dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Rzeczywisty koszt budowy

    Witam, odziedziczyłem działkę po rodzicach - budowlaną 10 arów. Chciałbym postawić coś bardzo małego dla 1 osoby np. http://projekty.muratordom.pl/projek...sed_state_cost

    Jaki byłby rzeczywisty koszt budowy od zera do wprowadzenia? Jestem zupełnie zielony w tym temaciu i chciałbym przybliżoną cenę. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, że musisz ponieść koszty, niezależne od wielkości domu (adaptacja projektu, przyłącza, mapy itp - to jest często kilkanaście tyś zł). Musisz w domu urządzić kuchnię i łazienkę. Nie wiem, czym dla Ciebie byłby ten dom, co będzie za kilka lat. Nie wiem, gdzie jest działka, ale tak mały dom może być bardzo trudny do ew. sprzedaży. Koszt m2 w tak małym domu będzie znacznie większy niż np w domu 60 - 70 m2 (a to i tak są małe domy). Generalnie, przemyśl, czy na pewno taki mały dom chcesz budować. Przejrzyj tematy o budowie domów do 200 i 300 tysięcy - to są trochę większe domy, niż ten pokazany przez Ciebie, ale pozwoli Ci to na jakąś orientację w kosztach.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    Zwróć uwagę, że musisz ponieść koszty, niezależne od wielkości domu (adaptacja projektu, przyłącza, mapy itp - to jest często kilkanaście tyś zł). Musisz w domu urządzić kuchnię i łazienkę. Nie wiem, czym dla Ciebie byłby ten dom, co będzie za kilka lat. Nie wiem, gdzie jest działka, ale tak mały dom może być bardzo trudny do ew. sprzedaży. Koszt m2 w tak małym domu będzie znacznie większy niż np w domu 60 - 70 m2 (a to i tak są małe domy). Generalnie, przemyśl, czy na pewno taki mały dom chcesz budować. Przejrzyj tematy o budowie domów do 200 i 300 tysięcy - to są trochę większe domy, niż ten pokazany przez Ciebie, ale pozwoli Ci to na jakąś orientację w kosztach.
    Każdy ma inna sytuację ale popieram zdanie przedmówcy, budowa tak małego metrażu wygeneruje i tak koszty stałe których sie nie da uniknąć a przy tak małym domku będzie to duży % kosztów.
    Poza tym proponuję odwiedzić mieszkanie np. w bloku do wynajęcia o takim metrażu....
    Ja byłem w czasie szukania mieszkania do wynajęcia i pamiętam to mieszkanie do dzis i swoja reakcję w duchu
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli w 50 tyś zł się nie zamknę? I nawet nie ma co myśleć? Szkoda... Na dom 100m2 mnie nie stać, a myślałem że wybudowanie takiego małego smyka będzie szybkie, tanie i przyjemne. A też nie chcę wynajmować całe życie. Życie... Dzięki za pomoc

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał styn Zobacz post
    Czyli w 50 tyś zł się nie zamknę? I nawet nie ma co myśleć? Szkoda... Na dom 100m2 mnie nie stać, a myślałem że wybudowanie takiego małego smyka będzie szybkie, tanie i przyjemne. A też nie chcę wynajmować całe życie. Życie... Dzięki za pomoc
    Niestety ale przyłaczenie wody czy kanalizacji kosztuje tyle samo niezależnie czy dom 50 czy 200m2
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  6. #6

    Domyślnie

    taki mały, aby zamieszkać, to ok 100tys. zł ze wszystkim, bez mebli


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał styn Zobacz post
    Czyli w 50 tyś zł się nie zamknę? I nawet nie ma co myśleć? Szkoda... Na dom 100m2 mnie nie stać, a myślałem że wybudowanie takiego małego smyka będzie szybkie, tanie i przyjemne. A też nie chcę wynajmować całe życie. Życie... Dzięki za pomoc
    pomysl o domku całorocznym ala taki letniskowy/goralski spokojnie spelni twoje wymagania. Do 50 tys sobie zorganizujesz a jak poszukasz to sa fajne projekty malych domkow jedynie jak przedmowcy mowia moze byc problem pozniej sprzedac bo zadna rodzina sie do takiego nie wprowadzi a bedzie sie to kojarzylo z takim domkiem na dziace....taniej pewnie bedzie wyburzyc dla dzialki jesli dobrze umiejscowiona

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wielu już o tym myślało (w tym ja sam) ale to sie zwyczajnie nie opłaca. Lepiej postawic mały piętrowy domek i nie zagospodarować poddasza. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy niestety

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony