dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 488
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpejczyk
    ....To nie jest tak,że rurka to rurka.Mozna by tak generalizowac ze wszystkim... .Auto też nie wybieram które tańsze i myslę,że raczej to logiczne podejście do tematu...
    Standardowy tekst każdego instalatora. Tylko czy możesz mi powiedzieć czym różnią się te rury?
    Ja powiem Ci czym różnią się samochody i wszystko inne co można rozróżnić, ale na 100% wiem, że nie powiesz mi jakie mam rury w podłogówce...
    Mieliśmy takiego Pana - załadował wszystko Multyramy i jak zobaczyliśmy faktyry to włosy dęba stanęły. Podłączył rozdzielacze (nota bene z allegro 3x tańsze niż w hurtowni i nie mógł się nadziwić, że ktoś robi takie rozdzielacze - Kusmet) i na tym skończył dzieło - podłogówkę mąż położył całą sam na diamondach. Później hydrulik się nie mógł nadziwić, że z takiego Diamonda można tak położyć podłogówkę - spytał czy może najmować na podwykonanie . Pastwieniu się z pomocą kompresora nie było końca - przecieki były a jakże, na złączkach Multyramy... po wymianie przeciekających na jakieś polskie 5x tańsze no-name wszystko jest ok.

  2. #42

    Domyślnie

    Oby grało długie lata.Miałem już kilka Chinckich rzeczy i raczej obecnie omijam je z daleka.
    c126 vis a vis

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Herz, Wavin, Roth, Uponor, Henco, Tece, Kisan, Kan,
    to marki godne polecenia
    a rehau to nie...?? bez jaj...

  4. #44

    Domyślnie

    Kupowalem troche rzeczy w Platformie Budowlanej, kierownik dzialu hydraulicznego pomagal nam zakupach, zeszlo na Pex/Al/Pex. Mial na stanie dwie, jakies chinskie i jakies markowe (nie pamietam jakie), na rurkach sa nadruki z parametrami wytrzymalosci cisnienia przy temperaturze cieczy, nie pamietam wartosci, ale chinskie mialy pewna wytrzymalosc przy niskiej temperaturze, jak markowe przy wysokiej. Wybor nalezy do klienta

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    tak,
    i pewnie kilka innych firm też,
    nie sposób tak na szybko wszystkie wymienić

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzypp
    witam ja mam PEX/AL/PEX w poniedziałek zalana wyleawką , o rury się nie martwie jedynie na dwa łączenia , czy spotkał się ktos ze takie łaczenie przepuszcza, firma Wavin jak się nie mylę
    tez miałem pruby przes zalewaniem 4 atmosfery, hydraulik muwił ze łaczenia mogą być i nie powinno nic sie dziac, jakies specjalne bez mozliwosci awarii. co wy na to ??
    Stan developerski , sam sobie dziwie ze juz to

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał goniec_kram
    dla mnie numer 1 to rura TECE miałem w rece rury Wavina/Kana/Kisana/Rehau
    TC ma najgrubsza scianke i wyglada naprawde solidnie.
    Dobre, niemieckie, bo robione w Polsce
    Scianka 2,2 mm - w innych 2mm

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    dla Tece i Wavina rury robione są w Strzegomiu,
    i mają bardzo dobrą jakość,
    a kto konkretnie ? może udałoby się kupić bezpośrednio od producenta ?

  9. #49

    Domyślnie

    Dziś kupiłem PIPELIFA za 2,93 brutto
    Czym rożni się mądry człowiek od głupiego...? Głupi uczy sie na własncyh błędach...

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    i tutaj się grubo mylisz,
    bardzo grubo,
    dla Tece i Wavina rury robione są w Strzegomiu,
    i mają bardzo dobrą jakość,
    bardzo dużo dla firm zlecających robi belgijska firma i na dodatek w Belgii,
    Henco, też najwyższa jakość,
    żółte rączki robią Metrixy, Diamondy i różne inne takie wynalazki,
    W Strzelinie.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał 1950
    dla Tece i Wavina rury robione są w Strzegomiu,
    i mają bardzo dobrą jakość,
    a kto konkretnie ? może udałoby się kupić bezpośrednio od producenta ?
    Od pracowników po 3,50 (bez gwarancji)

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzypp
    Cytat Napisał skrzypp
    witam ja mam PEX/AL/PEX w poniedziałek zalana wyleawką , o rury się nie martwie jedynie na dwa łączenia , czy spotkał się ktos ze takie łaczenie przepuszcza, firma Wavin jak się nie mylę
    tez miałem pruby przes zalewaniem 4 atmosfery, hydraulik muwił ze łaczenia mogą być i nie powinno nic sie dziac, jakies specjalne bez mozliwosci awarii. co wy na to ??
    Łączenia mogą ostatecznie(!) być ale tylko te dopuszczone do zalewania betonem no i prasowane (jak ognia unikać skręcanych).
    I nic nie ma prawa puścić - sami na kilkaset km rur praktycznie ani jednego przecieku z winy rury lub złączki (Rehau). Nie licząc oczywiście np gwoździ w rurach...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Herz, Wavin, Roth, Uponor, Henco, Tece, Kisan, Kan,
    to marki godne polecenia
    A gdzie jest produkowany Kan, chyba w Polsce?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawos
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ja polecam rurki WAVIN, rozdzielacze i zaworki kulowe FERRO-WEBERMAN, szafki podtynkowe KAN, kaloryferki aluminiowe KFA, FERROLI, pompy GRUNDFOS, zawory termostatyczne i odpowietrzniki HERZ. To są znane i dobre marki. Sam takie u siebie w instalacji ogrzewania je mam. Jeśli chodzi o cene: bardzo dobra, jeśli o jakość to bardzo wysoka. Na chińszczyźnie i pochodnych są złudne oszczędności. Dziwie sie że ludzie kupują tanizne nakręcając tym samym koniunktóre na takie wyroby. Zresztą jest takie powiedzenie: BIEDNY DWA RAZY PŁACI. I to sie sprawdza.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawos
    ... Na chińszczyźnie i pochodnych są złudne oszczędności. Dziwie sie że ludzie kupują tanizne nakręcając tym samym koniunktóre na takie wyroby. Zresztą jest takie powiedzenie: BIEDNY DWA RAZY PŁACI. I to sie sprawdza.
    A ja Ci polecam zakup Porsche i tankowanie tylko na Shell paliwa V-power. Dziwię się ludziom kupującym Kiee Ceed i tankującym na Łukoil.
    To nie te czasy szanowny Kolego.
    Jeśli ktoś ma na tym etapie budowy pieniądze, żeby wywalić 2-3 razy tyle na materiały do hydrauliki to krzyżyk na drogę. Ciekawa jestem, czy cement też wszędzie dajecie I (jedynkę) i czy styropian kupowaliście tylko w kropki.

  16. #56

    Domyślnie

    anetabo: sprawdź najpierw ceny np. rury Wavin i dopiero się wypowiadaj, bo mylisz się mówiąc że cena jest 3 razy wyższa od chińszczyzny. (ja kupowałem po 2,69)
    A cement i styropian to owszem tylko I (jedynka) i tylko w kropki

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    anetabo: sprawdź najpierw ceny np. rury Wavin i dopiero się wypowiadaj, bo mylisz się mówiąc że cena jest 3 razy wyższa od chińszczyzny. (ja kupowałem po 2,69)
    Przy tej cenie owszem... ale to tylko potwierdza teorię, że to ta sama rura... no i ta cena jest dostępna dla dobrze szukających i masowych wykonawców.
    Bardziej chodzi mi tu o wskazywane marki w cenach po 4-5zł za mb np. multyrama.

  18. #58

    Domyślnie pex

    Potrzebuję 1200 m rury Pex do podłogówki. Zdecydowałem się na rurę Purmo Pex cena 3,07 brutto. I teraz pytanie czy lepiej wziąć ( krążki po 240 m lub 600 m )

    5 krążków x 240 m = 1200 m

    czy też

    2 krążki x 600 m = 1200 m

    Z góry dziękuję za informację

  19. #59

    Domyślnie

    Cement wszedzie I, jedynie na jastrych II bo taki sobie zazyczyl Pan robiacy podlogi a w kropki w styrobinie nie wierze.
    Dobre rury to nie duza roznica w cenie, jak sie dobrze poszuka to pewnie wyjdzie taniej niz w sklepie w ktorym by sie kupilo chinszczyzne. U siebie mam Kan, jak hydraulik przyszedl na kontrole polozonych rurek przed zalaniem, to powiedzial ze sa najlepsze na rynku.
    Na porsche caly czas zbieram mimo, ze wszystko idzie w dom, ale tak zbieram i zbieram by kiedys kupic i tankowac V-Powera na Shellu

  20. #60

    Domyślnie Re: pex

    Cytat Napisał w.m.
    Potrzebuję 1200 m rury Pex do podłogówki. Zdecydowałem się na rurę Purmo Pex cena 3,07 brutto. I teraz pytanie czy lepiej wziąć ( krążki po 240 m lub 600 m )

    5 krążków x 240 m = 1200 m

    czy też

    2 krążki x 600 m = 1200 m

    Z góry dziękuję za informację
    Trudny wybor bo ukladac petle z 600m rury pod pacha nie jest wygodne. Wszystko zalezy jakie pomieszczenia i jakie petle, skoro tak dokladnie wiesz ze tyle potrzebujesz, to pewnie wiesz jakiej dlugosci beda petle.

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony