dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    armlody

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Panel prysznicowy (natryskowy)

    Witam, poszukuję standardowo, dobrego i w przyzwoitej cenie, panela prysznicowego. W internecie znalazłem firmę CORSAN i ACTIMA które maja w ofercie dość ciekawe designy. Czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia jakości w produktach tych firm. Lub może macie jakieś własne doświadczenia?
    Z góry dziękuje za informację i rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    armlody

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Niestety to nie to (choĆ faktycznie Promyczek ma Actimę). Nie mniej jednak dziękuję za odpowiedź.
    Ja szukam czegoś w tym stylu: http://www.excellent.com.pl/produkty/produkty/14,panelenatryskowe.html lub http://www.corsan.pl/
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 15-07-2012 o 18:43

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    chciałbym odgrzać temat:

    jestem na etapie wyboru panela prysznicowego i faktycznie CORSAN ma ładnie wyglądające zestawy...

    czy ktoś użytkuje sprzęt tej firmy i mógłby podzielić się swoimi uwagami?
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tez się podepnę, właśnie znalazłem Corsan i faktycznie kształty maja fajne. Na dodatek termostaty maja metalowe a nie tak jak nowe deante plastiki.
    Czy może ktoś ma i może opisać jak się użytkuje?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam exellenta ale podtynkowego.
    Zamontowany i czeka na kabinę, obejrzałem go sobie dokładnie od środka.
    Wygląda całkiem solidnie, pokrętła są ze stali nierdzewnej a nie z plastiku (na szczęście).
    Na razie wydaje mi się że ta marka ma dobry stosunek ceny do jakości.
    Zobaczymy jak w użytkowaniu.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie na tej solidnej budowie mi zależy. W deante jak mi padła głowica termostatyczna to ja wyjąłem i zamówiłem w serwisie. Jakie było moje zdziwienie kiedy przysłali mi plastikowy badziew zamiast mosiężnej ciężkiej jaką miałem dotychczas. Poszli w taniość i dla tego więcej ich panelu nie kupię.

    Czy masz baterię termonastyczną czy mieszacz? Zastanawiam się czy to jest duża różnica.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Jako że użytkuje od 7 miesięcy panel prysznicowy CORSAN aluminiowy led kaskada z termostatem, postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

    Niestety tylko w podstawowym modelu można dobrać sobie kolor z palety RAL, musiałem zdecydować się na ten z bezsensownymi światełkami LED których zasilenie poprzez hydrogenerator przestało działać po 5 dniach używania. Generatorek zaczął piszczeć niesamowicie a światełka przygasać. Nauczeni zdaje się doświadczeniem producenci dorzucili mi w pudełku od razu drugi taki sam hydrogenerator którego nawet nie wymieniłem. Zamiast tego wstawiłem mufę i jest spokój. Takim sam przypadek miał kolega który ma dokładnie ten sam model więc wina ewidentnie leży po stronie jakości wykonania tego elementu a nie przypadkowo trefnego modelu.

    Od niespełna 2 miesięcy pokrętło od baterii termostatu zaczęło tak ciężko pracować że muszę kręcić dwoma rękami. Jeszcze nie miałem czasu sprawdzić co jest tego przyczyną.

    Byłem przekonany że hydromasaże i kaskadowy wypływ wody będzie ciekawym urozmaiceniem kąpieli, niestety stał się całkowicie nieprzydatnym gadżetem za który trzeba było dopłacić parę stów i na dodatek przez te dysze hydromasażu ciężko się go czyści z kamienia...

    Trzeba bardzo uważać podczas montażu ponieważ farba którą został pokryty panel jest tak marnej jakości, że dosłownie dotknięcie o ścianę powoduje duże i widoczne rysy.

    Oznaczenia które znajdują się na pokrętłach i kreski z temperaturą wody na pokrętle od termostatu są tak słabo widoczne, że trzeba niemalże dotykać nosem pokrętła by coś zobaczyć. Mogli po prostu zrobić oznaczenia i liczby z temperaturą czarną farbą. Na chromowanej powierzchni było by świetnie widać, niestety jakiś geniusz wpadł na pomysł by wymalować to jasno-szarym kolorem. Oczywiście po kilku tygodniach używania znałem na pamięć te oznaczenia i temperatury więc znaczki nie były mi więcej potrzebne

    Po raz pierwszy użytkuje panel prysznicowy, wcześniej miałem proste kolumny więc nawet nie mam do czego porównać jakości ale raczej jakość jest adekwatna do ceny. 1100 zł za ten panel w preferowanym kolorze (standardowy kolor był za 960zł) to chyba niewygórowana kwota.

    EDIT:

    Właśnie skończyłem czyścić termostat. W instrukcji napisali że trzeba co kwartał go wymontować i pomoczyć pół godziny w roztworze wody z octem. Moczyłem 3 godziny i poza tym że zeszła chromowana farba z miedzianych elementów to niewiele pomogło ://
    Ostatnio edytowane przez Troj31 ; 25-07-2015 o 18:04

  9. #9

    Domyślnie

    Można już kupić bardzo fajne, dobre jakościowo, designerskie panele prysznicowe poniżej 1000zl. Warto sobie przejrzeć ofertę paneli prysznicowych Silla.

  10. #10

    Domyślnie

    Odgrzeję troszkę temat.
    Czy ktoś posiada i użytkuje panel prysznicowy Silla?
    Właśnie przeglądam i przeglądam i tak trudno się zdecydować, a nie chcę wpaść na minę.
    Jestem nowa na forum, poradzicie coś?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martons

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    90-906
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mam u siebie corsana i jestem zadowolony. Niezła jakość za niezłe pieniądze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony