dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Całe pomieszczenie na stelażu pod k-g - moje wątpliwości ...

    Witam. Dzisiaj zacząłem remont pokoju. Jest to pomieszczenie 3,5x3,9 m w drewnianym domu. Bale na ścianie są obłożone starą miękką płytą -nawet nie wiem co to za materiał ale wszystko krzywe jak nie wiem co. Na suficie są deski łączone na pióro i wpust. Znaczy tradycyjne budownictwo na wsi sprzed kilkudziesięciu lat. Stara drewniana podłoga zerwana - zalana równiutka wylewka na styropianie. Postanowiliśmy calutkie pomieszczenie zrobić w płytach k-g na stelażu. Znaczy na ścianach okładzina ścienna na stelażu http://www.norgips.pl/index.php?hps=...ladzina_cd60_a a na suficie sufit podwieszany. Zacząłem już robić ściany - poprzykręcałem profile UD do wylewki i sufitu . Mam coraz więcej wątpliwości to postanowiłem zapytać na forum. Do rzeczy. W którym momencie robić sufit podwieszany? Czy po zrobieniu stelażu na wszystkich czterech ścianach, czy już po przykręceniu na ścianach płyt k-g . Bo albo profil UD sufitu przykręcę bezpośrednio do profili CD ścian albo później poprzez płytę gipsową. Na razie to mnie interesuje chociaż przyznam że mam jeszcze kilka pytań ...
    Ostatnio edytowane przez boszax ; 11-07-2012 o 00:44

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja bym chyba najpierw od ścian zaczął. A czy to przypadkiem nie ma większego znaczenia czy opłytujesz najpierw ściany czy sufit. Pamiętaj o zostawieniu jakiejś dylatacji między ścianą a sufitem na akryl.
    Sufit pewnie będzie pracował.
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    okręć sobie ściany płytą, potem wieszaj sufit
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #4

    Domyślnie

    Tak też myślałem i tak zrobię. Teraz kwestia jak dla mnie chyba najtrudniejsza - czyli obróbka otworów - drzwi i okien. Jak zrobić tzw. glify - wyszły paski około 10 cm? Rozumiem, że nie mogę po prostu przykręcić je do bali na sztywno -prostopadle do profili stelażu i później zaszpachlować naróżniki razem z płytami na stelażu. Wydaje mi się, że jak tak zrobię to usztywnię w tym miejscu niepotrzebnie całą konstrukcję i później pojawią się pęknięcia ;/ Jak należy to zrobić, żeby glify pracowały tak samo jak główne ściany i nie były przykręcone na sztywno??

  5. #5

    Domyślnie

    Kilka fotek - może kiepsko widoczne ale widać o co chodzi - jak zrobić tutaj glify?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00722.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	124830   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00723.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	124831   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00724.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	124832   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00725.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	124834   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00728.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	124836  


  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    wywołany stawiam się... miałem kłopot z netem więc trochę to trwało. Przeanalizuję sytuację i skrobnę coś wieczorkiem.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    okręć sobie ściany płytą, potem wieszaj sufit
    Bardzo dobra myśl bo bal pracuje nie to co beton czy cegła.
    Konstrukcje powinny być w miarę przesuwne.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...nie wiem co jest ale nie mogę użyć opcji cytatu. Mieli, mieli i nic... Dostałem bana?
    Teraz kwestia jak dla mnie chyba najtrudniejsza - czyli obróbka otworów - drzwi i okien. Jak zrobić tzw. glify - wyszły paski około 10 cm? Rozumiem, że nie mogę po prostu przykręcić je do bali na sztywno -prostopadle do profili stelażu i później zaszpachlować naróżniki razem z płytami na stelażu. Wydaje mi się, że jak tak zrobię to usztywnię w tym miejscu niepotrzebnie całą konstrukcję i później pojawią się pęknięcia ;/ Jak należy to zrobić, żeby glify pracowały tak samo jak główne ściany i nie były przykręcone na sztywno??
    też miałem taki problem - lukarna z drewna i brak możliwości oprofilowania z boku glifu. Płytę przykręciłem tyko do narożnikowego profila i by się nie uginała dałem podkładki na słup. ale nie takie zwykłe podkładki tyko "regulowane". Na belkę dałem klej do płyt G-K a na płytę folię by klej się nie związał z płytą. Płytę przykręciłem i gumowym młotkiem "dobiłem" na kleju. Klej stwardniał i robił za podkładkę - nie pozwolił na ugięcie płyty glifu. ale jednocześnie było to połączenie całkowicie ruchome - nie związanie konstrukcyjnie z drewnem.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał DIY Zobacz post
    Bardzo dobra myśl bo bal pracuje nie to co beton czy cegła.
    Konstrukcje powinny być w miarę przesuwne.
    Diy co ma byc w miare przesuwne a co sztywne ?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Jak doradzacie to wytłumaczcie cos bo ten nieszczęsny Rom zaczoł scianki separować bo sie sam pogubił !

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Pajace co narobiliscie tyle bagna budowlanego że jak sie ludzie w banku w kolejce opra o wasza scianke to u fryzjera po drugiej stronie ścianki lustra fruwaja na scianie !

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Wodzu jak jest z twoim kontrolowanym przesuwem jak lustra spadaja i ludzie z fotela ze strachu wstają? przecież udowodniłes mi ze scanki z 0,5 sa wytrzymałe stawałes na nich!

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...no i co ma piernik do wiatraka? Napisałem tylko jak obrobiłem glif gdy nie mogłem dać profila pod płytę - lukarna drewniana i okno za szerokie i miejsca tylko na płytę + 0.5÷1cm luzu . Więc jak się ma to co napisałeś do mojego postu?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał boszax Zobacz post
    Tak też myślałem i tak zrobię. Teraz kwestia jak dla mnie chyba najtrudniejsza - Jak należy to zrobić, żeby glify pracowały tak samo jak główne ściany i nie były przykręcone na sztywno??
    Zobacz jak ludzie zaczynają rozumować

  15. #15

    Domyślnie

    A ja sobie wymyśliłem, ze przykręcę płytę do narożnikowego profila z boku, wywiercę ze trzy dziurki i psiuknę pianką montażową - póki nie zaschnie docisnę, by był dobry kąt i powinno być ok. Po przykręceniu płyt na ściany mam połączenia od razu szpachlować czy dopiero po sufice podwieszanym wszystko razem robić? Może wydać się to wam śmieszne ale boję się że te 15-20 cm niezaszpachlowanego wcześniej połączenia na ścianie (część ponad sufitem podwieszanym) może spowodować pęknięcie połączenia poniże poziomuj sufiu podwieszanego - czyli części już widocznej. Po dwóch tygodniach przewrwy znowu zabrałem się za ten pokój - panowie nie zazdroszczę wam tej roboty - dłubaniny, mierzenia - heh jednym słowem kupa czasochłonnej roboty.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał boszax Zobacz post
    A ja sobie wymyśliłem, ze przykręcę płytę do narożnikowego profila z boku, wywiercę ze trzy dziurki i psiuknę pianką montażową - póki nie zaschnie docisnę, by był dobry kąt i powinno być ok. .
    Na pianke bedzie oki, tylko pilnuj aby się płyta nie zwichrowała

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony