dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 488

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie PEX 16 - jakiej firmy? Ile płaciliście? Opinie o PEX-ach

    Witam,

    Temat może prozaiczny, ale tych rur do podłogówki kupujemy kilometrami.

    Zastanawiam się nad firmą Wavin, PEX 16 za 2.74 brutto metr.

    W hurtowaniach standratowo podają mi 4zł za metr.

    Jakich firm rurki kupowaliście?

    Warto kupować lepsze, czy kupić "zwykłe" po 1.8zł metr brutto? To chyba za duże ryzyko jak na rurkę pod wylewkę

    A może nie wiecie jakich firm macie rurki, bo hydraulicy sami kupowali? Wtedy pewnie były tanie.

    Czy komuś pękła rurka w wylewce?

    Pozdrawiam
    Radek

  2. #2

    Domyślnie

    mi się przewierciła...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    mi się przewierciła...
    no chyba nie sama

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: PEX 16 - jakiej firmy? Ile płaciliście? Opinie o PEX-ach

    Mam Kisana. Kupowałem po 3,6. Opinie ????? No jest i działa. Na co dzień (od czasu zatynkowania i wylewek) ich już nie widuję. Co do rurek to będą opinie chyba raczej zbliżone. Albo super i działa albo nie działa. A jak nie działa i ciecze to albo wina rurki albo instalatora.

    Druga częśc pytania. Wiem jakie mam..... ale kupował hydraulik. Sam się nawet przyznał, że ma także prowizję od sprzedaży (szkolenia, urządzenia do montazu za free). Rurka, firmowa, cena była ok, więc jego zarobek mnie nie interesuje. Niech chłopina zarabia.
    pozdrawiam,
    M

  5. #5

    Domyślnie

    Z innej beczki, aczkolwiek powiązane. Wczoraj odkryłem wyciek na 2 piętrze (mamy kamienicę). Wyszło dopiero jak robiłem gipsy u siebie na pierwszym (remontuję kolejne pokoje). Okazało się że instalator obcinając peszel naciął lekko rurkę. W efekcie po 5 latach w końcu zaczęłą puszczać wodę.

    Odkuwanie ściany i łączenie to plan na dzisiaj.

    Pytam o firmę, bo może słyszeliście że tanie rurki po 1.8zł metr np.potrafią przy próbie ciśnieniowej instalacji (przed zalaniem) już dać o sobie znać, może już się ktoś "przejechał".

    Niby oszczędność kilkaset zł, ale sami wiecie, tu pińcet, tu pińcet i sie robi 10tys do przodu.

    Co do cen Wavin: Jeden ze sklepów na linii otwockiej sprzedaje po 4zl a drugi po 2.74....

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    pex czy alupex?

  7. #7

    Domyślnie

    PEX/AL/PEX

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    PEX/AL/PEX

    Taka rura potrzebuje ok 3 do 5 stopni wyższej temperatury niż typowe rury do ogrzewania podłogowego np.Rury z tworzywa PEX i z tworzywa PE-RT, oba rodzaje z barierą antydyfuzyjną.

    A to jest strata kasy i energii.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Taka rura potrzebuje ok 3 do 5 stopni wyższej temperatury niż typowe rury do ogrzewania podłogowego np.Rury z tworzywa PEX i z tworzywa PE-RT, oba rodzaje z barierą antydyfuzyjną.

    A to jest strata kasy i energii.
    Racja, ale układanie pertu to droga krzyżowa, wiem bo sam układałem na podstawkach KAN-Therm. Potencjalny pomocnik wziął rurę w rękę ,zorientował się że ma pamięć kształtu i trzeba zapiąć na kolanach ok.1500 spinek to zrezygnował choć proponowałem 250 zł za dniówkę.
    Tomraider

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Racja, ale układanie pertu to droga krzyżowa, wiem bo sam układałem na podstawkach KAN-Therm. Potencjalny pomocnik wziął rurę w rękę ,zorientował się że ma pamięć kształtu i trzeba zapiąć na kolanach ok.1500 spinek to zrezygnował choć proponowałem 250 zł za dniówkę.
    Tomraider
    Wystarczy zastosować płyty systemowe np takie https://www.youtube.com/watch?v=Q-zzU6u4azQ lub inne niby drogie ale czas i spinki to też duży koszt.
    Ostatnio edytowane przez kaju ; 07-12-2017 o 18:43 Powód: poprawienie błędu

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Wystarczy zastosować płyty systemowe np takie https://www.youtube.com/watch?v=Q-zzU6u4azQ lub inne niby drobie ale czas i spinki to też duży koszt.
    Płyta systemowa i spinki wbijane tackerem to technologia wymyślona dla wykonawców a nie dla klientów, rura musi być otulona betonem dookoła na całym obwodzie tylko spinka-podstawka to umożliwia , Kan-therm ją produkuje nie bez powodu, swoją drogą mają świetnej jakości produkty.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie wierzę w wavina za 2,7 zł brutto

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    nie wierzę w wavina za 2,7 zł brutto
    A w co wierzysz?
    (oczywiście temat zawężamy do instalacji... )
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #14

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    dla mnie, ta cena jest nierealna,
    ale cóż, muszę uwierzyć w cuda

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Kupiłem Wavina, jak sugerował instalator, po 2,78 w hurtowni, nie wysyłkowo. Potem musiałem dokupić kolejne 200m. Hurtownia miała akurat dłuższy urlop, w innej kupiłem Coprax Multyrama po 3,4. Podczas układania instalator stwierdził, że Coprax jest trochę sztywniejszy od Wavina i lekko gorzej się go układa, ale nie miał zastrzeżeń. Pewnie i tak jak ma coś wyjść to wyjdzie po latach.

    Pozdrawiam
    Lech

  17. #17

    Domyślnie

    A dlaczego cena niby nierealna? Czy to aż tak tanio? Pośrednicy na wszystkim maja marżę 100%, wiec ta cena jest jak najbardziej realna. Sam dobrze wiem jakie przebicie maja sklepy bo mam styczność z pewnymi artykułami przemysłowymi które normalnie kosztują np. 20zł a w sklepie ten sam artykuł sprzedają w promocji po 69.90zł. I z innymi artykułami jest podobnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam Rehau.
    Nie chciałabym położyć byle czego pod wylewkę.

    Eeee, zaraz 100% marży - u mnie w firmie było 50...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Kupiłam Wavina (za rada instalatora), choć miałam chrapkę na Purmo. - jak i czy działa powiem za czas jakiś , narazie zalega w garażu - 1,5 km rurek

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    kolego najlepsza sprawa to zadne purmo i waviny itd

    zrób sobie z niemieckiego HERZ

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony