dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 25
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 488
  1. #441
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o instalacje do podłogówki i nie tylko to Uponor, KAN, Rehau. Uponor jako jeden z nielicznych ma PE-Xa z warstwą antydyfuzyjną EVOH.
    Capricorn ,rura Capri Floor -posiada także EVOH.dodatkowo jest 5-cio warstwowa.
    Ma ktoś wiedzę o tej firmie,materiale,rozdzielaczach itd?

  2. #442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Swoją droga to ja jeszcze nie słyszałem żeby komus rurka pod wylewka pękła, piszę o rurce bo na złączkach to sie zdarzają nieszczelności. Ale złączki to chyba mało kto w warstwie podłogi daje...

  3. #443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Swoją droga to ja jeszcze nie słyszałem żeby komus rurka pod wylewka pękła, piszę o rurce bo na złączkach to sie zdarzają nieszczelności. Ale złączki to chyba mało kto w warstwie podłogi daje...
    Mam w podłogówce jedną złączkę systemową Wavin, musiała być zainstalowana, gdyż zabrakło do rozdzielacza ok 2 m. Żeby nie rujnować całej pętli wykonawca zainstalował łącznik lecz wcześniej mnie o tym poinformował. Wszystko jest szczelne. Ale lepiej, żeby dla pewności ich nie było.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam w podłogówce jedną złączkę systemową Wavin, musiała być zainstalowana, gdyż zabrakło do rozdzielacza ok 2 m. Żeby nie rujnować całej pętli wykonawca zainstalował łącznik lecz wcześniej mnie o tym poinformował. Wszystko jest szczelne. Ale lepiej, żeby dla pewności ich nie było.
    Skrecane nie powinny byc, zaprasowywane jak muszą to mogą byc.

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skrecane nie powinny byc, zaprasowywane jak muszą to mogą byc.
    W moim przypadku jest zaprasowana.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Capricorn ,rura Capri Floor -posiada także EVOH.dodatkowo jest 5-cio warstwowa.
    Ma ktoś wiedzę o tej firmie,materiale,rozdzielaczach itd?
    Ale to już jest rura wielowarstwowa na PE-RT. Firma trochę no name.

  7. #447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam, widzę, że temat odgrzewany więc i ja chciałem zaproponować system ViPEX - czyli uniwersalny system do instalacji grzewczych i wody użytkowej.

    Instalacja ogrzewania podłogowego, grzejnikowego i wody użytkowej - czy potrzebne są trzy oddzielne systemy instalacyjne? Nie, system ViPEX pozwala wykonać wszystkie instalacje przy użyciu tylko jednego typu rury - ViPEX , co obniża koszt inwestycji i jest gwarancją najwyższej jakości.
    System ten cechuje:
    - wygodny i szybki montaż dzięki optymalnie dopasowanym elementom systemowym
    - wysokiej jakości komponenty zapewniają wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i długą żywotność instalacji
    - system objęty jest 10-letnią gwarancją
    - możliwość zastosowania do instalacji grzejników, ogrzewania podłogowego i wody użytkowej
    - maksymalne parametry pracy: temperatura 95°C i ciśnienie 10 bar  minimalny promień gięcia r=5×dz (ze sprężyną 2,5×dz)
    - całkowicie wykluczona dyfuzja tlenu, pełne zespolenie warstwy aluminium z zewnętrzną i wewnętrzną warstwą PE-X

    Więcej informacji na oficjalnej stronie www.viessmann.pl
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #448

    Domyślnie

    A miał ktoś do czynienia z takim produktem?
    Rura Ekoheat 16mm PE-RT/EVOH/PE-RT produkcji niemieckiej. Z informacji wynika, że 30 lat gwarancji a żywotność przekracza 50 lat

  9. #449

    Domyślnie

    A mi zaproponowano Uponor Smart PERT, czyli nie PEX! Prawie przeźroczysta o b. dobrych parametrach wymiany ciepła, na rynku od 3 lat -co sądzicie?

  10. #450

    Domyślnie

    Polecam rurę PE-RT Blue Floor, produkowana w Polsce z wysokiej jakości granulatu PE-RT typu I.
    Dostępna w średnicach 16x2, 18x2, 20x2 oraz zwojach po 600 mb.

    Na rurę udzielamy 10-letniej gwarancji.

    Szczegóły na stronie www.
    http://pl.kan-therm.com/

  11. #451

    Domyślnie

    Co do złączek zaprasowywanych to nie mam dobrych wspomnień. Może nie w podłogówce ale pod czyli woda. Poprzedni wykonawca, niech mu ziemią lekką będzie niby robił na markowych produktach ale nie przyłożył się. Jako że nie dożył, podłogówkę na szczęście już kto inny robił, Tynki były w międzyczasie poprosiłem więc by sprawdzili szczelnośc wody, bo obstawiałem że gdzieś mogli czymś przydzwonić tynkarze i wyjdą nieszczelności. Nieszczelności wyszły ale pokoleii na złączach, tzn pierwsze przyłatali, dalej syczy, kolejne przyłatali, dalej syczy. przy 5-6 się poddałem i sam na wku...rwie wyprułem wszystko i kazałem robić na nowo bez żadnych złączek. Wodę miałem w pexie, a mam w PP. wywaliłem 4k w błoto, a sprawiedliwości nie dojdę. Żadnych złączek pod podłogą. Zgrzewane ok, muszą być bo w calości się nie da, ale żadnych innych. Złączki niby włoskie, nie pamiętam, mosiądz może i włoski ale oring? Jaką mam gwarancję że nie z chin i co z nim się stanie za kilka lat? Oring to część wymienna która się zużywa, a raczej sama degraduje. I jak go wymienić za parę lat jak zacznie przeciekać? Moje zdanie. Żadnych złączek z oringami. Albo w całości albo zgrzewane.

  12. #452

    Domyślnie

    Dobrej jakości kształtki prasowane (o-ringi zastosowane w ich konstrukcji), łączone zgodnie z zasadami producenta i przy wykorzystaniu rekomendowanych narzędzi, będą bezproblemowo pracowały w instalacji przez kilkadziesiąt lat - cały system, np. KAN-therm Press LBP projektowany i szacowany jest na około 50 lat eksploatacji.
    http://pl.kan-therm.com/

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem systemów "push-fit" oraz axialnych ... tylko kliencie są przeciwnikami cen systemów axialnych
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ze złączkami prasowanymi jest jeden problem . Są różne systemy . A każdy system ma swoje szczęki .
    Niestety kultura techniczna w Polsce jest dość niska . Czytanie instrukcji uznawane jest za coś śmiesznego.

  15. #455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ze złączkami prasowanymi jest jeden problem . Są różne systemy . A każdy system ma swoje szczęki .
    Niestety kultura techniczna w Polsce jest dość niska . Czytanie instrukcji uznawane jest za coś śmiesznego.
    Niestety jeszcze tak jest, głównie chodzi o tzw. pseudo hydraulików.
    Ale to pomału już się zmienia.
    Profesjonalne ekipy bardzo często uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez producentów, poza tym muszą też dbać o swoją renomę.
    http://pl.kan-therm.com/

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Ja jestem zwolennikiem systemów "push-fit" oraz axialnych ... tylko kliencie są przeciwnikami cen systemów axialnych
    Popieram, np. system z nasuwanym pierścieniem - brak jakichkolwiek uszczelnień - zminimalizowane ryzyko popełnienia błędu.

    Wbrew pozorom ich cena nie jest aż tak duża w porównaniu do systemów typu Press - chyba że będziemy porównywać się do wyrobów o niskiej jakości.
    Przewagą dla wykonawców w przypadku systemów press-owych są plastyczne właściwości rury wielowarstwowej (AluPex) i możliwość jej dowolnego formowania (brak pamięci kształtu).

    Natomiast w przypadku systemów axialnych faktem jest iż ma je w swojej ofercie znacznie mniej producentów a tym samym trudniej jest zakupic produkt niskiej jakości (chiński).
    http://pl.kan-therm.com/

  17. #457

    Domyślnie

    Dostałem propozycje wykonania podlogówki na systemach:
    - COMAP AL-PEX 16-2mm,
    - PEX Wavin,
    - Hertz
    - Frankische PE-RT 17x2mm,

    Hertz wychodzi najdrożej, Wavin najtaniej. O Comap mieszane opinie. A co powiecie o Frankische? Czy skoro każdy z tych 4 producentów/instalatorów daje mi 10lat gwarancji, mam się czego obawiać? Czy podłogówka na najdroższym Hertzie będzie działać jakkolwiek lepiej?
    Czy tylko da mi większy komfort psychiczny.

  18. #458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy gwarancja w przypadku rur OP jest tak istotna? Przecież bez ingerencji w jej strukturę sama się nie rozszczelni. Choćby nawet, to owa firma w ramach gwarancji pokryje koszt pex-a, nic więcej. Co z resztą poniesionych strat zalania domu, mieszkania, może nawet sąsiada? Moim zdaniem gwarancja na rury to chwyt reklamowy i nic po za tym.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #459

    Domyślnie

    Gwarancja producenta mniej, ale jeśli instalator ma OC i sam mi też daje gwarancję to liczę że sam też wierzy w te rurki. Ale stąd pytanie - czy jest taka gwarancja coś warta czy nie.

  20. #460

    Domyślnie

    Gwarancja na produkt udzielana przez producenta systemu + polisa OC na dostarczany produkt to dość istotna sprawa.

    W przypadku wykorzystania markowego systemowego rozwiązania, z chwilą awarii instalacji wraz z jej wszystkimi następstwami (zalanie itp.) pokrywane są wszystkie koszty usunięcia awarii oraz przywrócenia stanu używalności inwestycji.
    http://pl.kan-therm.com/

Strona 23 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony