dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Kołkowanie styropianu

    Witam, jestem przed wykonaniem elewacji i nie wiem czy kołkować styropian czy dać go na sam klej do czego namawia mnie wykonawca. Mówi, ze w moim domku parterowy z użytkowym poddaszem gdzie nażywszy punkt kalenicy to 8 m jest to zbyteczne......próbowałem znaleźć tu świeżych informacji ale nie widzę...Osobiście się zastanawiam i może pójdę na kompromis i będę kołkować tylko szczyt domu bo front mam na wysokości zaledwie ok 4 m. Jak myślicie?Kołkować czy nie?

  2. #2

    Domyślnie

    po lekturze opisów systemów ociepleniowych różnych producentów doszłam do wniosku że na naszych małych domkach nie trzeba kołkować. Też mam kalenicę na 8m, jak Ty.
    Mój wykonawca od murarki i dachu mówi że jak iść na taki na kompromis ( bo już o tym rozmawialiśmy) to lepiej kołkować naroża ( miejsce gdzie najbardziej działa ssąca siła wiatru). Co na to ociepleniowcy jeszcze nie wiem, bo ich nie mam jeszcze a mój kierownik budowy jak go znam to każe zakołkować, a ja będę go przekonywać że nie ma co być nadgorliwym
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    hm, czyli chyba nie bedę kołkować

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tubek

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    91

    Domyślnie

    Teoretycznie kołkować nie trzeba. Teoretycznie. Dla świętego spokoju lepiej zakołkować. Te wartości są przecież ustalane dla typowych warunków a nie ekstremalnych. A kto wie czy jakieś ekstremalne zjawisko nie przyjdzie i bez kołków ci zwieje. Koszt kołkowania jest w końcu niewielki.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Zgadza się na typowym domku nie trzeba kołkować styropianu, pod warunkiem, że wykonawca poprawnie przyklei wszystkie płyty tj. sposób obwodowo-punktowy przy zachowaniu min. 40% zaprawy klejowej na płycie. Ważne jest również, aby sprawdzić nośność podłoża, które ma duży wpływ na skuteczność przymocowania płyt. Niezbędne jest gruntowanie w przypadku b. nasiąkliwych materiałów tak jak gazobeton, czy YTONG. Poza tym należy uważać, gdzie znajduje się dom, bo w przypadku wiania silnych miejscach np. nad morzem, czy w górach kołkowanie powinno być obowiązkowe.
    Reasumując, z teoretycznego punktu widzenia, przy spełnieniu wszystkich wymogów dopuszcza się montaż styropianu bez kołkowania. Niestety dzisiaj wykonawstwo nie jest na najwyższym poziomi i czasami trzeba się zastanowić, czy nie warto trochę dołożyć i spać spokojnie.
    Tu była reklama...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Panie Adamie... zapomina Pan jeszcze o jednej kwestii... jakosci kleju uzytego do takiego systemu niekolkowanego.
    Grafitowy styropian, 20cm... i klej za 9zlotych netto worek w ktorym jest piach i cement... i co.... nie kolkowac?
    Zwariowal nam ten rynek troszke... pogon za najnizsza cena. jakby tu kupic 20groszy taniej... do tego wykonastwo... jak najtaniej... 3-4 chlopakow z jakiegos pcimia dolnego bez dzialalnosci, bez doswiadczenia.
    Biorac poprawke na to jestem zdania ze kolkowac nalezy zawsze i bezwzglednie.
    Baumit ma ciekawe rozwiazanie do kolkowania to dla tych ktorzy mowia, ze tworzy sie mostek:
    http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=7535 nie wiem tylko (jeszcze nie sprawdzalem) jak to sie ma do zastosowania w innych systemach, ale do mnie te laczniki mechaniczne chyba przemawiaja najbardziej. Przy grubych styropianach (powyzej 20cm) wychodzi taniej niz zwykly, odpowiedniej jakosci kolek (Koelner lub EJOT)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    A jaka jest różnica w cenie 300-500zł. Szkoda rozmowy trzeba kołkować.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Panie Adamie... zapomina Pan jeszcze o jednej kwestii... jakosci kleju uzytego do takiego systemu niekolkowanego.
    Grafitowy styropian, 20cm... i klej za 9zlotych netto worek w ktorym jest piach i cement... i co.... nie kolkowac?
    Zwariowal nam ten rynek troszke... pogon za najnizsza cena. jakby tu kupic 20groszy taniej... do tego wykonastwo... jak najtaniej... 3-4 chlopakow z jakiegos pcimia dolnego bez dzialalnosci, bez doswiadczenia.
    Biorac poprawke na to jestem zdania ze kolkowac nalezy zawsze i bezwzglednie.
    Baumit ma ciekawe rozwiazanie do kolkowania to dla tych ktorzy mowia, ze tworzy sie mostek:
    http://www.baumit.pl/front_content.php?idart=7535 nie wiem tylko (jeszcze nie sprawdzalem) jak to sie ma do zastosowania w innych systemach, ale do mnie te laczniki mechaniczne chyba przemawiaja najbardziej. Przy grubych styropianach (powyzej 20cm) wychodzi taniej niz zwykly, odpowiedniej jakosci kolek (Koelner lub EJOT)
    Jak najbardziej zgadzam się z kolegą. Ja dokonałem analizy w oparciu o jakość naszych klejów, których parametry są powyżej normy. A co do styropianu grafitowego to już inna bajka. Tutaj z doświadczenia wiem, że ich klejenie może przysporzyć mnóstwo problemów - zwłaszcza gdy prowadzimy prace w czasie słonecznej pogody.
    Tu była reklama...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    FAST a tak btw to Ty chyba od niedawna jestes moim dostawca jakos mi sie w mailach przewinela informacja o podpisaniu umowy z Wami
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    FAST a tak btw to Ty chyba od niedawna jestes moim dostawca jakos mi sie w mailach przewinela informacja o podpisaniu umowy z Wami
    Miło mi i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i obu firmom przyniesie oczekiwane korzyści
    Tu była reklama...

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    wlasnie czytalem o systemi fast ale musze przyznac ze w mojej o okolicy raczej jest nie znany-czy w Słupsku prowadzicie jakas sprzedaz?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam

    proszę o kontakt z panem Mariuszem Mieczkowskim (odpowiedzialnym za region) tel. 609 684 604
    Ostatnio edytowane przez F***T ; 16-07-2012 o 11:26
    Tu była reklama...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601 Zobacz post
    po lekturze opisów systemów ociepleniowych różnych producentów doszłam do wniosku że na naszych małych domkach nie trzeba kołkować. Też mam kalenicę na 8m, jak Ty.
    Mój wykonawca od murarki i dachu mówi że jak iść na taki na kompromis ( bo już o tym rozmawialiśmy) to lepiej kołkować naroża ( miejsce gdzie najbardziej działa ssąca siła wiatru). Co na to ociepleniowcy jeszcze nie wiem, bo ich nie mam jeszcze a mój kierownik budowy jak go znam to każe zakołkować, a ja będę go przekonywać że nie ma co być nadgorliwym
    racja, nowych niskich domów nie trzeba kołkować, jak ktoś chce to faktycznie tylko krytyczne miejsca (naroża, podcienie,..). Pamiętać należy tylko o odpowiedniej ilości kleju do przyklejania ok 40% powierzchni płyty styropianowej i klejeniu obwodowo-punktowym (ważne: klej odsunięty o ok 3cm od krawędzi płyty). Najlepiej użyć kleju do przyklejania i zatapiania siatki, a nie kleju do przyklejania. Droższy, ale zaoszczędzi się na kołkach.
    Poza tym kołki to mostki punktowe i po co dziurawić pustaki ceramiczne kołkami.

    Pozdrawiam

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Kleic klejem do klejenia a nie do szpachlowania. Kiedys byl jeden klej do wszystkiego. Czasy gdy STO i TERRANOVA wchodzily na polski rynek. Pozniej marketingowcy z kleju do szpachlowania wyciagneli wlokna i inne potrzebne przy zbrojeniu siatki dodatki i tak powstal klej do klejenia.

    Inna sprawa jaki system. W greinplascie, sto czy dryvicie, na scianie stabilnej bym niekolkowal. Warunek - robi to fachura obwodowo punktoo i sciana jest nietynkowana, niemalowana itp. Czyli swiezy nowy domek. W kazdym innym przypadku jak cegla, stare tynki - koleczki obowiazkowo. Siła ssania wiatru od strony jest bardziej szkodliwa niz napór powietrza Jak juz kolkowac to do porzadku 6 kolkow na m2 i dac termodyble. kolowanie 2 kolkow w srodek to niszczenie elewacji.
    Ostatnio edytowane przez s9 pat ; 09-02-2013 o 18:10

  16. #16

    Domyślnie

    jak ktoś podrzucił wątek to się melduję
    Ocieplenie wykonano u nas systemem Dryvitt, osobny klej do klejenia, osobny do zatapiania siatki, siatka też z systemu. Bez kołków!
    Wszystko ładnie poszło, robiło się panom jak z płatka, wygląda ekstra!
    materiały kupowałam w internecie.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    emi601: a czytałeś jakie właściwości ma klej? To ze osobny jest jasne - co innego klej dawany na ścianę, a co innego do zatapiania siatki z klejem. Ten pierwszy ma być lekko ciągliwy i mocny, ten drugi ma też być mocny ale ma się ładnie ciągnąć...

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    jak dryvit to nie ma lipy. docieplam tym wieżowce

  19. #19

    Domyślnie

    Balto: no jasne że jasne

    nie ma lipy to fakt, praktyczne jest to, że nie ma w tym systemie kilku gruntów które trzeba użyć pod każdą nową warstwę, jak na przykład w Mapei.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    chodzi ci dokladniej o to ze nie trzeb agruntowac primusa m pod tynk? ja profilaktycznie gruntuje, zważywszy, że robimy kolory z 3-4 grupy. Ale ogolnie cenowo jak sie porówna to przy stałej wspólpracy jest taniej niz w Sto i porównywalnie z kresilem czy ceresitem

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony