dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie Dodatkowa pętla do Rozdzielacza

    Witam serdecznie,

    mam zagwozdkę, na temat dołożenia dodatkowej pętli.
    Jak zwykle po zamieszkaniu zmieniają się koncepcje tak jest i u mnie... po przemyśleniu spraw z żoną stwierdziliśmy, że skoro będzie jakaś pompa ciepła, bo mamy wodną podłogówkę na parterze głupio montować zwykłe grzejniki u góry.

    Więc dokładamy dodatkowa pętle do istniejącego rozdzielacza który obsługuje cały parter, Potrzebne będą 2 grzejniki o mocy 800-~1200W
    Chciałem je połączyć do jednej pętli trójnikiem mniej więcej po środku.
    Narysowałem mistrzowski schemat (nie musicie chwalić mego kunsztu plastycznego, ale dziękuje )

    Pytanie 1. Na rysunku z rozdzielaczem chciałem dokupić przedłużki na 1 sekcję, coś takiego widziałem. I tu mam dylemat czy lepiej podłączyć to od góry
    tak jak wskazuje to czerowna strzałka (opcja trudniejsza, bo mało miejsca na zakręty. Rura będzie szłą za scianę, tzn przewierce się przez skrzynkę.
    A za skrzynką rury tece będą schowane w ścianie.
    Czy opcja z pomarańczową strzałką, czyli podłączenie od dołu będzie działać równie dobrze?
    No chyba, że są jakieś złączki kątowe 90' które ułatwią montaż, ale nie znalazłem.

    Pytanie 2. Czy ten trójnik pomiędzy grzejnikami będzie dobrym wyborem? Czy jednak znacznie lepiej będzie pociągać 2 osobne pętle do grzejników.

    Pytanie dla laików, ale jeśli mam wiercić w ścianach i bruzdować to muszę zrobić to raz a dobrze, bo dom jest zamieszkany.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 06-02-2022 o 18:44

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy w ofercie tzw. sety przedłużające do rozdzielaczy OP w trzech różnych wykonaniach:
    - z zaworem regulacyjnym
    - z przepływomierzem
    - z zaworem do siłownika automatyki sterującej

    Sety montowane są do głównej belki rozdzielacza, z lewej lub prawej strony, za pomocą specjalnego nypla z własnym uszczelnieniem.
    Zapraszam do zapoznania się z katalogiem elementów dla Ogrzewania Płaszczyznowego.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Witam, akurat właśnie zamówiłem te przedłużacze do sekcji.
    Przyjdą mi i wtedy będę dalej rozwodził się... czy podłączyć od góry czy od dołu. Chciałem wiedzieć, czy to w ogóle istotne, z racji małej ilości miejsca nie chcę rozwiercać otworów większych niż konieczne.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie rozumiem pytania w kwestii podłączenia, "od góry lub od dołu" - nie widać rysunku o którym jest mowa na początku tego wątku, może dlatego pytanie jest niezrozumiałe.
    http://pl.kan-therm.com/

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam inne pytanie: przy zasilaniu 35/30 żeby grzejnik miał 1200W potrzebował będziesz coś większego niż 33 800x2300. Zdajesz sobie z tego sprawę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony