dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 25
Pokaż wyniki od 481 do 488 z 488
  1. #481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pytanie przy jakich temperaturach taka dyfuzyjność tlenu ma miejsce. Pare lat temu na FM była o tym mowa. Jeśli dobrze pamiętam są to temperatury powyżej 50-60o C. Przy kotle gazowym, pompie ciepła połączonej z podłogówką temperatury niespotykane.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Tomaszs131 jesli to prawda co piszesz to masz racje - instalacje bedę zasilał gazem z butli - wszędzie podłogówka - piec kondensacyjny, wiec z założenia będe celował w niską temperature.

  3. #483
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    piec kondensacyjny, wiec z założenia będe celował w niską temperature.
    Witaj,
    A kocioł już wybrany? Jeśli masz ochotę porozmawiać o kotłach firmy Viessmann z rodziny Vitodens - zapraszam do kontaktu!

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    Witam, mój potencjalny wykonawca instalacji podłogowej odradza mi zastosowanie rur pex/al/pex jakiejkolwiek firmy i stawia jedynie na rozwiązanie firmy Roth. Jest to bodajże rura pert z jakaś wkładką antydyfuzyjną - http://www.roth-polska.com/pl/Rura-g...RT-S5-1386.htm. Twierdzi że tylko taki rodzaj rury daje gwarancje trwałości i bariery dla przedostającego sie tlenu do instalacji.

    Pytanie, czy ma racje? Czy ta rura Rotha jest warta swojej ceny i pozwolić wykonać tą instalacje na niej ? CZy jest ona np bardza droga i za mniejsze pieniądze można wybrać inną rurę z której wykona się instalacje porównywalną jakościowo?

    I jeszcze sprawy tej wkładki antydyfuzyjnej, czy to marketingowy bełkot czy faktycznie szukać rury z taka technolagią i odwpowiednio dopłacić do niej?
    Polecam rury polskiej produkcji, System KAN-therm Blue Floor.
    Rury przeznaczone dla niskoparametrowych instalacji ogrzewania płaszczyznowego, wykonane z polietylenu PE-RT typu I co znacznie zwiększa jej elastyczność przy układaniu.
    Rury w standardzie wyposażone w osłonę antydyfuzyjną (EVOH).
    10 lat gwarancji, wytrzymałość przez okres 50 lat eksploatacji - testowana we własnym laboratorium badawczo-rozwojowym.
    http://pl.kan-therm.com/

  5. #485
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    W rurach pert-al-pert masz warstwę aluminium zapewniającą szczelność tlenową, w rurach pert masz warstwę EVOH. Według mnie bez większej różnicy. Ja osobiście nie lubię rur pert.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  6. #486

    Domyślnie

    Ty może lubisz? Ale moim zdaniem lepiej dołożyć parę zł i założyć rury przeznaczane do danego systemu tz do podłogowego i to firmy raczej renomowanej.
    Ogrzewanie raczej robi się na lata a nie bo łatwiej się układa a zysk ma właściciel ogrzewania i 1 zł wróci się po 3 latach a dalej to tylko zysk i pewność ze nic nie pęknie. i czy to Roth czy Kan ,Purmo, Giacomini , Wavin byle przeznaczone do ogrzewania podłogowego a pex-alu-pex takiego nie ma ale firmy mówią ze ok bo schodzi towar.
    Pozdrawiam Kaju

  7. #487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    byle przeznaczone do ogrzewania podłogowego a pex-alu-pex takiego nie ma ale firmy mówią ze ok bo schodzi towar.
    Kolego będę wdzięczny jeśli nie będziesz pisał takich bzdur.
    Poniżej skan z cennik i katalogu technicznego ogrzewania płaszczyznowego Purmo. Jak widzisz są dopuszczone rury z warstwą EVOH oraz rury wielowarstwowe.
    PS. rura wielowarstwowa jest droższa niż te rury EVOH i ma lepszą wytrzymałość.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	2109
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	405850  
    Ostatnio edytowane przez teres ; 27-01-2018 o 11:03
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam , czy jest jakakolwiek róznica w oddawaniu temperatry do betonu miedzy rurami alupex a pert?

Strona 25 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony