dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 25
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 488
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Janek przeczytaj proszę to jeszcze raz:
    Comap zapłacił za nieuczciwość instalatora , mającego uprawnienia na ich rury, który położył "chińszczyznę"(a nie wyrób tego producenta). A atest i wszelkie papiery dał na Comapa. Ubezpieczalnia Comapa odszkodowanie wypłaciła bez szemrania, a dopiero po czasie ktoś dokładnie sprawdził materiał i wyszło szydło z worka.
    Co do Betaskin - miałem, giąłem, prasowałem. Twarde i się nie łamie zabyt łatwo. Kształtki mosiężne, cynowane, prasowane, z uszczelką. Po zaprasowaniu nie da się obrócić(Rehau-a Basic się da, zachowując szczelność).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Na poprawę samopoczucia dla "chinomaniaków" :




    Te nacięcia wewnątrz nie powstały wskutek rozcięcia rury, tylko dwuletniej pracy w instalacji(o czym pisałem wyżej) - wszystko do kucia - ok 400mb rury zatopionej w posadzce.
    PS - zdjęcie zrobione "chińskim" aparatem Sony DSC-S730 .
    Pozdrówka
    PS 2 - proponuję porozmawiać z f-ą Comap n/t wypłat gwarancyjnych za rury "chińszczyzny"w Świeciu...
    http://foto.onet.pl//4yo0y,ccgm04cg
    http://foto.onet.pl//4yo0y,ccgm04cgc...p,u.html#n4itp
    ktoś wyżej w postach powiedział,że pex to pex.
    Ja mogę jedynie powiedzieć,że chiński pex "no name" po 2 latach pracy popękał w 3 mieszkaniach u pewnego dewelopera w Lublinie. I faktycznie zaoszczędzono kilkadziesiąt groszy na mb (właściciel co przeżył zalanie plazmy 50-coś calowej podczas oglądania Tv miał inne zdanie).
    Nie twierdzę, że każdy chiński pex jest zły,ale kupując pod marką dobrej firmy mamy gwarancję i pewność, że jest jakaś kontrola jakości.
    Ja stoję też przed wyborem producenta...
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  3. #263

    Domyślnie

    Samm dzięki za szczegółowe podejście do tematu. Napisałam do projektanta z Comapu ( robił również mój projekt) i oto odpowiedź:
    "Te rury różnią się jedynie nazwą.
    Jest to taka sama rura o takich samych parametrach."
    NIezbyt zadowolona z tej odpowiedzi napisałam:
    "Dziękuje za odpowiedź- chociaż to nie do końca prawda ,ze to takie same rury . Na Sudoskinie pisze Pert -Al -Pert a na Betaskinie Pert-Al -PEHD. "
    A on na to :
    "Rura jest taka sama PE-HD oznacza polietylen wysokiej gęstości, nazwa została ujednolicona dla wszystkich fili handlowych Comapa w Europie."
    I odpuściłam sobie dalsza korespondencję- gość albo nie wie w czym rzecz-albo "olewa sprawę" bo mu się nie chce pisać- sama nie wiem.

  4. #264

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden problem.Otóż wymyśliłam sobie ,ze chce nieco wyciszyć podłogę - wobec tego pod rurki zastosowałam styropian -Acustic 2 cm ( taki miękki) oraz zwykły EPS 100 na góre 3 cm na przekładkę- tak mi poleciła przedstawicielka Organiki.
    Wszystko fajnie bo na poddaszu mam jedną wielką przestrzeń więc mysle ,ze wylewka to przyciśnie i będzie ok.
    Niestety w małym przedsionku nie dopilnowałam i hydraulicy połozyli 2 x 2 cm Acustica.Teraz się martwię , że to będzie kiepsko przyciśnięte - mała powierzchnia , mało betonu. Styropian będzie "pracował" i rurki razem z nim - czy po jakims czasie to nie popęka?
    Może kazać im to wszystko zerwać i ułożyć od nowa?
    Ktoś się z tym spotkał?

  5. #265

    Domyślnie

    Mały
    Czyli co, w takiej solidnej firmie jak COMAP nie wiedzą co sprzedają?
    Wmawiają, że stale ten sam produkt?

    Może Ciebie nie oleją. Przynajmniej miałeś ich rurę w ręku. Ponadto
    jesteś zawodowcem, któremu głupot raczej nie należy wmawiać.
    Bronisz ich, uważając za porządną solidną firmę, która nawet za polecanych
    przez siebie wykonawców bierze odpowiedzialność. Oczywiście ja też
    uważam, że produkty tej firmy są OK, ale żeby informacji nie można było
    uzyskać. Przecież o tych "chińskich" można się więcej dowiedzieć. A tu
    ani katalogu, ani atestów, a może nawet ewadora nie wie ile na tą rurę ma
    gwarancji?

    Kiedyś dzwoniłem do przedstawiciela COMAP na Pomorze (ma takie święte
    nazwisko) pytając gdzie mogę kupić ich rurę. Skierował mnie do firmy,
    która po 6 zł za metr chciała mi rurę Pex sprzedać (a może to też nie był Pex)
    i o żadnych rabatach nie chciała słyszeć.

    Łączę pozdrowienia

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Każda poważna firma bierze swoją odpowiedzialność za swoich instalatorów - swojego produktu. To akurat nie podlega dyskusji - sam jakbym położył "shit" zamiast Rehau to Piotr wykląłby mnie w trzy minuty. No , ale jak widać są i tacy magicy. Niestety.
    Mało tego ostatnio jeden magik próbował nam wmówić, że to NASZA wina iż cieknie połączenie g....ej rury z kształtkami Rehau( "w końcu rura 16*2 z supermarketu MUSI pasować do firmowej kształtki nie? ") , bo "pasować pasuje". Nosz, kurna czy instalatorzy to idioci???
    Co do Comapa - myślę, że ponowny tel. do Andrzeja rozwiązałby problem.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #267

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko odnosnie systemu ogrzewania ktory wkrótce wykona mój hydraulik. Mój hydraulik chce zastosowac rury FH/PE-RT i HT/PE-RT firmy HERZ oraz kształtki Viessmann Vipex (kolana, trójniki). Czytałem ze rury HERZ sa bardzo dobre wiec zgadzam sie z tym wyborem. Natomiast watpliwosci mam co do kształtek Viessmann. Sa bardzo drogie. W zwiazku z tym mam pytanie do specjalistów, czy moge zastosowac kształtki firmy KAN, które są znacznie tańsze? Czy jest to rownież dobre ale tansze rozwiazanie?
    Za fachowe doradztwo z góry dziekuje
    Pozdrawiam

  8. #268

    Domyślnie

    specjalista to ja nie jestem ale KANtherm na Twoim miejscu spokojnie bym zastosował, dobra firma, dobra jakość

  9. #269
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanko odnosnie systemu ogrzewania ktory wkrótce wykona mój hydraulik. Mój hydraulik chce zastosowac rury FH/PE-RT i HT/PE-RT firmy HERZ oraz kształtki Viessmann Vipex (kolana, trójniki). Czytałem ze rury HERZ sa bardzo dobre wiec zgadzam sie z tym wyborem. Natomiast watpliwosci mam co do kształtek Viessmann. Sa bardzo drogie. W zwiazku z tym mam pytanie do specjalistów, czy moge zastosowac kształtki firmy KAN, które są znacznie tańsze? Czy jest to rownież dobre ale tansze rozwiazanie?
    Za fachowe doradztwo z góry dziekuje
    Pozdrawiam
    Nie kombinował bym z kształtkami jednego producenta a rurą drugiego mogą być niekompatybilne nie pasujące do siebie na pozór wszystko pasuje a jednak diabeł tkwi w szczegółach jeżeli stosujesz rurę herz to zastosuj tez kształtki firmy herz masz spokojną głowę i gwarancję producenta na instalację wykonana w całości na jego materiałach
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  10. #270

    Domyślnie

    ... i (zapewne) wykonaną przez certyfikowanego, autoryzowanego wykonawcę tej firmy, bo inaczej nici z tej gwarancji mogą być

  11. #271

    Domyślnie

    Jeżeli to twoje ogrzewanie to grzejniki a
    nie podłogówka to lepiej użyj rury, która
    w środku jest Pex a nie Pert.
    Oczywiście, że nie muszą być kształtki
    firmowane przez Viessmann (bo kto im je
    tak naprawdę robi to nie wiemy). Oczywiście
    kształtki nie mogą być za tanie. Tańszych
    od 10-ciu złotych nie bierz. Spytaj hydraulika
    jaką inną firmę proponuje i dlaczego uważa,
    że te Kan-owskie są gorsze. Generalnie to i
    on musi być przekonany, że dobre produkty
    stosujecie - bo inaczej , jak jakość
    pracy będzie zła, to będzie Twoja wina, bo niby
    narzuciłeś materiały gorszej jakości. Taka sobie
    socjotechnika.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał samm Zobacz post
    Jeżeli to twoje ogrzewanie to grzejniki a
    nie podłogówka to lepiej użyj rury, która
    w środku jest Pex a nie Pert.
    Oczywiście, że nie muszą być kształtki
    firmowane przez Viessmann (bo kto im je
    tak naprawdę robi to nie wiemy). Oczywiście
    kształtki nie mogą być za tanie. Tańszych
    od 10-ciu złotych nie bierz. Spytaj hydraulika
    jaką inną firmę proponuje i dlaczego uważa,
    że te Kan-owskie są gorsze. Generalnie to i
    on musi być przekonany, że dobre produkty
    stosujecie - bo inaczej , jak jakość
    pracy będzie zła, to będzie Twoja wina, bo niby
    narzuciłeś materiały gorszej jakości. Taka sobie
    socjotechnika.
    Bardzo dziekuje wszystkim za fachowe doradztwo. Zamawiam wiec kształtki firmy HERZ, czyli cały system bedzie HERZa. Ceny kształtek HERZa są troche niższe niż Viessmanna i trochę droższe niż KAN. KAN ma kształtki z tworzywa, HERZ i Viessmann mosiężne
    Pozdrawiam

  13. #273

    Domyślnie

    kan ma kształtki z mosiądzu, stali i brązu (kilka systemów)

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    kan ma kształtki z mosiądzu, stali i brązu (kilka systemów)
    ok, nie wiedziałem
    wiec w sumie wg mnie mozna jak najbardziej zastosować kształtki KAN do rur HERZ. Przecież rury HERZ i KAN mają te same wymiary wiec musi to pasować
    Pozdrawiam

  15. #275

    Domyślnie

    ja u siebie zastosowałem rury wavin i kształtki kan, jest oczywiście ok

  16. #276

    Domyślnie Rury pex/al/pex vs. PE-RT/Al/PE-RT

    Witam

    Właśnie szukam rur do ogrzewania CO. Znalazłem w internecie dwa rodzaje :
    1. pex/al/pex gdzie cena za 1mb = 1,50zł
    2. PE-RT/Al/PE-RT gdzie cena za 1mb = 6,60zł

    Wyczytałem że obie służą do tego samego dlaczego więc różna cena ? Które lepsze ?
    pozdrawiam

  17. #277

    Domyślnie

    wybierz coś markowego - to coś za 1,50 to mega szajs albo ktos wyprzedaje poniżej kosztów. Szukaj produktów np. Kan-ther, TECE, ewentualnie Wavin, wystrzegaj sie Diamondow, Metrix i podobnych szajsów sprzedawanych w marketach

  18. #278

    Domyślnie

    Od 8 lat mam PEX-AL-PEX Wavin zalany w szlichcie.
    Do CO i CW..
    Nic się nie dzieje, polecam

  19. #279
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Isildur
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-432
    Posty
    14

    Domyślnie

    Polecam rury Pex firmy tece .Żadnych problemów

  20. #280
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie multiskin czy betaskin (Comap)

    Podnosze temat. Troche wczesniej byl walkowany tutaj temat roznicy miedzy tymi rurami. Od tego czasu troche sie zmienilo - Comap na swojej stronie umiescil dane techniczne i atesty Betaskina. Mnie interesuje jednak roznica techniczna miedzy tymi rurami.
    Hurtownia namawia mnie na Betaskin (poczatkowo planowalem zakup Multiskin). W czym sa gorsze te rury od Mutiskina? Obie maja 10 lat gwarancji, obie sa do 95st.C i do 10 bar. Betaskin ma wkladke alu 0.2mm, Multiskin 0.4mm. Materialy: multiskin to PE sieciowany PEX 2x; betaskin - tutaj tanszy material: PE-RT i PE HD po stronie zewnetrznej. Rurki beda zastosowane do instalacji c.o. (grzejniki i podlogowka).
    Gdzie jeszcze sa roznice? W czym Betaskin jest gorsza? Nie wiem czy wybrac tansza opcje (zaoszczedze 600 PLN) czy dolozyc wiecej, kupic Multiskin i spac spokojnie... Instalator skwitowal to tylko usmiechem: "i tak pan kupuje jedna z lepszych rur na rynku".
    Ostatnio edytowane przez 80mariusz80 ; 14-04-2011 o 19:32

Strona 14 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony