dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Płyty kg na ścianach a zawieszenie grzejnika

    Witam serdecznie, dziś chciałem założyć grzejnik na ścianie, która została obłożona płytami kg. Nająłem do założenia tych regipsów firmę remontową. Nie pomyślałem by w miejscu, gdzie będą grzejniki zastosować dodatkowe zabezpieczenia (osb zamiast płyty kg). Ponieważ ściany nie były zbyt równe, między warstwą płyt a ścianą jest przerwa i nie ma szans na powieszenie grzejnika....

    Pytanie moje brzmi:

    Czy wykonawcy byli odpowiedzialni za przygotowanie ściany pod grzejnik? I mogę pociągnąć ich do odpowiedzialności?

    Pytam bo po całym moim remoncie juz za dużo musiałem czarować i poprawiać po nich sam, nie były to wielkie rzeczy to problemu nie robiłem ale to już przesada.


    Pozdrawiam!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek1504

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja jako wykonawca muszę powiedzieć że firma która ci robiła ścianki odstawiła fuszerkę!! Zawsze gdy ide na oględziny robót w których stawiam nowe ścianki to pytam inwestora o grzejniki (ich wymiar), miejsce gdzie może być montowany telewizor na ścianie czy jakieś wiszące półki. Nie wiem jaka była umowa między wami ale moim zdaniem nawet gdy nic nie wspominałeś o wzmocnieniach na grzejniki to obowiązkiem wykonawcy było się zapytać i zrobić te wzmocnienia bo przecież to on ma wiedzieć jak wykonać daną robotę żeby było dobrze a nie ty.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1504 ; 03-12-2013 o 18:51

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za info, jutro pogadam z prawnikiem z pracy bo, jak to było w kabarecie: "Król załamał ręce"....

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek1504

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    A tak na marginesie to dorobić takie wzmocnienie to nie jest znowu bardzo dużo roboty.

    30-60min w dniu pierwszym (wycięcie otworu, przykręcenie wzmocnienia np osb, zapłytowanie tego co wcześniej wycieliśmy i szpachlowanie,
    5min w dniu drugim (zaszpachlowanie z drugiego)
    ok 1h dzień trzeci. (szlifowanie, gruntowanie malowanie całej ściany)
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1504 ; 04-12-2013 o 06:55

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    szafki się wiesza na k-G i jakoś nie spadają to niby dlaczego grzejnik ma spaść ...?

    no chyba że ma służyć za drążek do podciągania ...

  6. #6

    Domyślnie

    Grzejnik spadnie bo między ścianą a płytą jest przerwa na palec. Inaczej, grzejnik nie spadnie, płyta się złamie. Z tą płytą osb pewnie nie będę mieć wyjścia. Myślałem nawet o przymontowaniu desek w do ścian na same sanki do grzejnika.

  7. #7

    Domyślnie

    Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi w tym poście powyżej.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek1504

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    I ja nie rozumiem tego gościa oraz tego który twierdzi że półki wiesza na samych regipsach szczerze mówiąc to wzmocnienia robi sie nawet pod uchwyt na słuchawkę od prysznica.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony