dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 25
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 488
  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A piszesz tak żeby coś merytorycznie napisać czy żeby podbić sobie liczbę postów ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A czy ktoś ogrzewanie robił na rurach Vipex firmy Viessman ? Wycena robocizny w cenie 100 pl / m2 styropian, folia no i rurki w tej firmy ?
    A ile sama robocizna ?
    Bo może się okazac, że wykonasz pare telefonów, sam kupisz styropian, rury Wavina, czy Kan Thermu, folie i spinki , a w rezultacie cena może spaść o przynajmniej kilkanascie zł na metrze.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #343
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A piszesz tak żeby coś merytorycznie napisać czy żeby podbić sobie liczbę postów ?
    pytam bo nie znam, a że przy okazji podbijam to faktycznie problem

    Jak cię stać to płać, a jak nie to tak jak @fotohobby radzi

  4. #344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ile sama robocizna ?
    Bo może się okazac, że wykonasz pare telefonów, sam kupisz styropian, rury Wavina, czy Kan Thermu, folie i spinki , a w rezultacie cena może spaść o przynajmniej kilkanascie zł na metrze.
    Nie do końca chodzi o cenę materiału, bo jeszcze pozostaje kwestia 8 % VAT, a widzę, że jednoosobowe firmy monterów instalacji wod-kan nie bardzo chcą wchodzić w rozliczanie VAT. Przyznaję, że wycena jaką dostałem np. na Tweetopie jest tańsza. Dla wykonawcy jest to niezawodny "mercedes chiński" na którym pracuje od lat, ale ja wolę postawić na mercedesa niemieckiego. Na moje powątpiewanie w jakość chińskiego producenta ów wykonawca mógłby mi zaoferować Purmo, choć mówiąc o tym spoglądał jakoś dziwnie.... Bez wątpienia obrazuje to podejście większości inwestorów, którzy chcą mieć tanio.

    Ważny jest też montaż i zakładam (może i błędnie ale coś zakładać muszę), że autoryzowane ekipy obsługujące większe inwestycje mają większe doświadczenie. Być może więcej się od nich wymaga? Myślę, że firmy, instytucje i np. deweloperzy zlecający im prace mają większe możliwości dochodzenia roszczeń gwarancyjnych i są bardziej skuteczniejsi w ich egzekwowaniu niż przeciętny Kowalski... To powinno wymuszać większą staranność i jakość wykonania. Nie wiem. Tak myślę ???
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 13-05-2014 o 21:40
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #345

    Domyślnie

    Witam,
    Udało się już komuś popełnić podłogówkę na rurach PexPenta PE-16x2 PURMO?
    Są w zwojach po 240 m co czasem pozwala na lepsze zaplanowanie zużycia niż w wypadku zwoi 200m.
    Występują również w zwojach po 600m
    Czy do tego są potrzebne dedykowane złączki zaciskowe i "firmowe" rozdzielacze?
    Ostatnio edytowane przez MWM ; 18-02-2015 o 10:47
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  6. #346
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Witam,
    Udało się już komuś popełnić podłogówkę na rurach PexPenta PE-16x2 PURMO?
    Są w zwojach po 240 m co czasem pozwala na lepsze zaplanowanie zużycia niż w wypadku zwoi 200m.
    Występują również w zwojach po 600m
    Czy do tego są potrzebne dedykowane złączki zaciskowe i "firmowe" rozdzielacze?
    Dołączam się do pytania...
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  7. #347

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o rury pex to najlepsze jakie są mi znane to herz, comap i mało znany uponor. Jeżeli chodzi o belgijskie henco to rura ok ale kształtki kit. Jak ktoś chce w dobrej cenie to mam kształtki comap. Wykonane ze stali nierdzewnej system zaciskania TH

  8. #348

    Domyślnie

    U mnie cały system ogrzewania podłogowego opiera się na marce Uponor made in Germany. 10 lat gwarancji potwierdzony imiennym certyfikatem. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie hulać wiele lat i z żadnych gwarancji nie będę musiał korzystać.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 30-03-2015 o 13:09
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  9. #349

    Domyślnie

    Uponor będzie działał bez żadnych zastrzeżeń. Pracuję z tymi rurami i kształtkami i jest to bardzo dobrej jakości materiał. Podobnie jak comap.

  10. #350

    Domyślnie

    Proponuje rury KAN PE-RT Blue Floor 16x2 lub 18x2 - rura "jednorodna" - bez aluminiowej wkładki. Zwoje max. po 600 mb,

    Polska produkcja, 10 lat gwarancji, wysoka jakość.

    Zapraszam do sprawdzenia oferty u naszych partnerów handlowych: http://pl.kan-therm.com/contact/distributors/main.html
    http://pl.kan-therm.com/

  11. #351
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Czy do rury KAN PE-RT Blue Floor 18x2 trzeba stosować łuki prowadzące przy wyjściu z rozdzielaczy? Jak jest z układaniem tej rury, ciężko łatwo? Spotkałem się z opinią, że przy nie zastosowaniu formowego podkładu z folią tylko zwykły styro podłogowy + folia rura lubi "wyskakiwać".
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #352

    Domyślnie

    Pracuję na codzień z rurą firmy comap multiskin4 oraz uponor. I jedna rura i druga jest dużo lepsza od kisan, vavin itp. Jeżeli chodzi o belgijskie henco to rura jest zbliżona jakościowo to comap ale comap jest lepszy tyle że droższy. Z henco radziłbym unikać kształtek gdyż są tandetne. Comap multiskin 4 lub uponor (unipipe) mogę polecić w 100%

  13. #353

    Domyślnie

    Rura PE-RT Blue Floor jest dość elastyczna aby bez najmniejszych problemów układać z niej pętle OP - zresztą, została wyprodukowana z myślą tylko o instalacjach ogrzewania podłogowego. Jak dla każdej rury PE-RT czy PE-Xc, dla łatwiejszego wyjścia rury z szafki/rozdzielacza w podłogę najlepiej zastosować tworzywowe łuki prowadzące.

    Nie wiem jak mocuje się rura na innych styropianach z folią, na styropianie systemowym jest OK. Generalnie podstawą dla dobrego trzymania rury przez styropian jest dobre zamocowanie (przyklejenie) samej folii do styropianu - podczas próby wyrwania spinki w większej części kotwią się w warstwie folii.
    http://pl.kan-therm.com/

  14. #354

    Domyślnie

    Czy robił ktoś na Rehau lub Tece ?

  15. #355

    Domyślnie

    A co powiecie na rury Pipelife systemu Radopress PE-Xb/AL/PE-Xb ?


  16. #356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Czy do rury KAN PE-RT Blue Floor 18x2 trzeba stosować łuki prowadzące przy wyjściu z rozdzielaczy? Jak jest z układaniem tej rury, ciężko łatwo? Spotkałem się z opinią, że przy nie zastosowaniu formowego podkładu z folią tylko zwykły styro podłogowy + folia rura lubi "wyskakiwać".
    Ja użyłem tych rur, ale do płyty fundamentowej. Rury wiązałem do dolnego zbrojenia. Jestem zadowolony, ale faktycznie, są dość sztywne i może je wyrywać ze styropianu, a nawet podnosić styropian, jak się będzie źle odwijać z kręgu. Chodzi o to, żeby rura podczas rozwijania się nie skręcała. Ja używałem fi 18 i jestem bardzo zadowolony, ale jak będzie na styropianie to nie wiem.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  17. #357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilia0 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o rury pex to najlepsze jakie są mi znane to herz, comap i mało znany uponor. Jeżeli chodzi o belgijskie henco to rura ok ale kształtki kit. Jak ktoś chce w dobrej cenie to mam kształtki comap. Wykonane ze stali nierdzewnej system zaciskania TH
    Ale to też kształtki henco - comap wykupił henco. W henco masz cały asortyment kształtek jak ktoś chce to robi na tworzywie, ja robię na mosieżnych henco.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #358
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem .Rury do podłogówki mogą być z najgorszego materiału jaki stosuje się na rurki.

    rozpatrywane rury przeznaczone są do ciśnień 10 bar i temperatury 90 C.
    A warunkach pracy podłogówki w domku to one nawet nie zaczną pracować .Prędzej zniszczą się w magazynie na półce niż instalacji.

  19. #359

    Domyślnie

    Witam

    A ktos może wypowie się na temat firmy VIEGA. Mam ofertę na kompletny system do ogrzewania podłogowego. z 10 letnią gwarancją. W sieci jest o nich mało. Hutrownia twierdzi że produkt najwyższej klasy. Wycene na ten system mam lekko zamydlony bo firma przygotowała mi wycene na podłogówkę wraz z kompletną kotłownię oraz instalacją wodną. Podłogówka ma być jedynym systemem ogrzewania w domu, także nie chcę oszczedzać na gorszej jakosci materiałow. Dodam odbiegając troszę od sedna dyskusji ze ciepło da kondensat WOLFa CGW 11/100. Jakies uwagi, sugestie ?
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  20. #360
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Obiegając od dyskusji Wolf to kiepski wybór

Strona 18 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony