzra że tylko ogrzewanie na paliwo stałe. Może wreszcie Twój DB przekona go, że istnieje alternatywa.
    Nie ukrywam, ze koszty całego przedsięwzięcia. Trzymam mocno kciuki za wcześniejsze PnB.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję, pesce
    Jeśli Urząd ma czas do 25/08 to trudno mówić o wcześniejszym PnB
    Mamy czwartek, a im został czas do poniedziałku... Jeśli będą mieli jakieś zastrzeżenia do wniosku, to mogą je podać i określić termin (np 2 tyg) na złożenie poprawek.

    Potem dwa tygodnie na uprawomocnienie PnB - i lato zleci.
    Chyba w tym roku wyleję płytę i na tym poprzestanę. Potem sprzedam mieszkanie, przeprowadzę się do "lokalu zastępczego" i od marca pociągnę dalej.

    Co do paliw stałych - rozważałem ( i w dalszym ciągu biorę pod uwagę to jako alternatywę) tylko pellet.
    Jednak, poświęciłem dość sporo czasu, przeanalizowałem dane najlbliższej stacji meteorologicznej (Racibórz) i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że powietrzna pompa ciepłą da radę. Do tego kominek z DGP, który w trakcie weekendów trochę ciepła do bilansu doda
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-08-2012 o 20:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Daj Ci Boże, żebyś mieszkanko sprzedał- bo ostatnio coś krucho w nieruchomościach
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No cóż, pierwsi dwaj potencjalni kupcy pojawią się w poniedziałek na oględzinach. U mnie w Rybniku wielka płyta na chodzi po ok 2tyś zł/m2 w przypadku większych mieszkań.
    A dziś - kupiłem i ułożyłem 3 metry przestrzenne drewna (po połowie brzozy i dębu), którym mam zamiar palić zimą w naszym "przejściowym" domu.
    Ogrzewanie w nim to gaz i kominek z płaszczem.
    Koszt - 478 zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    witaj fotohobby, wpadłam na twój dziennik przypadkiem, a po przeczytaniu fragmentu o lokalizacji twojej działki, pomyślałam, "o, to jakby u nas w Rybniku, blisko stadion i trochę dalej rynek", a tu potem czytam, że faktycznie jesteś z Rybnika. Ja też w dużej płycie od 8 lat, wcześniej domek na Pekinie, jestem w trakcie zbierania dokumentacji do PnB. Przyznam, że załamałeś mnie, że tak długo na to czekasz. Masz już? Jest ok?
    Powiedz, jak załatwić opinię dot. szkód górniczych? Skąd wniosek? Jakiś wzór? A skąd masz namiary na ekipy?
    Pozdrawiam.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    witaj, elmagra

    Czy mam - tego wciaż nie wiem, bo przebywam tydzień poza Rybnikiem, wracam w piątek,więc sprawdzę pocztę, może odwiedzę Urząd i sprawdzę.
    No, ale nie wyobrażam sobie, że odpowiedź może być nna, niż pozytywna

    DLaczego to trwa tak długo ? Nie wiem, może z uwagi na sezon urlopowy - znajomy geodeta mówił mi, że w Urzędzie teraz na wszystko się dwa razy dłużej czeka... Z drugiej strony - nie dzwoniłem, nie zachodziłem, nie ponaglałem - więc tez się nie śpieszyli.

    Opinię o kategorii szkód załatwiesz w kopalni, w której zasięgu oddziaływania chcesz się budować. Jaka to kopalnia, dowiesz się w rybnickim oddziale Urzędu Górniczego. Mnie obejmuje KWK Chwałowice, choć nigdy tu wydobycia nie było i raczej nie będzie (łapię się w pas ochronny Elektrowni).
    Ekipy szukałem na Oferteo, Oferii i podglądałem Dzienniki Budowy na forum. Ekipę mam wybraną wstępnie, bo z uwagi na kwestie PnB, sprzedaży mieszkania, pewnie i tak zacznę na wiosnę.
    Gdzie masz zamiar budować ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    cześć. W takim razie oby PnB już na ciebie czekało. Z drugiej strony mam nadzieję, że z moim nie zajmie im to aż dwóch miesięcy. Póki nie wracam do pracy, to będę urząd odwiedzać aż do znudzenia co jakiś czas się pytać, zabiorę mojego niemowlaczka dla zmiękczenia pań w urzędzie. hehehehe.
    Wersja optymistyczna zakłada, że przy dobrej pogodzie jesiennej dałoby się coś pogrzebać w ziemi. A jak nie, to zaczniemy na wiosnę, nie ma parcia wielkiego. Mieszkanie sprzedajesz już teraz? A powiedz, jest jakieś zainteresowanie? Bo my sprzedamy jak nam kasa się skończy na SSZ. (mam nadzieję, że jakoś dociągniemy) A gdzie zamieszkacie po sprzedaży mieszkania? U kochanej teściowej? Bo ja tak - hihihi.
    Budować będziemy w Jejkowicach, podlegamy pod KWK Anna, już sobie zadzwoniłam, muszę tylko wypocić jakiś śmieszny wniosek o te ich opinie o terenie. Szkód też na szczęście nie ma u nas, bo nie ma wydobycia.
    Jak dobrze pójdzie, to będziemy budować "razem" choć osobno. Będzie można się konsultować.
    Pozdrawiam

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    PnB czeka już od początku tygodnia, odbieram je w poniedziałek.
    No, ale jest

    Jeśli sprzedam mieszkanie, czeka na mnie "dom zastępczy". Szwagier w październiku oddaje do użytkowania dom, który wybudował "dwie działki" obok.
    Ponieważ jeszcze parę lat pomieszka z rodziną za zachodnią granicą, to będzie bardzo zadowolony, jeśli się tam wprowadzimy, doglądniemy - i co ważne przez zimę ogrzejemy.
    Stąd też kupiłem 3mp drewna - być może przydadzą się w tym sezonie, jak nie, to się wysezonują i będę miał na przyszłość.
    Część budzetu będzie z kredytu - choć wolałbym kończyć za pożyczone pieniądze, niż zaczynać
    Zainteresowanie mieszkaniem jest głównie ze strony agencji nieruchomości , które chcę zebrać prowizję po znalezieniu kupca. No, ale niech mają, jeśli się postarają. Indywidualnie tez się ogłaszam, pierwsi potencjalni kupcy już oglądali.

    Co do Twojego "grzebania" w ziemi w tym roku, to na jakim jesteś etapie ? Jaki projekt ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    melduje sie i kibicuje !

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam, R&K

    Nie ukrywam, że ja również często zaglądam do Ciebie, szczególny plus za dobrze udokumentowany proces powstawania płyty.
    Napisz tylko (bo chyba w natłoku wpisów gdzieś mi to uciekło), po co ten chudziak pod Twoja płytą ?

    U mnie póki co jak w polskim filmie, "nic się nie dzieje"
    PnB uprawomocni się w poniedziałek, powoli kompletuję dokumenty w/s kredytu, a dziś mieszkanie oglądnęli szóści z kolei potencjalni
    chętni.
    Tak więc - w tym roku to raczej tylko płyta, a zadowolony będę, jak przezimuję już bez płacenia "haraczu" spółdzielni, za to z $$ na krótkiej lokacie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Hej'a

    chudziak na 90% ze względu na dylatację garażu by ją usztywnić - czyli styropian pionowy w środku płyty
    prawdę mówiąc nigdy projektanta (firmę Konstruktor ze śląska) nie dopytałem - ale na to wskazuje pogrubienie wykopu i grubszy chudziak w miejscu dylatacji

    z tym haraczem dla SM - to dla mnie był jeden z głównych powodów budowania się - 6000 co rok za ....co .... ???
    1200... no dobra nawet jakbym 2000 płacił za ogrzewanie + wszelkie naprawy , konserwacje itp ... to 50% mam oszczędności ... i 20ar ... taras ogródek etc

    pzdr.
    Konrad

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No właśnie u nas tez ponad 6 tys rocznie za 42 m2 i zawsze cos nie działa a najczęściej winda dlatego nienawidzę schodów

    Edit: Ja taki niekulturny jestem nie przywitałem się sorro. Witam serdecznie. Będę zaglądał
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 13-09-2012 o 00:03
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Na utrzymanie prezesa Kolego płaciłeś Kosmiczne koszty
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    PRZEPROWADZKA -

    No i coż, mieszkanie sprzedane. Czy raczej - umowa przedwstępna spisana, zadatek skasowany, do 02. listopada opuszczam lokal. Trochę długo, bo kupujący załatwia kredyt.
    Kolejny rok (co najmniej) przemieszkamy na 170m2, z pełnym podpiwniczeniam. Można powiedzieć - full wypas, gorzej z ogrzaniem, tym bardziej, że ściana 1W. Całe szczęście, zę dom przynajmiej wysezonowany.

    Na płytę fundamentową miałbym więc środki (i ekipę) na przełom października/listopada i w sumie zastanawiam się, czy jest sens... ?
    Może lepiej ,żeby te ~ 40tyś zł popracowało zimą na lokacie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na płytę fundamentową miałbym więc środki (i ekipę) na przełom października/listopada i w sumie zastanawiam się, czy jest sens... ?
    Może lepiej ,żeby te ~ 40tyś zł popracowało zimą na lokacie...
    Ja bym się nie doczekał wiosny

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pomyślimy
    Zanim jeszcze zacznie sie grzebanei w ziemi, trzeba będzie rozwiazac kwestię płyty i wiązarów dachowych - płyta była liczona przy założeniu tradycyjnej więźby, z której obciążenia poprzez cztery słupki były oddawane na wewnętrzne ściany nośne, w przypadku wiązarów nad salonem, byłyby one podparte tylko na krańcach, oddając duże obciążenia na krańce płyty.
    Tak wiec - konstruktor będzi emusiał to przeliczyć, ie zaprojektować dodatkowy podciąg.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Gratulujemy sprzedaży mieszkania. A powiedz, musiałeś zejść z ceny, czy udało ci się uzyskać tyle ile zakładałeś? No i czemu źle, że taki długi okres do wyprowadzki? Czy to oznacza, że całą sumę (+ wizyta u notariusza) będziesz miał dopiero zaraz przed wyprowadzką? Jak my kupowaliśmy mieszkanie, to po zapłaceniu całej kwoty i podpisaniu aktu u notariusza czekaliśmy ok miesiąc na to, żeby dostać klucze, ale kasę dawaliśmy od razu.
    Ja bym tam robiła już coś na działce, gdybym tylko mogła. Niestety, do PnB jeszcze pewnie kawał czasu. Nie wiem czy liczyć na cud, że będzie szybciej, czy na ciepły koniec roku, co by do 15 grudnia zrobić poziom 0, czy olać temat i cierpliwie czekać na wiosnę i modlić się, żeby przyszła szybciej niż w maju (hahaha).
    Wybraliśmy projekt Chaber z pracowni MTM Styl, który okazuje się całkiem niepopularnym domkiem. Ciekawe czemu. Trochę zmieniamy, wejście do domku, wejście do głównej sypialni, tr ścian na parterze i zabawa z oknami. Mam nadzieję, że się będzie dobrze budowało naszego chabra.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja bym też starał się zrobić przynajmniej stan "0". Ale wiadomo pogoda jest tutaj czynnikiem istotnym ale i nieobliczalnym i nieprzewidywalnym.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    elmagra, zszedłem z ceny całe 500zł
    Póki co, po podpisaniu umowy przedstępnej otrzymałem zadatek, a resztę pod koniec pażdzernika, bo jak pisałem, kupujący bierze na to mieszkanie kredyt.
    Jasne, że fajnie byłoby sprzedać mieszkanie klientowi "gotówkowemu", ale czasy ne są takie, aby wybrzydzać
    Jakby się takowy trafił, to można by i o SSO sie postarać, ale jest, jak jest i dlatego zastanwiam się nad sensem zaczynania w listopadzie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-09-2012 o 21:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony