dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Macie handlowca na teren Katowic? ciekawią mnie ceny i technologia

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    Pozniej marketingowcy z kleju do szpachlowania wyciagneli wlokna i inne potrzebne przy zbrojeniu siatki dodatki i tak powstal klej do klejenia.
    Wyciągnęli z zaprawy klej, dlatego jest tańszy. W większości przypadków klej do przyklejania to odchudzony o proszki redysp. klej do przyklejania i zatapiania siatki.


    Cytat Napisał s9 pat Zobacz post
    Jak juz kolkowac to do porzadku 6 kolkow na m2 i dac termodyble. kolowanie 2 kolkow w srodek to niszczenie elewacji.
    Nie rozumiem dlaczego kołkowanie 4 szt na metr to niszczenie elewacji a 6szt /m2 to już nie. Ilość kołków powinno się dobrać do nośności podłoża, i jeśli już kołkować to stosować zagłębione kołkowanie i zatyczki styropianowe. Popularne są zatyczki styropianowe 2-3cm, ale moim zdaniem lepiej zastosować nawet 5-8cm jeśli grubość styropianu na to pozwala.

    Poza tym wielu producentów zaleca kołkowanie na krawędziach płyt styropianowych, co według mnie jest bzdurą, gdyż to jest najmniej wytrzymałe miejsce. Łączniki bada się na przeciąganie przez płyty styropianowe w materiale jednorodnym, a nie na krawędziach.


    btw. Dryvit to porządna marka, ceny też porządne )
    Ostatnio edytowane przez Julius ; 10-02-2013 o 19:31

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    dlatego ze zwykle pokaemony kolkuja w srodek plyty 2 kolki. a nie na narozach. a to naroza najbardziej sa narazone na prace ewentualna styropianu. pozatym aprobata tak mowi

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    s9pat: takie pokemony ocieplają nowy blok co tuż obok miejsca gdzie mieszkam stawiają - góra dwa kołki na płytę a bywa że i jeden uda się zmieścić....
    A nie powyciągali takich różnych, tylko zmniejszyli ilość materiału wiążącego czyli cementu lub dali go gorszej jakości. Wychodzi na to samo. To czy się ciągnie czy nie - to prosta chemia i dość tania...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    niestety tak to w polsce mamy - sam mam trudnosci wygrac w uczciwej cenie blok bo kazdy patrzy jak tu zatanic a pozniej jakos to oklepac.

  6. #26

    Domyślnie

    Niestety nawet jak zapłacisz uczciwie a nie kontrolujesz jakości pracy to może otrzymać wiesz co ..

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    u siebie kołkowałem miejsca newralgiczne, czyli narożniki po ok.3m od krawędzi, z tym że uzywałem kołków z prętem z włókna szklanego. Takie badziewne kołki plastikowe rozrywane używałem na garażu z tym że one w zasadzie nie trzymają tzn. są na pewno dużo słabsze niż klej. Za to kołki z włókna szklanego to faktycznie porządna technika, jeśli nie dadzą się dobić (bo np. otwór za płytki) to trzeba je obciąć bo ręką wyjąć sie nie da.

  8. #28

    Domyślnie

    s9pat: naroża budynków są newralgiczne, ok... ale nie kołkujmy na krawędziach płyt styropianowych!


    w aprobatach piszą różne bzdury, projektanci projektują jeszcze gorzej (w zasadzie to oni projektują kolorystykę a nie termomodernizację), ale to nie zwalnia kierownika budowy, inspektora nadzoru i tym bardzie wykonawcę z kierowania się rozumem (ogólnie pojętą sztuką budowlaną).

    Przykład: Na jednym z Katowickich osiedli zaprojektowano i wykonano docieplenie docieplenia na podstawie aprobaty dużej polskiej firmy. W efekcie na 1 m2 docieplenia naliczyć można 28szt łączników w tym 24 z trzpieniem stalowym ) Równie dobrze mieszkańcy mogli zamontować sobie za oknem grzejnik. Wykonawca wykonał zgodnie z projektem, a projektant na podstawie aprobaty. Współczuję mieszkańcom, bo zwiększyli może grubość izolacji ale współczynnika z pewnością nie poprawili, a może i pogorszyli.

    Balto: cement po piasku to najtańszy surowiec. w klejach do przyklejania styropianu jest go zwykle więcej niż w klejach uniwersalnych, 40% ceny to polimer, czyli to co się klei do styropianu, bo cement nie za bardzo.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Julius: siedzę w tynkach mineralnych. Dodaję chemii - ale nie za dużo. A do styropianu przylega i się ciągnie po nim bez problemu. Jeżeli ktoś mówi o tym, że cement jest najtańszy to się nie dziwię. Zastanawia mnie tylko ile cementu jest w takim tanim cemencie... Ale to już osobna kwestia rodem z Barei...

  10. #30

    Domyślnie

    Balto: z tego co wiem to tynki mineralne kładzie się na podłoża mineralne a nie na styropian, a ciągnie się metyloceluloza a nie cement, ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez Julius ; 11-02-2013 o 21:21

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Julius: o ile zakład ... W jednym punkcie przegrałeś w cuglach - u mnie na biurze mam ścianę płaczu - pracownik uczył się kłaść mineralkę pistoletem na styro (dokładniej na grunt co szedł na siatkę w kleju). Po tym że mogę łapę do krwi rozharatać wnioskuję że się trzyma... Mówię o "dwójce". Klasę ten mój ma CS IV więc dość niezłą...
    Każdy tynk mineralny składa się z cementu, wapna (lub jego zamiennika - szajs) wypełniacza i tzw. chemii. To ta chemia pozwala modyfikować właściwości tynku. Można dać taką, która sprawi, że tynk się ładnie ciągnie - jak klej. Oczywiście do momentu do którego cement nie zacznie wiązać. Znów robiłęm u sibie próby i znów bardzo ładnie dało się ciągnąć. To, że spełnia i inną rolę, to osobna kwestia...

  12. #32

    Domyślnie

    Balto: Teraz piszesz precyzyjnie.

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    pracownik uczył się kłaść mineralkę pistoletem na styro (dokładniej na grunt co szedł na siatkę w kleju).
    Warstwa zbrojona to podłoże mineralne (przez Ciebie zagruntowane), a nie styropian i tak się kładzie tynki mineralne.

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    A do styropianu przylega
    Do styropianu przylega nie tynk mineralny tylko zaprawa klejowo-szpachlowa do zatapiania siatki. I dopiero na zaprawę kładłeś tynk mineralny.

    Natomiast klasa CS mówi o wytrzymałości na ściskanie zapraw tynkarskich (sprawdziłem norma: PN-EN 998-1) a nie o przyczepności do podłoży.

    Może się nie zrozumieliśmy, zostawmy to...

    Proponuję tobie abyś nałożył bezpośrednio tynk mineralny na styropian bez warstwy bazowej i gruntu i po jakim czasie sprawdził przyczepność, tak jak się bada przyczepności zapraw klejowych w systemach ociepleniowych. Wtedy się przekonasz, że przyczepności do styropianu nie zapewni Ci cement bez odpowiedniej ilości proszków redyspergowalnych.( tzw chemii)
    Ostatnio edytowane przez Julius ; 13-02-2013 o 09:45

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Julius: nie pamiętam dokładnie parametrów - ale sprawdzę, pamiętam, że miała niezłą przyczepność...
    Poza tym tak naprawdę tynki mineralne bez chemii, jako zewnętrzne elewacyjne, zwłaszcza barwione nie istnieją w produkcji nazwijmy to przemysłowej. Z prostych powodów: barwienie w masie, ograniczenie ilości wapna, konieczność uzyskania wysokich parametrów na ściskanie, zginanie i tak dalej. Niestety w chemii nie siedzę na tyle mocno by powiedzieć co jest w danym proszku czy płynie, ja wiem tylko jakie mają mi dać właściwości już po wymieszaniu i jakie mogą stwarzać zagrożenia. Być może są to proszki redyspergowalne, w części lub całości. Nie wiem.

  14. #34

    Domyślnie

    Do klejenia użyłem Atlasu (grawisU?) po 18 zł. To klej do zatapiania siatki. Musiałem oderwać dwie płyty. Po tym doświadczeniu mogę stwierdzić że styro tego nie wytrzymał. Klej spisał się na medal.
    PS.
    Robiłem próbki z kilkoma klejami. Atlas z tych dostępnych w najbliższej hurtowni wypadł najlepiej.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #35

    Domyślnie

    Tak kiedyś zalecano sprawdzenie klejów do przyklejania na budowie. Przykleić kawałek styropianu i zerwać po paru dniach. Jak zerwanie w styropianie to klej OK. Wszystko byłoby w porządku, gdyby styropian miał odpowiednie parametry. Producenci styropianu mocno obniżyli jakość styropianu. Kiedyś styropian fasadowy ważył pow. 13kg /m3 stare M15. Teraz zwykle mają poniżej 11kg.

    klaudiusz_x: to dobry sposób na sprawdzenie jakości kleju, klej ma być mocniejszy na wyrywanie niż styropian, ale na przykład: klej który teraz Ci wyrywa styropian gęstości pon. 11kg (EPS 040 Fasada) i wypada OK, kiedyś nie wyrwał by styropianu fasadowego M15, i byłby do bani. Kiedyś normą dla klejów była wytrzymałość 100kPa, a teraz zgodnie z normami 80kPa. Nie wiem jaki cel miał ustawodawca, czy raczej "normodawca" żeby obniżać parametry jakościowe (przyczepność) dla systemów dociepleń... Lobby kołkowe ))

    Balto: Z tego co zrozumiałem ty mówisz o tynku cementowo-wapiennym do natrysku (tarrabona)?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar robert---b
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Klembów
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    68

    Domyślnie

    Temat brzmi "Kołkowanie Styropianu", a Wy piszecie o wszystkim, kleje siatki, tynki itp. Odpowiedzcie człowiekowi czy kołkować, ile dać kołków, jakich, a najlepiej jak ktoś zamieści rysunek z zaznaczonymi najlepszymi punktami, gdzie można dać kołek.
    Wierzę, że macie dużą wiedzę, ale wyłóżmy kawę na ławę.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Czy kołkować?
    Odpowiedź jest bardzo prosta: "zgodnie z projektem elewacji"
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Czy kołkować?
    Odpowiedź jest bardzo prosta: "zgodnie z projektem elewacji"
    No Piotrek nauczyl sie doradzac jak handlowiec odpowiedz poprawna i dyplomatyczna i naturalnie nic nie dajaca pytajacemu

    Kolkowac, kolkowac, bardziej kolkowac niz nie kolkowac.
    Minusow kolkowania nie ma, sa plusy.
    Kolkowac jako termodybel... i sa same plusy... oprocz kosztow....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Julius: tynk mineralny może być i do zacierania i do natrysku - kwestia dodatków i chemii...
    W kwestii styropianu - z dobrego źródła wiem, że producenci chcąc w jakiś sposób mieć zysk i nie podnosić ceny bardzo mocno obniżyli parametry styropianu fasadowego... Jak dawniej był w górnych granicach przyzwoitości obecnie to są dolne i to tak dolne jak się da.
    fighter: kołkować? To kosztuje... A Twoim zadaniem jest jest wytłumaczenie, że nie da się oszczędzać na wszystkim. W zbyt wielu wypadkach jest to niemożliwe. Jeżeli kupuje najtańszy cement jaki znajdzie, najtańszy klej jaki jest pod ręką, najtańszą siatkę i tak dalej to ty powiesz mu że ma kupić cztery razy więcej dybli?!
    Ostatnio edytowane przez Balto ; 17-02-2013 o 20:41

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    No Piotrek nauczyl sie doradzac jak handlowiec odpowiedz poprawna i dyplomatyczna i naturalnie nic nie dajaca pytajacemu

    Kolkowac, kolkowac, bardziej kolkowac niz nie kolkowac.
    Minusow kolkowania nie ma, sa plusy.
    Kolkowac jako termodybel... i sa same plusy... oprocz kosztow....


    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony