dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    w jakim ty świecie żyjesz?
    światłowód do domu to kwestia 1roku
    sa już w Polsce firmy które mają kilkaset klientów w domach jednorodzinnych na światłowodzie.
    jesli chcesz podeślę ci zdjęcia jak to wygląda Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-03-02 13.55.43.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	152568
    a co do kabla telefonicznego to sobie odpuść.
    dawaj skrętkę, w najgorszym wypadku użyjesz 1 parę a nie 4.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Technologię znam, że tak powiem "od podszewki", spotykam się z nią zawodowo, ale faktem jest, że trochę nie jestem na bieżąco z polskimi operatorami, ostatnie, co w tym temacie wiedziałem, to że Dialog zaczyna PONy instalować na niektórych (bardzo niektórych) osiedlach wielorodzinnych, bodajże we Wrocławiu, wtedy instalowanie tego w domach jednorodzinnych nie kalkulowało się po prostu. Jeśli jednak trafiło to i u nas pod jednorodzinne strzechy, to zwracam honor

    A co do kabla - oczywiście można dać skrętkę. Pod warunkiem, że będzie żelowana. Jeśli jednak nie będzie to skrętka, tylko kabel "telefoniczny" (a ten, żelowany trochę łatwiej kupić w sklepie "za rogiem"), takie połączenie nie będzie W NICZYM gorsze. Sygnał xDSL nie wymaga do swego działania przewodu kategorii 5, po prostu. A ethernetem żaden operator wprost do domu nie wejdzie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23

    Domyślnie

    ja akurat zajmuje sie podłączaniem tego internetu do domów
    i najbardziej mnie irytuje własciciel domu za 500 tys PLN który mówi a to nie jest bezprzewodowo teraz wszystko?
    jak ja mam teraz wkuwać kabel w salonie do 50calowego soniaka ?

    a wystarczyło na etapie budowy wydać 100zł na karton skrętki ;(

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał usrobo Zobacz post
    w jakim ty świecie żyjesz?
    światłowód do domu to kwestia 1roku
    To raczej ty w jakim świecie żyjesz. I lepiej odłóż to co zażywasz.
    sa już w Polsce firmy które mają kilkaset klientów w domach jednorodzinnych na światłowodzie.
    WOW. W Polsce jest kilka MILIONÓW użytkowników internetu.

    Cytat Napisał usrobo Zobacz post
    a wystarczyło na etapie budowy wydać 100zł na karton skrętki ;(


    To jednak lepiej zrobić to bezprzewodowo.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-12-2012 o 20:29
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25

    Domyślnie

    ad. 1 możesz się zdziwić
    poczytaj o POIG 8.4 i ile milionów PLN na to idzie
    ad 2. to rozwija się lawinowo, rozwój trzymała cena sprzętu, dziś jest porównywalna do cen ADSL
    ad 3. to była przenośnia, na normalny domek dla nie maniaka spokojnie wystarczy mniej niż karton, a karton dobrej skrętki to ok 300zł netto.

    z mojej strony OT bo to nie jest na temat wątku.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy waqrto wspomnieć:
    przewodów do sieci interentowej nie powinno się prwadzić w pobliżu sieci energetycznej (przewodów 230v) , min 30cm, chyba że te pierwsze są odpowiednio, dodatkowo zaizolwane....
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przesadzasz. Branżowe wytyczne mówią o konieczności separacji w przypadku jeśli przewody mają wspólny przebieg na długości większej, niż bodajże 30 metrów, w warunkach domowych takich dystansów i tak nie będziesz miał.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Tak się zastanawiam czy waqrto wspomnieć:
    przewodów do sieci interentowej nie powinno się prwadzić w pobliżu sieci energetycznej (przewodów 230v) , min 30cm, chyba że te pierwsze są odpowiednio, dodatkowo zaizolowane....
    Z nikim się nie będę kłócił, nawet z profesorem, autorem publikacji (tabela 3)
    http://ochrona.net.pl/pdf/sygnalowe_24.pdf
    Ja zrobię jak doradzają, daleko od sieci, silników i rozdzielnic....
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przejrzyj cały dokument. Już następna tabela pokazuje to, o czym mówię, nawet ze wskazaniem normy:

    1. Przewodu ekranowanego (FTP, SFTP itd.) można nie separować na długościach do 35m
    2. Przewodu nieekranowanego UTP można nie separować na długościach do 15m.

    I tu od razu dwie uwagi:
    - po pierwsze, ktoś czytając powyższe może sobie stwierdzić, że on ma spory dom, dłuższe instalacje, więc w takim razie kupi przewód ekranowany i będzie OK. Fajnie, wszystko się zgadza, ale tylko wtedy, jeśli prócz przewodu ekranowanego kupi również patchpannel umożliwiający podłączenie owego ekranu i co najważniejsze będzie potrafił to wszystko połączyć, tak, żeby uzyskać faktycznie instalację ekranowaną, a nie coś, co działa gorzej, niż nieekranowana. A poprawne zrobienie ekranowanej instalacji nie jest takie proste.
    - po drugie: oczywiście, jeśli można odsunąć instalacje niskonapięciowe od energetycznych, nie jest to problemem, na pewno warto to zrobić. Jeśli jednak miałoby się to wiązać z dodatkowym kuciem dziesiątek metrów bruzd, a cały czas mówimy o krótkich "domowych" odcinkach, to wysiłek w to włożony nie będzie tego wart, po prostu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no i dowiedziałem się czegoś nowego Dzięki
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony