dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie wóblówka z wentylacją i blachodachówka

    Mam dwa pytania-
    po co są te wypustki pod kratką wentylacyjną w liczbie sztuk 10 na każdy metr kratki- na zdjęciu strzałką.

    oraz czy blachodachówkę sie przykręca od góry do tej kratki czy może jakoś inaczej.
    Kupiłem te kratki przez internet i wydawało mi się że będą od spodu płaskie, a tu taka niespodzianka .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7ECC6E2E7A31460F816FE41817699685-0000317514-0002911781-00400L-CBF80BD7FE4E49A4B96BDAB11CF08DD5.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	122785  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Miejsce gdzie dokręcasz wkręta aby kratka nie pękła.
    Blachodachówkę przykręcasz do łaty anie do kratek, jak nie wiesz to obejrzyj instrukcję jakiegoś producenta. Jak stosujesz kratki to trzeba wiedzieć jak wykonać mocowanie pierwszej łaty.
    Pozdrawiam
    Norbert Jagodziński
    509 260 094
    [email protected]
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Miejsce gdzie dokręcasz wkręta aby kratka nie pękła.
    Znalazłem- dystans umożliwia zamocowanie haka rynnowego. U mnie nie potrzebne, bo bede miał do deski okapowej, prawdopodobnie je zetnę.

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Blachodachówkę przykręcasz do łaty anie do kratek, jak nie wiesz to obejrzyj instrukcję jakiegoś producenta.
    Tak, obejrzałem kilka instrukcji, wszedzie blachodachowka jest przykrecona do łaty, nigdzie nie ma kratki wentylacyjnej.

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Jak stosujesz kratki to trzeba wiedzieć jak wykonać mocowanie pierwszej łaty.
    No właśnie dlatego się pytam, bo nie wiem.
    Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że mieszkam za granicą, a budowa jest w Polsce, i nie mam jak obejrzeć i przypasować wstępnie tych wszystkich elementów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Twoje miejsce zamieszkania nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy zlecić tę pracę profesjonalnej firmie dekarskiej. A tak na marginesie stopki umożliwią swobodny wypływ skroplin wraz drobnymi nieczystościami (np. resztki trocin). Przy profesjonalnym wykonaniu mocując haki dokrokwiowe należy wyciąć szlice w belce klinowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Twoje miejsce zamieszkania nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy zlecić tę pracę profesjonalnej firmie dekarskiej.
    Mój budżet nie przewiduje niestety wynajęcia profesjonalnej firmy dekarskiej, ani nawet ćwierćprofesjonalnej. Dach planuję zrobić przy pomocy sąsiada i pana Janka. Co miesiąc jestem przynajmniej na tydzień w Polsce, mam na to czas i lubię robić takie konstrukcje samodzielnie.

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A tak na marginesie stopki umożliwią swobodny wypływ skroplin wraz drobnymi nieczystościami (np. resztki trocin). Przy profesjonalnym wykonaniu mocując haki dokrokwiowe należy wyciąć szlice w belce klinowej. Pozdrawiam.
    Nie za bardzo to widzę, planuję pierwszą łatę położyć na kontrłatach, na to pas nadrynnowy, wyżej tą kratkę wentylacyjną, a na to blachodachówkę- którą przykręcę dłuższymi wkrętami farmerskim, tak żeby po przejsciu przez kratkę (albo obok niej- bo jest połowe węższa niż łata) blachodachówka była zamocowana do łaty. Ewentualne trociny i tak spłyną ze skroplinami pod łatą, (pomiędzy kontrłatami), potem po pasie podrynnowym na ziemię.

    Rysunki poglądowe (w skali):







    Czy to jest dobrze? Nie wiem, ale podejrzewam że i tak będzie lepiej niż zrobiliby "flachowcy" z mojej okolicy

  6. #6

    Unhappy

    schemat wykonania okapu na powyzszych obrazkach tylko dla RUUKKI FINNERA
    Ostatnio edytowane przez andrzej belka ; 01-07-2012 o 09:48

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Przy blachodachówce jest wystarczająca wentylacja w okapie. Wystarczy zamontować plaski grzebień. Na rysunku pas nadrynnowy powinien być wywinięty do góry (tzw. odbój ). Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej belka Zobacz post
    schemat wykonania okapu na powyzszych obrazkach tylko dla RUUKKI FINNERA
    Taką właśnie mam.

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Przy blachodachówce jest wystarczająca wentylacja w okapie. Wystarczy zamontować plaski grzebień.
    Czy to będzie błąd jak zamontuje te kratki? Bo już je mam.

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Na rysunku pas nadrynnowy powinien być wywinięty do góry (tzw. odbój ). Jan.
    O to chodzi?






  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy tak prymitywnym rozwiązaniu okapu wystarczy sam grzebień tak jak napisał Jan i łata na sztorc. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, wstawię zdjęcia po wykonaniu pierwszego okapu.

  11. #11

    Domyślnie

    Tak wyszła pierwsza połać, proszę o opinię. (jeszcze nie ma wiatrownic i gąsiora na kalenicy). Kratki zamontowałem na pierwszej łacie (na pasie nadrynnowym), tak jak pisałem bez stopek i grzebienia (uciąłem).
    Słabo to widać na zdjęciach, ale dachówka i blachy rynnowe ma kolor ciemny brąz RAL 8019, natomiast rynna brąz RAL 8017- PVC Marley.





    Ostatnio edytowane przez netcom ; 14-07-2012 o 18:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony