dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    czy nasze dzieci/wnuki będą chciały mieszkać w naszych domach? czy raczej je zburzą/sprzedadzą i postawią nowe? czas życia wszelkich produktów skraca się niemiłosiernie.....
    Pewnie zależy od charakteru człowieka. Jak człowiek sentymentalny bd chciał mieszkać nawet w starej ruderze i odwrotnie.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maiki95

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-680
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Nadszedl czas aby wybudowac domek rekraacyjny. Domek drewniany z balika 10x14. Wymiary zewn. 580x580 (taki co to sie miesci w 35m2). Po nowelizacji taki domek nie potrzebuje projektu architektonicznego, a jest na tyle duzy (wiekszy, od wiekszosci obecnych kawalerek ) wiec spokojnie w nim upchalem 2 sypialnie , salon z aneksem kuchennym oraz lazienke. Poniewaz wszystko rysowalem sam i dobieram technologie oraz rozwiazania tanie, do samodzielnego nieskomplikowanego montazu, jaki moze wykonac laik z 1 pomocnikiem uwazam, ze wspolne opracowanie pomoze wielu osobom wybudowac podobny domek, a doswiadczenia przy budowie pomoga uniknac ewentualnych bledow.
    Zacznijmy od fundamentu.
    Powinien byc tani, trwaly, oraz mozliwy do wykonania w 2 osoby. Przeczytalem wiele opracowan, a takze dyskusje jakie toczyly sie na tym forum. Najtansze bylyby bloczki, ale mam mieszane uczucia do tego fundamentu. Wymyslilem, ze najepsza bylaby plyta fundamentowa. Bardzo zainteresowalo mnie zbrojenie rozproszone polipropylenowe. Oczywiscie zbrojenie tradycyjne rowniez miesci sie w ramach zalozen, ale zbrojenie rozproszone wychodzi taniej i wymaga mniejszego nakladu pracy. Nie jestem projektantem, wiec troche strzelam (byc moze znajdzie sie ktos kto to fachowo policzy i okresli optymalna grubosc oraz ilosc dodanego zbrojenia ), ale plyta grubosci 15cm przy zbrojeniu rozproszonym (wg zalecen producenta) poninna spokojnie przeniesc obciazenie ok 3500-4000kg. Wykonanie prostego deskowania jest banalnie proste, przyjedze gruszka wyleje beton i pozostanie go tylko odpowiednio sciagnac i zatrzec. Odpowiednio gladka powierzchnia bedzie bardzo wazna, poniewaz bezposrednio chcialbym polozyc gres, ktory bedzie jednoczesnie wierzchnia warstwa podlogi domku. Tu mam zagwostke. Czy uzyc betonu wodoszczelnego, czy na spod folie, a boki i wierzch malowac jakas masa hydroizolacyjna (tylko czy pozniej znajdzie sie klej ktory odpowiednio zlapie mi do takiej izolacji. Sciany drewniane oczywscie i tak zostana ulozone na warstwie papy lub mysle nad 1cm warstwa XPS (jednoczesnie pochlonalby nierownosci). Bale na wymiar dotnie firma. Wykona tez zamki weglowe. Pozostanie tylko poskladac. Wiezbe planuje wykonac z wiazarow (obecnie na etapie wyceny- pozniej porownam ceny i pracochlonnosc wykonania we wlasnym zakresie). Niewatpliwym plusem jest to, ze wiezba przyjezdza i moze byc ulozona przez wykonawce. Krycie blachodachowka. Okna plastikowe z pakietem 2 szybowym (to domek letniskowy i taki ma pozostac) oraz drzwi stalowe oczywiscie zarowno i okna i drzwi w drewnianym wykonczeniu okleinowym

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klimkowski

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-818
    Posty
    1

    Domyślnie

    *Podziel się opinią: Podaję przykład:

    Witam serdecznie wszystkie osoby zainteresowanie wykończeniem wnętrz po remoncie, chciałem się podzielić swoją opinią na temat wykończenia salony bo pewnie większość z was znalazła się tutaj bo szuka inspiracji do wykończenia swojego, osobiście ostatnio skończyłem remont i jeden ze znajomych polecił mi aby nie brał mebli od dużych dystrybutorów jak ikea czy BRW. Polecił mi mniejszego dystrybutora pokazując mi filmik z jakich komponentów wykonane są meble dużych firm.

    Także chciałbym przybliżyć państwu firmę mebleglamour.pl.

    Byłem zachwycony designerskim wyglądem ich mebli zwłaszcza „krzesła do jadalni”. Wybór asortymentu w sklepie jest ogromny i nie mogłem się zdecydować które najlepiej pasowało by do wystroju mojego salonu. Więc w końcu z narzeczoną poszliśmy za radą mojego brata oraz szwagierki i jesteśmy zachwyceni jak prezentują się one w salonie.

    Drugim problematycznym asortymentem były „szafki rtv” ale tu z pomocą też przyszedł nasz producent mebli u którego znalazłem coś idealnego dla nas. Połączenie wyjątkowego wygładu i funkcjonalności taka jakiej szukaliśmy.

    Zobaczcie co znalazłem: Szafka.

    Wszystkich serdecznie zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu lub do poszukania innych dostawców gdyż nie wyniesie was to dużo drożej, a świadomość dobrych, trwałych i wyjątkowych mebli wprowadza w cudowny nastrój za każdym razem gdy wchodzi się do salonu.

  4. #24

    Domyślnie

    Czym Państwo się decyduję kiedy wybiera dewelopera?

  5. #25
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Mój temat do dyskusji (nadal aktualny), to pytanie do Redakcji:
    dlaczego Redakcja Forum toleruje chamski, karczemny hejt w wątku "I po bulu" oraz "Od kiedy 500 zł na dziecko" oraz stosuje anonimową cenzurę wykasowując bez tłumaczenia dużo bardziej stonowane wypowiedzi, które za to uderzają w miniony układ rządzący?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony